Kaç Km

Kayseri Malatya Arası Kaç Km, Kaç Saat

Kayseri Malatya arasında eğitim, gezi ya da araç satın almak için yolculuk yapacaklar tarafından son zamanlarda sıkça aranıyor. Ayrıca Kayseri Malatya arası kaç km sorusu öğrenciler tarafından da aranmaya başlandı. Üniversite’de Malatya’yı ya da Kayseri’yi kazanan öğrenciler otobüs yolculuğunu tercih ediyorlar. Hem kıyafetler hem de özel eşyaları götürmek için büyük valizlerle yolculuk yapmanın sıkıcılığı bir yana, yolculuğun ne kadar süreceği de araştırılmakta. Bu içeriğimizde hem kaç kilometre hem de kaç saat süreceğini açıklıyor olacağız.

Kayseri Malatya arası kaç saat otobüsle gidilecekse; 5 saat civarında sürmektedir. Bu süre tercih edilen otobüs firmasına göre farklılık göstermektedir. Ayrıca mevsimsel koşullar, trafik yoğunluğu, mola süreleri ve buna benzer durumlardan dolayı iki mesafe arası varış süresi farklılık gösterebilmektedir. Özel araçla gidildiğinde ise yol tercihinize göre, varış süresi değişebilmektedir. Bütün detayları aşağıdaki Kayseri Malatya arası kaç kilometre ve kaç saat başlıklarından öğrenebilirsiniz.

Kayseri Malatya Arası Kaç Km

4 sa. 19 dk. (334,5 km) Google haritalara göre Kayseri Malatya Yolu/D300 üzerinden yolculuk yapmayı tercih ederseniz mesafe 334,5 kilometredir. Ancak D260 ve Malatya – Sivas yolu üzerinden yolculuk yapıldığında 397 kilometredir. Özel araçla gidecek olursanız bu yollardan birini tercih edebilirsiniz. İlk defa bu güzergahta yolculuk yapacak olanlar, yol tabelalarını takip ederek ve Navigasyon ile Kayseri’den Malatya’ya gidebilir.

Ülkemizde şehirler arası yolculuklar için en fazla rağbet gören ulaşım araçları otobüslerdir. Kayseri ve Malatya şehirleri arasında da hizmet veren otobüs firmaları vardır. Bu firmalardan otobüs bileti satın alarak yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca özel aracınızla da bu iki şehir arasında güzergah tercihi yapıp yolculuk edilebilir. Kayseri – Malatya şehirleri arasında uçak seferi düzenlenmemektedir. Ancak tercihe bağlı olarak, uçak yolculuğu da yapılabilir. Uçak yolculuğu yapacaklar aktarmalı uçuş biletlerinden birini satın alarak iki şehir arasında yolculuk yapabiliyor. Fakat, uçuşlar aktarmalı olduğundan dolayı 5 saatten daha uzun bir sürede iki şehir arasında yolculuk yapmış olursunuz. Bu başlık altında “Kayseri Malatya arası kaç km” sorusunu yanıtlamış olduk.

Kayseri Malatya Arası Kaç Saat Sürer?

Kayseri Malatya arası kaç saat sürer konusu aracın hızına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ancak güzergahtaki hız sınırlarına uyularak gidilmesi halinde özel araçla 4 saat 22 dakika gibi bir sürede yolculuk tamamlanmış olur. Ancak tam konumunuza göre bu süre farklılık gösterebiliyor. Örneğin, Kayseri’nin Malatya’ya en uzak olan ilçesindeyseniz gidilecek olan mesafe uzadığı için süre de yükselecektir. Mesafe etkeninin dışında, trafik durumu, tercih edilen güzergah, hızınız ve hava durumu gibi çeşitli etkenler de yolculuk süresini etkilemektedir.

Kayseri Malatya Arası Kaç Saat Otobüsle

Kayseri ve Malatya illeri arasında yolculuk yapılırken otobüs firmalarından bilet alarak yolculuğu tamamlayabilirsiniz. Otobüs firmasına göre farklılık gösterse de yaklaşık yolculuk süresi 5 saattir.

Kayseri Malatya Arası Kaç Saat Trenle

Kayseri – Malatya illeri arasında seyahat etmek için tren yolculuğunu da tercih edebilirsiniz. Fakat, bu yolculuk ortalama olarak 8 saat 22 dakika civarında sürüyor.

Kayseri – Malatya Kalınacak Yerler

Kayseri’den Malatya’ya ya da Malatya’dan Kayseri‘ye yolculuk yaptıysanız ve kalacak yeriniz yoksa Google işletmeler sayfasından size en yakın otel ve apart konaklama alanlarını inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda Kayseri’de ve Malatya da size en yakın otel ve konaklama alanlarını bulabileceğiniz bağlantıları paylaştık.

İLKonaklama Yerleri
KayseriOtel, Apart
MalatyaOtel, Apart

Kayseri Malatya Arası Ne Kadar Yakar?

Kayseri Malatya arasında yolculuk yapılırken 334 kilometre civarında yol gidilir. Bu da tüketilecek olan yakıt miktarının 26,7 L civarında olduğunu gösterir. Güncel yakın fiyatları üzerinden hesaplama yaparak ne kadara mal olacağını hesaplayabilirsiniz. Bu bilgi benzinli araçlar için geçerlidir, LPG ya da Motorin kullanan araçlardaki yakıt miktarı ve ücreti farklıdır. Eğer bir litre benzin ile ne kadar yol gidilir bilginiz yoksa, 1 Litre Benzin/LPG/Mazot Kaç Km Gider? isimli başlığı ziyaret edebilirsiniz. İlgili başlıkta 1 Litre Benzin, LPG ve Mazot ile ne kadar yol gidileceği bilgisi verilmiştir.

Kayseri – Malatya arası kaç kilometre, kaç saat sürer gibi konuları açıkladığımız yazımızın sonuna geldik. Otobüsle yolculuk yapıldığında 5 saat civarı, özel araçla gidildiğinde ise 4 saat 22 dakika civarında sürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir