Haber

Kitap Yazma Uygulaması 6 Program Önerisi

Kendi romanlarını ve kitaplarını yazmak isteyenler için günümüzde çeşitli uygulamalar kullanılabilir. En iyi “kitap yazma uygulaması” arayışında olanlar için burada 6 farklı öneride bulunduk. Yazdığınız kitapları başkasının da okumasını istiyorsanız buradaki buna özel uygulamaları da kullanabilirsiniz. Bununla beraber not almak, ya da kısa hikayeler yazmak için Word gibi programları da yine hem telefondan he mde bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz.

Bir kitap yazmak ve yazdığınız kitabı başkalarının da okumasını ister misiniz? Buradaki listede bulunan uygulamaların bazıları yalnızca kitap yazmanıza yardımcı oluyor. Bazıları ise yazdığınız kitap ve hikayelerin başkaları tarafından da okunmasına olanak sağlıyor. Başkalarının okuyup yorumlayabileceği uygulamalarda etkileşim alabileceğiniz gibi istediğiniz zaman kitaplarınızı gizleyebiliyorsunuz.

Eskiden bir kitap yazmak için sadece kağıt ve kalem kullanılıyordu. Daha sonrasında daktilolar ve bilgisayarlar çıktı. Günümüzde ise hem bilgisayardan hem de mobil cihazlardan kitap yazma uygulamaları kullanılabilir. Yazdığınız kitapları kaydedip daha sonrasında üzerinde düzenlemeler ve eklemeler de yapabiliyorsunuz.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte cep telefonları da adeta cep bilgisayarları haline geldi. Bilgisayardan yapabildiğimiz birçok işlemi artık cep telefonlarında da yapabiliyoruz. Eğer kitap yazma programı arıyorsanız buradaki uygulamaları kesinlikle denemelisiniz.

En İyi 6 Kitap Yazma Uygulaması

  • Microsoft Word
  • OpenOffice Writer
  • LibreOffice Writer
  • Wattpad
  • 1000Kitap
  • Inkitt

Bu uygulamalar, kitap yazmak için kullanılabilecek en profesyonel uygulamalardır. Microsoft Word üniversite öğrencilerine ücretsiz bir şekilde sunmaktadır. Bununla beraber çeşitli internet sitelerinden ücretsiz olarak indirilebilir.

Listede bulunan diğer uygulamalar ise herhangi bir ücret ödemenizi gerektirmiyor. Ancak 1000Kitap uygulaması kitap yazmaktan öte daha çok kitap alıntıları paylaşabileceğiniz bir platformdur. Ancak yine de bu uygulamadan kendi kitabınızı da yazıp paylaşabilirsiniz. Diğer kullanıcılardan etkileşim alabileceğiniz bir uygulamadır.

Kitap yazma programları hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa yukarıdaki uygulamaların açıklamalarını aşağıdaki başlıklardan inceleyebilirsiniz. İşte sizin için listelediğimiz en iyi e-kitap yazmak için program önerileri.

kitap yazma programları

1. Microsoft Word

Word, Microsoft tarafından yazı yazma ve tablo oluşturma uygulamalarından biridir. Word’ün iOS ve Android sürümleri ücretsizdir ancak uygulama içi çeşitli eklentileri satın alabiliyorsunuz. Microsoft Word, birçok bilgisayar ve mobil cihazları desteklemektedir. Cep telefonunuzdan kullanmak isterseniz mobil uygulamayı indirebilirsiniz. Bununla birlikte bilgisayarınızın arama kısmından Word yazıp ilgili programı açarak kitap yazmaya başlayabilirsiniz.

Yaptığınız kelime hatalarında program size otomatik olarak altı çizili göstererek uyarı gösterecektir. Kitabınız için başlık ve alt başlık ayarlamalarını da yine bu uygulamadan yapabilirsiniz. Dilerseniz görsel ekleme özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

İndirme Linkleri:

Androidindir
iPhoneindir

2. OpenOffice Writer

OpenOffice Writer, Word’e göre kapalı kaynak bir program değildir. Bu programı da yine kitap yazmak, hikaye yazma, not almak ya da günlük tutmak gibi bir çok işlemde kullanabilirsiniz. OpenOffice Writer uygulamasını hem bilgisayardan hem de mobil cihazlardan kullanabilirsiniz.

Uygulama indirme linkleri:

Androidindir
iPhoneindir

3. LibreOffice Writer

OpenOffice Writer programının aksine LibreOffice Writer daha iyi ve kullanışlı bir arayüze sahip olan uygulamadır. Kullanıcı deneyimine bakacak olursak Word ile benzerlikler taşıyor olan LibreOffice Writer, OpenOffice gibi ücretsizdir.

Uygulamayı hem Windows hem de macos cihazlarda kullanılabilir. Ayrıca android ve ios cihazlarda kullanabileceğiniz benzer uygulamaları da aşağıdaki bağlantılardan telefonunuza yükleyebilirsiniz.

LibreOffice Writer indirme linkleri:

Androidindir
iPhoneindir

4. Wattpad

Wattpad, hem bilgisayardan hem de mobil cihazlardan kullanılabilecek bir kitap yazma uygulamasıdır. Bu uygulama direkt olarak kitap yazabileceğiniz ve yazdığınız kitapları paylaşabileceğiniz bir uygulamadır. Milyonlarca kullanıcısı olan bu platformun uygulamasını telefonunuza da indirebilirsiniz.

Platformda hikaye, roman ve kitap yazmak oldukça basittir. Türkçe dil desteği de bulunmaktadır. Uygulamayı indirdikten sonra hemen hesap oluşturup daha sonrasında da kitap yazmaya başlayabilirsiniz. Kitap yazarken kategori seçimi ve başlık ayarlamaları yapabiliyorsunuz. Ayrıca kitabınızı bölümler halinde de yayınlayabilirsiniz.

Wattpad indirme linkleri:

Androidindir
iPhoneindir

5. 1000Kitap

1000Kitap, kitap okuyanların alıntı ve ileti paylaştığı bir platformdur. Kitap yazma uygulaması arayanlar için bu uygulamayı da önerebiliriz. Örneğin kısa hikayeler yazmayı seviyorsanız bu platformda ileti olarak paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız hikaye, alıntı ve iletiler diğer kullanıcılar tarafından görülebilir. Arkadaş ekleme, mesaj gönderme ve gönderi beğenme gibi çeşitli özellikleri bulunmaktadır.

Bu uygulamada Premium hesap satın alma özelliği de bulunmaktadır. Premium hesap satın aldığınızda adınızın yanında özel bir yıldız görünür. Bununla birlikte sizi takip etmeyen kullanıcıları da görüntüleyebilirsiniz.

1K indirme linkleri:

Androidindir
iPhoneindir

6. Inkitt

Inkitt, Wattpad gibi sayısız kitap ve hikaye barındıran bir programdır. Korku, romantizm, gerilim ve bilim kurgu gibi birçok türde hikayeyi bu platformda bulabilirsiniz. Bazı hikayeler yine Wattpad gibi bölümler halinde paylaşılmıştır. Uygulamada yabancı kullanıcı sayısı daha yoğun olsa da Türk kullanıcılar tarafından da kullanılan bir uygulamadır.

Bu kitap yazma uygulamasını telefonunuza indirerek ya da bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Bazı uygulamalar gibi sadece telefondan kullanılmıyor. Birçok platformu desteklemektedir.

Inkitt’te genel olarak İngilizce kitaplar yayınlanmaktadır. Platformda Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Bu nedenle bu konuda sorun olacaksa Wattpad, Word ve benzeri diğer uygulamaları kullanmanızı öneririz. Burada listelenmiş olan her bir uygulamayı telefondan ya da bilgisayardan giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Inkitt indirme linkleri:

Androidindir
iPhoneindir

Kitap yazma programı arayanlar için burada 6 farklı platform hakkında bilgi verdik. Bu platformlardan işinize yarayacak ve hoşunuza en çok gidecek olan uygulamayı telefonunuza indirerek ya da bilgisayardan giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir