Genel

Kendi Kendini Arama

Telefondan kendini aramak, hemen hemen herkesin aklına gelmiştir. Acaba telefondan kendi numaramı ararsam ne olur? Bu soruya yanıt arayanlar genelde kendilerini aramaktan çekiniyorlar. Fakat sizin için bunu yaptık. Eğer kullandığınız numaradan kendinizi aramak isterseniz neler olacağını burada açıklıyoruz. Bazılar ise kendi numaramı arayınca başkası çıkıyor gibi araştırmalar yapıyor. Burada bu konu hakkında da bilgiler vereceğiz.

Telefonla kendi kendimi ararsam çalar mı? Bu konu birçok kişinin kafasını karıştırıyor. Bu konuların tamamına cevap vermek için, kendi numaranızı aradığında ne olacağı hakkında bilgileri alt başlıkta açıkladık.

Telefonla Kendi Numaramı Ararsam Ne Olur?

Telefonla kendi telefon numaramı ararsam ne olur; sim kartınızın takılı olduğu telefondan kendi numaranızı ararsanız “Hat Meşgul” çalacaktır. Bunun nedeni ise, aynı anda hem arayan hem de aranan kişi oluşunuzdur. Dolayısıyla, kendi numaranızı aradığınızda telefon çalmayacaktır. Bunun yerine direkt olarak, Hat Meşgul uyarısı ile karşılaşırsınız.

Kendi numaramı aradığımda, meşgul çalıyor. Bunun nedeni ise hem arayan hem de aranan taraf aynı numara olduğundan dolayı meşgul görünmektedir. Kendi telefon numarasını arayan herkes bu uyarı ile karşılaşırlar. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom aboneleri için bu durum geçerlidir.

Telefondan Kendini Aramak

iPhone ya da Android telefonunuza takılım sim kart numarasını aradığınızda ne olur? Bu sorunun yanıtını merak edip araştırmaya başladıysanız doğru yerdesiniz. Eğer telefonunuzdan, kendi numaranızı ararsanız hat meşgul ya da aradığınız kişi meşgul uyarısı ile karşılaşırsınız. Bunun başlıca nedenini ise yukarıdaki başlıkta da açıkladık.

Telefondan kendini aramak isteyenler bunu yapabilirler. Kendi numaranızı çevirip aradığınızda çıkan hat meşgul uyarısını siz de görebilirsiniz. Kendi numaramı nasıl ararım sorusunun yanıtı ise; diğer kişilerde olduğu gibi kendi numaranızı tuşlayıp ara butonuna dokunmanız yeterlidir.

Kendi Telefon Numaramı Ararsam Ne Olur İle İlgili Sorular

Kendi telefon numaramı ararsam ne olur konusu ile alakalı sıkça sorulan soruları ve yanıtlarını aşağıda listeledik. Bu listeden ilgili konuya dair soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

1. Kendi Numaramı Arayınca Başkası Çıkıyor

Kendi telefon numaramı arayınca başkası çıkıyor konusu da mobil hat kullanıcıları tarafından araştırılmaktadır. Eğer kendi numaranızı aradığınızda başkası çıkıyorsa; hattınız başkasının elinde olabilir ya da telefon numaranız uzun süre kullanılmadığından yasal süresi dolmuş bundan dolayı kapanmış ve bir başkasına tekrar satılmış olabilir.

2. Kendi Kendini Arama Kodu

Bazı ortamlardan uzaklaşmak için, biri bizi arıyor gibi davranabiliyoruz. Bu gibi ortamlarda arayacak kimseniz yoksa kendinizi aramak isteyebilirsiniz. Fakat, kendi kendini arama kodu bulunmamaktadır.

3. Kendi Kendini Arama Samsung

Samsung telefonlardan da kendi kendinizi arayabilirsiniz. Fakat normal bir aramadaki gibi telefonunuz çalmayacaktır. Bunun yerine hat meşgul uyarısı ile karşılaşırsınız. Fakat kendinizi aramak istiyorsanız fakecall uygulamalarından birini kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir