Genel

Kartal Meydanı Nerede – Kartal Etkinlik Takvimi

Kartal meydanına nasıl gidilir. Hangi İETT otobüsü Kartal Meydanından geçer. Kartal meydanı nerede ve hangi metro ya da Marmaray durağında kartal meydanına gidilir gibi soruları burada yanıtladık.

Kartal meydanı, İstanbul’un Kartal ilçesinde bulunan bir meydandır. Popüler bir buluşma noktasıdır ve birçok mağazası ve restoranıyla tanınır. Meydan, Kartal Camii ve Kartal Kültür Merkezi gibi bir dizi tarihi ve kültürel simge yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Bölgedeki metro istasyonu ve otobüs terminalleri ile aynı zamanda bir ulaşım merkezidir. Ayrıca buradaki Kartal meydanı adres bilgilerini Navigasyona yazarak yol tarifi de alabilirsiniz. Kartal meydanı konserleri ile bilinen bir meydandır. İstanbul/Kartal bölgesindeki en ünlü meydanlardan biridir.

Bu meydan Kartal’ın en merkezi buluşma alanlarındandır. Kartal Meydanda Atatürk heykeli, çocuk parkı, havuz ve miting alanı gibi alanlar bulunmaktadır.

Kartal Meydan Adresi

Adres: Kordonboyu, Kartal Sahil 34860 Kartal/İstanbul Yol tarifi al

Kısa Bilgi: İstanbul, Kartal’daki en önemli meydan diyebiliriz. Kartal meydanı, festivaller, konserler ve çeşitli basın açıklamaları gibi durumlarda sıkça kullanılan meydanlardan biridir.

İstanbul’u gezenlerin de sıklıkla ziyaret ettiği yerlerden biridir. Turizm konusunda da turistler tarafından ziyaret edilen mekanlardan biri desek hatalı bilgi vermemiş oluruz. Kartal’da yapılacak konserler bu meydanda yapılmaktadır. Ayrıca çeşitli festivallere de ev sahipliği yapmaktadır.

Kartal Meydanına Nasıl Gidilir?

Kartal Sahil yolunda bulunan Kartal Sahil durağında inerek meydana kolayca gidebilirsiniz. Duraktan 16D, 133T, 134YK, 252, E-9 İETT otobüsleri geçmektedir. Aynı zamanda Pendik – Bostancı dolmuşları da geçiyor.

Tanımlayıcı bir adres verecek olursak, Savarona Caddesi’nde bulunan Hükümet Caddesi durağına 100 metre mesafededir. Bu duraktan KM34 İETT otobüsü ve C81 Kartal – Soğanlık minibüsleri geçmektedir. Egemenlik Bulvarı’nda bulunan Egemenlik Bulvarı durağına yaklaşık olarak 300 metre mesafededir. Bu duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, KM30, KM34 İETT otobüsleri geçmektedir.

Kartal Meydanına Marmaray ile nasıl gidilir?

Marmaray ile gitmek isteyenler, Kartal İstasyonunda inerek 400 metre yürümelidirler. Metro ile gidecekler, Esenkent İstasyonundan KM34’e binip ya da Kartal istasyonundan KM31, KM34 ya da KM32 ile aktarmalı gidilebilir.

Kartal Meydanı Konser

Kartal meydanında zaman zaman konserler de yapılmaktadır. Aşağıda yakın zamanda Kartal Meydanda konser var mı diye merak edenler için etkinlikleri listeledik. Kasım ayında 2 adet farklı etkinlik bulunuyor. Bu etkinlikler ise:

  • ATA’ya saygı konseri – 10 Kasım Perşembe 20:30 – Uğur Mumcu Kültür Merkezi
  • Modern Halk Dansları Gösterisi – 30 Kasım Çarşamba 20:00 – Bülent Ecevit Kültür Merkezi

Kartal Etkinlik Takvimi

Kartal Etkinlikleri hakkında bilgi almak isteyenler Kasım 2022’de yapılacak olan bütün etkinlikleri aşağıdaki listeden inceleyebilirler.

  • RİTMİ TUT, HAYATI YAKALA – 11 Kasım Cuma – Saat 14:00 – Atölye
  • BAYRAM OĞUZ GÜNGÖR – 13 Kasım Pazar – Saat 19:00 – Yetişkin Tiyatroları
  • ZUMBA BENİM TERAPİM – 16 Kasım Çarşamba – Saat 11:00 – Atölye
  • AKORDEON TAKVİM KESKATLA- YAPIŞTIR – 16 Kasım Çarşamba – Saat 13:00 – Atölye
  • RİTMEDEN ÇOCUKLAR – 20 Kasım Pazar – Saat 11:00 – Atölye
  • OKAN ÇABALAR – 20 Kasım Pazar – Saat 19:00 – Yetişkin Tiyatroları
  • ANLATANADAM – 27 Kasım Pazar – Saat 19:00 – Yetişkin Tiyatroları
  • MODERN HALK DANSLARI GÖSTERİSİ – 30 Kasım Çarşamba – Saat 20:00 – Dans Gösterisi

11 Kasım, 13 Kasım, 16 Kasım’dan 30 Kasım’a kadar çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Bu etkinliklerin yeri ve zamanını da yine yukarıdaki listede paylaştık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir