Haber

JBL Orjinal Ürün Sorgulama

JBL kulaklıklar ve taşınabilir Bluetooth hoparlörler oldukça popüler ve kaliteli olduğu bilinen ürünlerdir. Ancak satın almadan önce “jbl orjinal ürün sorgulama” yöntemleri de sık araştırılmaktadır. Bunun nedeni ise internetteki çeşitli online alışveriş sayfasında aynı ürünün farklı fiyatlara satılışından kaynaklanıyor diyebiliriz. Fakat şunu da hatırlatmakta fayda var, ürün görseli aynı olsa da model farklılığına göre fiyat değişkenlik gösterebilir.

Jbl kulaklık ve bluetooth hoparlörlerin kaliteli ses vermesi nedeniyle tercih edildiğini biliyoruz. Satın almadan önce ürünü güvenilir satıcılardan almanızı hatırlatmamıza gerek yoktur diye düşünüyoruz. Çünkü artık herhangi bir markanın logosunu üretmek ve ürünün üzerine yapıştırmak çokta zor değil. Satın aldığınız ya da almayı düşündüğünüz ürünün orjinal olup olmadığını anlamak için burada bahsettiğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. Böylece JBL orjinallik sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

JBL Orjinal Ürün Sorgulama

Jbl marka kulaklık ya da hoparlörü sorgulama yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Örneğin ülkemizdeki online alışveriş sitelerinde çakma ürünler satıldığını da kabul etmek gerekir. Bu tür bir yerden alışveriş yapacak olursanız ürün yorumlarını inceleyin. Buna ek olarak anlaşmalı olduğu güvenilir yerlerden alışveriş yapmaya özen göstermelisiniz.

Jbl ürün sorgulama adımları:

  • Ürün etiketindeki ve kutusundaki kodları karşılaştın bu kodların aynı olması gerekir.
  • Ürün kalitesini inceleyin. Jbl özel plastikler ve kaliteli malzemeden üretilir.
  • Ses kalitesini kontrol edin. JBL marka orjinal kulaklık ve hoparlörler yüksek kalitede ses verir.
  • Ürün üzerindeki QR kodu telefonunuzla okutun. Bu kod okutulduğunda ürünün bulunduğu resmî internet sitesi açılır.
  • Orjinal internet sitesi ile fiyat karşılaştırması yapın.

Öncelikle yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi orjinal internet sitesinden ya da güvenilir yerlerden alışveriş yapmaya önem verin. Bunun beraberinde direkt olarak sorgulama yapabileceğiniz bir ekran bulunmuyor. Ancak JBL resmî intenret sitesine giriş yaparak, iletişim bölümünden ürün bilgilerinizi gönderip ürünün orjinal mi yoksa sahtemi olduğunu sorabilirsiniz.

Jbl Kulaklık Orjinallik Sorgulama

Kulaklık satın aldıktan sonra ya da almadan önce orjinallik sorgulama yapmak isteyebilirsiniz. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere direkt olarak inceleme yapabileceğiniz bir internet sitesi bulunmuyor. Ancak çeşitli bilgilere bakarak orjinal olup olmadığına bakabilirsiniz. Öncelikle online alışveriş sitesinden alacak olanların ürün yorumlarına bakmasını öneririz. Ürün yorumlarında eğer sahteyse satın alan kullanıcılar muhakkak bununla ilgili yorum yazarlar. Buna ek olarak güvenilir teknoloji mağazalarından faturalı şekilde ürün alabilirsiniz.

Fiyat karşılaştırması yapınca eğer orjinal ürüne göre çok daha uygun fiyata satılıyorsa muhtemelen ürün orjinal değildir. Ülkemizde zaten teknoloji ürünlerine pek indirim yapılmıyor. Güvenilir yerlerden alışveriş yapmanız halinde problem yaşarsanız garanti kapsamında tamir, değişim ya da iade gibi haklarınızı da kullanabiliyorsunnuz.

JBL Orjinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

  • Ürün fiyatı normalde olması gerektiğinden çok daha ucuz olabilir.
  • Üretilirken kullanılan plastik maddeler kalitesiz olabilir.
  • Ürünü satın alan diğer kullanıcıların yorumları dikkate alınarak orjinal olup olmadığı anlaşılabilir.
  • Anlaşmalı satış noktalarından alış veriş yapmaya özen gösterirseniz sahte ürünle karşılaşmazsınız.
  • Ürün ses kalitesinden de orjinal olup olmadığı rahatça anlaşılabilmektedir.

JBL marka ses sistemi, kulaklık denildiğinde akla ilk gelen ve en iyi markalardan biridir. Bu markadan alışveriş yapmayı düşünenler JBL orjinal ürün sorgulama yöntemlerini de araştırıyorlar. Bunun genel nedeni ise internette çeşitli alışveriş sitelerinde çok uygun fiyatlara JBL kulaklık ve ses topu olarak adlandırılan bluetooth satışlarından dolayıdır. Ancak her orjinal ürün satıyorum diyen satıcıya inanmamak gerekir.

Burada güvenilir teknoloji mağazalarından alışveriş yapmanızı önermemizin nedeni de faturalı ürün satıyor oluşlarıdır. Çünkü ürünle ilgili herhangi bir problem ya da hata durumunda ürünü iade ya da değiştirme hakkınız vardır. Ancak onlarca farklı kategoride ürün satılan online alışveriş sitelerinde iade işlemi biraz daha yorucu olabiliyor.

JBL Barkod Sorgulama

E-devlet üzerinden ya da direkt resmi internet sitesi üzerinden barkod sorgulama yapılamamaktadır. Ancak yukarıda bahsettiğimiz yöntemler uygulanarak ürünün orjinalliği anlaşılabilir. Bütün bunlara ek olarak markaya mail yolu ile ulaşıp, ürün bilgilerinizi göndererek orjinalliği hakkında şüpheleriniz olduğunu ve bu bilgilere ait ürünün orjinalliğini danışabilirsiniz.

Eğer evinizde ya da arkadaşınızda JBL hoparlör ya da kulaklık varsa ve bunun orjinal olup olmadığını merak ediyorsanız ses kalitesini deneyimlemenizi öneririz. Son seste bir müzik açıp kontrol edin. JBL hoparlörler oldukça yüksek sesleri kaliteli bir şekilde dışa verebiliyor. Bunun beraberinde üründe kullanılan plastikte kalitelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir