Haber

Keko Ne Demek? Kürtçe Türkçe Anlamı

Kürtçe kelimelerle günümüzde sosyal medya uygulamalarında ve sokakta sıkça rast geliyoruz. Peki sıkça kullanılan ‘keko ne demek?’ Keko, Kürtçe bir kelimedir ve büyük erkek kardeş anlamında kullanılmaktadır. Son zamanlarda keko tıraşı ve elit keko gibi terimler de türetilmiştir. Bu konu ile ilgili aklınıza takılanları başlıklar halinde burada sizin için açıklıyor olacağız. Kürtçe kelimelerin Türkçe anlamlarını merak ediyorsanız arama kısmından sorgulayın.

Kürtçe keko ne demek, Kürtçe (Kurmanci) keko “ağabey sesleniş şekli” sözcüğünden türemiştir. Keko sözcüğü Kürtçe (Kurmanci) kek “ağabey” sözcüğünden türetilerek oluşmuştur. Eğer kürtçe bilen birine ağabey ya da büyük erkek kardeş diyecekseniz keko diyebilirsiniz. Keko daha çok tas kafa tıraş olanlara söylense de anlam bakımından kardeş ve ağabey anlamları taşımaktadır. Kürtçe kelimeleri bir yerlerde otururken, toplu taşımada ve sosyal medya uygulamalarında sıkça karşımıza geliyor. Eğer siz de bunnu ilk defa duyduysanız anlamını doğal olarak merak ediyorsunuzdur. İşte Kürtçe keko ne demek sorusunun yanıtı.

Kürtçe Keko Ne Demek?

Kürtçe keko ne demek küfür mü; bu sözcük Kürtçe‘de büyük erkek kardeş demektir. Ağabey anlamında da kullanılmaktadır. Bra kelimesi de Kürtçe‘de kardeş anlamında kullanılmaktadır. Bra‘yı ingilizce dilindeki Brother’ın kısaltması olan “Bro” olarak düşünebilirsiniz. Özetle keko erkek kardeş anlamında kullanılan Kürtçe bir sözcüktür.

Keko sözcüğü erkek ve kadınlar tarafından erkek kardeş demek amacıyla kullanılır. Ayrıca, keko bir lakap olarak kullanıldığı gibi aynı zamanda şarkılara da sıkça konu olmuştur. Kürtçe adı keko olan şarkılar da bulunmaktadır.

Keko Kime Denir?

Keko, ağabey anlamna gelen Kürtçe kelimedir. Keko kelimesi yaşça kendinden büyük erkeklere ağabey, kardeş demek amacıyla kullanılmaktadır. Günümüzde keko; saçı başı iç içe olan, fosforlu giyinen, kaşlarının ortası bitişik olanlara da denilmektedir. Ayrıca tas kafa tıraş olanlara da keko dendiğini biliyoruz.

Keko Ne Demek Sosyal Medya

Sosyal medyada da sıklıkla kullanılan keko, bu alanda kullananlar için farklı bir anlam taşımaktadır. Eğer, sosyal medyada biri keko diyorsa büyük olasılıkla; cahil, bilgisiz gibi anlamlarda kullanıyor demektir. Diğer kürtçe sözcüklerin Türkçe anlamlarını görmek için arama bölümünden arama yapabilirsini.z

Keko Şarkı Sözleri

Saclar afro manicurum efso
Ustumdeki brando Cebimdeki pesso
Barisalim manco ye beni like mango
Oynayalim tango lakin ben keko

Suyum isindi Asko yeto
Bindim vapura Indim metro
Exlerim yanyana tam kadro
Hava erimis kar Ben keko

Hook

Lakin Ben keko Lakin Ben keko
Lakin Ben keko Bben keko
Lalakin Ben keko lalakin benkeko
lalakin benkeko bben keko

Karakolluk oldum caldim kalbini
Benle mezara siyah araba
Verdim tempo bagirdi argo
Sorsalar beni ben keko

Zengin kiz fakir oglan bu benim type
Kekekko araba bu benim type
Altin bilezikler bu benim type
Ibrahim Tatlises bu benim type

Suyum isindi Asko yeto
Bindim vapura Indim metro
Exlerim yanyana tam kadro
Hava erimis kar Ben keko
Hook

Lakin Ben keko Lakin Ben keko
Lakin Ben keko Bben keko
Lalakin Ben keko lalakin benkeko
lalakin benkeko bben keko

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir