Kaç Km

Konya Ankara Arası Kaç Km? Kaç Saat Sürer?

Konya’dan Ankara’ya gitmek için özel araç, şehirler arası otobüs ya da hızlı treni tercih edebilirsiniz. Seyahat edecekler için ‘‘Konya Ankara arası kaç km’’ ve ‘‘Ankara Konya arası kaç saat sürüyor’’ gibi konulara burada değineceğiz. Ankara’dan Konya‘ya yolculuk yapacak olan vatandaşlar bazı bilgileri araştırıyorlar. Özellikle iki şehir arasındaki mesafe en çok merak edilen konular arasındadır. Arabayla, otobüsle ya da hızlı trenle yolculuk yapacak olanların baktığı konulardan biridir. Ankara Konya arası kaç kilometre? Arabayla, otobüs ve hızlı trenle kaç saat sürer? Şehirler arası uzaklık ve yolculuk süresi hakkında bazı bilgileri bu yazıda derledik.

Konya Ankara arasındaki uzaklık araştırılıyor. Konya ile Ankara arası toplam mesafe 265 kilometredir. Vatandaşlar 265 km yolu özel araçlarıyla yaklaşık olarak 3 saat 13 dakika gibi bir sürede gidebiliyorlar.

Konya Ankara Arası Kaç KM

Konya Ankara Arası Kaç Km?

Konya Ankara arası; 265 kilometredir. Eğer özel aracınızla seyahat edecek olursanız ortalama olarak 3 saat 13 dakika gibi bir sürede Ankara’ya varırsınız. Otobüsle gidildiğinde bu mesafe 3 saat 30 dakika gibi bir sürede gidiliyor. Uçuş mesafesi hesap edildiğinde bu süre 48 dakikadır. Hızlı trenle gidildiğinde, Ankara – Konya Yüksek Hızlı Treni ya da kısaca Ankara – Konya YHT, 317,267 kilometre uzunluğundaki güzergahta gidilir. Hızlı trenle gidildiğinde yolculuk süresi yaklaşık 1 saat 46 dakikadır.

Ankara Konya Arası Kaç Kilometre

Ankara Konya arası 265 kilometre civarındadır. Eğer ilçe ya da mahalleye gidecekseniz bu mesafe farklılık gösterebilir. 3 saat 13 dakika civarında yolculuk ederek bu iki şehir arasında seyahat edebilirsiniz. Seyahat edilecek olan vasıtaya göre iki şehir arasındaki yolculuk süresi de farklılık gösterebilir. Ayrıca seçeceğiniz güzergaha göre de yolculuk mesafesi artabilir ya da azalabilir.

Ankara Konya Arası Kaç Saat?

  • Özel araçla: 3 saat 13 dakika.
  • Otobüsle: 3 saat 30 dakika.
  • Hızlı tren: 1 saat 46 dakika.

Özel araçla gidileceği zaman bu süre aracın hızına göre farklılık gösterebilir. Yine şehirler arası otobüsle Konya’dan Ankara’ya ya da Ankara’dan Konya‘ya gidilirken trafik durumu, hava durumu ve benzeri etkenlerden dolayı süre farklılık gösterebilir. Uçakla gidebilmek için aktarmalı bir uçak tarifesi seçileceğinden bu süre çok daha uzun sürmektedir.

Ankara Konya arası otobüsle kaç saat sürüyor?

Ankara Konya arası otobüsle 3 saat 30 dakika civarında sürüyor.

Ankara Konya arası otobüs firmaları

Ankara Konya arası otobüs firmaları:

  • KamilKoç
  • Özkaymak
  • Metro
  • Kontur
  • Silifke Şimşek Turizm gün içerisinde Konya Ankara arası seferler yapmaktadır.

Konya Ankara Arası Hızlı Tren Kaç Saat?

Konya Ankara arası hızlı tren ile yolculuk yapacaklar yolculuğun kaç saat süreceğini merak etmekteler. Hızlı tren bir aksilik olmaması halinde seyahat süresi yaklaşık olarak 1 saat 50 dakika civarında sürmektedir. Seyahat ederken daha hızlı gitmek isteyen ve daha konforlu gitmek isteyenlerin hızlı treni tercih etmesini öneririz.

Hızlı Tren bileti almak için TCDD internet sitesinden bilet satın alabilirsiniz. Bilet satın alırken kimlik bilgilerinizi yazıp banka ya da kredi kartı ile satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Konya Ankara Arası Hızlı Tren Saatleri

Ankara Konya arası trenin ilk seferi 06:20‘de son tren saati ise 20:40’dır.

Konya Ankara Arası Ne Kadar Yakar?

Ankara Konya arası özel aracıyla yolculuk yapacakların merak ettiği şeylerden biri de ne kadar yakacağı konusudur. Dizel araçlarla seyahat edilirken 14 L civarında, benzinli araçlarda ise 21 L civarında yakıt tüketimi olur.

Bu iki şehir arasında yolculuk yaptıktan sonra kalacak yer arıyorsanız Google işletmelerinden otel ve apart bulabilirsiniz.

İlKalacak Yerler
AnkaraOtel, Apart
KonyaOtel, Apart

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir