Haber

İsimden Öğretmen Sorgulama

Bir öğretmenin hangi okulda görev yaptığını nasıl öğrenebilirim? Bu soru “isimden öğretmen sorgulama” yapmak isteyenler tarafından araştırılmaktadır. Genelde okulu bitirdikten sonra eski sınıf öğretmeni ya da eski öğretmenlerinden birini görmek isteyenler bu öğretmenin hangi okulda görev yaptığını öğretmek isteyebiliyor. Günümüzde sosyal medya kullanımı yaygınlaşmış olsa da bazı öğretmenlerimiz sosyal medya kullanmayabiliyor ya da hesabını bulamayabiliyoruz. Bu durumda hangi öğretmen hangi okulda görev yapıyor gibi sorulara yanıt aranıyor.

Genelde olarak öğretmenler, öğretim verdikleri okulda emekli olana kadar görev yapıyorlar. Belirli dönemlerde talep karşılığı ya da istek halinde farklı okullarda da görev yapabiliyorlar. Bu gibi durumlarda da öğretmenine ulaşmak isteyenler, öğretmenlerinin hangi okulda görev yaptığını öğrenmek için çeşitli araştırmalar yapıyorlar. Eğer telefon numarası ya da sosyal medya hesabını bilmiyorsanız bulmak doğal olarak zorlaşıyor. Peki isimden öğretmen sorgulama nasıl yapılır? Detaylarıyla birlikte bu yazımızda anlatıyoruz.

Bir Öğretmenin Hangi Okulda Görev Yaptığını Nasıl Öğrenebilirim?

  • Eski görev yaptığı okuldaki diğer öğretmenlerden ya da müdürden yardım talep edilebilir.
  • Adını ve soyadını biliyorsanız Instagram ya da Facebook gibi sosyal medya uygulamalarından arayabilirsiniz.
  • İnternetten arama yapıp Örnek : meb.k12.tr: Öğretmenin adı ve soyadı.
  • İnternetten öğretmenin adını ve soyadını aratarak.
  • Sınıf arkadaşlarınıza sorun.

İsimden Öğretmen Sorgulama

Google’da isim ve soyisim yazıp öğretmeni araştırabilirsiniz. Örneğin, “meb.k12.tr: öğretmenin adı” ve okulun internet sitesinden araştırabilirsiniz. Araştırdığınız öğretmen eğer göreve devam ediyorsa ve emekli olmamışsa bu yöntem sayesinde sorgulayabilirsiniz. Eski ve sevdiği öğretmenleriyle tekrar görüşmek isteyenler bu yöntemi kullanarak öğretmeninin hangi okulda görev yaptığını öğrenebilirler.

Öğretmenler gününde eski öğretmeninizi ziyaret etmek istiyorsanız ve ona sürpriz yapmak istiyorsanız yukarıdaki yöntem sayesinde hangi okulda görev yaptığını bulabilirsiniz.

Hangi Öğretmen Hangi Okulda Görev Yapıyor?

Bir öğretmenin hangi okulda görev yaptığını öğretmen isteyebilirsiniz. Öğrenebilmek için okulların listesini toplu şekilde kontrol edebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı sayfasını kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı Okullar sayfası için aşağıda verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz. Fakat öğretmeniniz büyük bir şehirde görev yapıyorsa alternatif çok fazla olduğundan bulmak biraz zaman alabilir.

  • Bir öğretmenin hangi okulda görev yaptığını öğrenmek için: okul listesi sayfasına gidin.

Eski Okulunu Ziyaret Edip Müdürden Yardım Talep Edebilirsiniz

Eski okulunuzu ziyaret edip müdürün yanına uğrayarak bulmak istediğiniz öğretmenin adını söyleyip iletişim bilgisi talep edebilirsiniz. Hatta müdürünüzden ilgili öğretmenle iletişime geçmesini ve sizi belirterek iletişim bilgilerini istediğinizi dile getirebilir. Bu durumda öğretmenin onaylaması halinde telefon numarası ve benzeri bilgiler verilir ve bu sayede öğretmeninize ulaşmış olursunuz.

Sosyal Medyadan Eski Öğretmeni Bulmak

Sosyal medya kullanımı oldukça yaygınlaştı. Eğer öğretmeninizin adı ve soyadını biliyorsanız Facebook, Twitter ya da Instagram gibi sosyal medya uygulamalarından arayabilirsiniz. Öğretmenlerin çoğu Instagram kullanmasa da hemen hemen her öğretmen gündemden haberdar olmak için Facebook uygulamasını kullanıyor diyebiliriz. Bu uygulamalardan öğretmeninizi aratarak hangi okulda olduğunu öğrenip ona sürpriz yapabilirsiniz.

Eski Sınıf Arkadaşlarınıza Sorun

Aynı okulda öğrenim gördüğünüz eski sınıf arkadaşlarınız varsa bulmak istediğiniz öğretmenin iletişim bilgilerinin olup olmadığını sorun. Ayrıca eski arkadaşlarınız bu öğretmeni Instagram gibi sosyal medya hesaplarından da takip ediyor olabilir. Bu durumda öğretmenle arası en iyi olan arkadaşınızı bulun ve ona iletişim bilgilerinin onda olup olmadığını sorun. Bu en garanti yöntemlerden biridir. Bu yöntem sayesinde eski öğretmeninize çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

Eğer eski sınıf arkadaşlarınızla iletişim halindeyseniz bu yöntemi kesinlikle denemenizi öneririz. Çünkü en sağlıklı ve en hızlı yöntemlerden biridir.

Bir Öğretmeni Nasıl Bulurum?

Eski öğretmenini bulmak isteyenler bir öğretmeni nasıl bulurum konusunda da araştırma yapıyorlar. Yukarıda belirttiğimiz eski sınıf arkadaşları vasıtasıyla, sosyal medya üzerinden ya da Google’da aratarak bulunabilir. Buna ek olarak görev yaptığı eski okula giderek ulaşmak istediğiniz öğretmeni sorup iletişim bilgilerini ya da hangi okulda görev yaptığını sorabilirsiniz.

İsimden öğretmen sorgulama işlemini hem sosyal medyadan hem de Google üzerinden yapabilirsiniz. Bu sayede ulaştığınız sonuçlar üzerinden öğretmeninizin hangi okulda görev yaptığını bulabilirsiniz. Öğretmenler gününde onu ziyaret ederek sürpriz yapabilirsiniz. Aynı zamanda herhangi bir gün onu ziyaret etmeniz muhtemelen mutlu edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir