Genel

La Roche Posay Orjinal Ürün Sorgulama

La Roche Posay cilt bakımında sıklıkla tercih edilen markalardan biridir. Peki, La Roche Posay orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır? Ürün orjinallik sorgulama rehberinde bunu anlatıyoruz.

La Roche-Posay, L’Oréal tarafından üretilen bir cilt bakım markasıdır. La Roche-Posay, cilt sağlığına özel önem verir ve cilt bakım ürünleri üretir. Marka, özellikle hassas ciltler için ürünler sunar ve bu ürünlerde yüksek konsantrasyonlarda aktif bileşenler kullanır. La Roche-Posay ayrıca, cilt sağlığını desteklemek için dermatologlar ve cilt sağlığı uzmanlarıyla işbirliği yapar.

La Roche Posay Orjinallik Sorgulama

La Roche Posay, yüz temizleyici, siyah nokta karşıtı, kuru ciltler için nemlendirici krem ve güneş kremi gibi çeşitli kremler üretiyor. Çeşitli internet sitelerinde bu ürünleri farklı fiyata görmek mümkün. Örneğin, bir sitede 125 TL’ye satılırken bir diğerinde 215 TL gibi bir fiyata satılıyor. Doğal olarak insanlar da La Roche Posay orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır merak ediyorlar. Birkaç dakika içinde, La Roche Posay orjinallik sorgulama işlemi:

 • Ürün takip sistemi sayfasına girin.
 • Ürünün üzerindeki barkodu bulun.
 • “Birincil Ürün Numarası” yazan yere ürünün üzerindeki barkod numaralarını yazın.
 • “Firma Adı” bölümüne ürünün kutusundaki yazan firma adını yazmalısınız.
 • Devamında “Marka Adı” kutucuğuna “La Roche Posay” yazın.
 • Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra sorgula butonuna dokunarak sorgulama işlemini yapın.

Orjinal olduğu nasıl anlaşır sorusuna yanıt için yukarıdaki adımlar ile ürün sorgulama yaptığınızda, Birincil Ürün Numarası, İkincil Ürün Numarası, firma, marka adı, versiyon ve model, gibi çeşitli bilgiler ekrana gelecektir. Bu sayede ürünün orjinal olup olmadığını da kolayca anlayabilirsiniz. Ürün takip sistemine girdikten sonra ürünün barkod numarasını yazarak La Roche Posay orjinal ürün sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Orijinal ürünler ürün takip sisteminde görünen ürünlerdir. Eğer yukarıda bahsedilen yöntem ile sorgulama yaptığınızda ürün bilgileri çıkıyorsa bu ürün orjinaldir. Eğer ürün takip sisteminden sorgulama yaparken hata alırsanız ya da ürün bulunamadı uyarısı ile karşılaşırsanız ürün orjinal değildir. Aynı zamanda ürün yurt dışından orjinal getirilse dahi ürün takip sistemine kayıt edilmediğinden dolayı görünmeyebilir.

 La Roche Posay Güneş Kremi Orjinal Ürün Sorgulama

 La Roche Posay marka güneş kremi için orjinallik sorgulamayı düşünenler yukarıda bahsettiğimiz ürün takip sisteminden faydalanabilirler. Aynı zamanda hemen aşağıda bahsetmiş olduğumuz internet sitesi kullanılarak da ürünün orjinal olup olmadığına bakılabilir.

Herhangi bir ürün satın alırken güvenilir satıcılardan alışveriş yapmaya özen gösterin. Eğer online alışveriş sitelerinden alacaksanız öncelikle olumsuz yorumları okumanızı öneririz.

 La Roche Posay Barkod Sorgulama

Çeşitli internet siteleri de barkod sorgulama işlemine olanak sağlıyorlar. La Roche Posay markalı bir güneş kremi, nemlendirici ya da farklı bir ürünü de buralardan sorgulamak mümkün oluyor. Makyaj malzemelerinin ve cilt bakımı ürünlerinin orjinallik sorgusu yapıldığı checkcosmetic.net internet sitesini kullanabilirsiniz.

La Roche Posay Orjinal Ürün Barkod Sorgulama:

 •  checkcosmetic.net internet sitesine giriş yapın.
 • Select brand yazan kısma “La” yazın.
 • Açılan kutucuktan La Roche Posay markasını bulup seçin.
 • Quick brand search yazan alanı boş bırakmalısınız.
 • Enter code yazan yere üründe bulunan barkod numarasını yazın.
 • Calculate düğmesine dokunun ve sorgulama işlemini yapın.

Eğer elinizdeki ürün orjinal ise ürün ile ilgili çeşitli bilgiler ekranda belirecektir. La Roche Posay Effaclar orjinallik sorgulama ve La Roche Posay güneş kremi orjinal ürün sorgulama yapmak için bu yöntemden de faydalanabilirsiniz. https://checkcosmetic.net/ internet sitesine giriş yaptıktan sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz doğru şekilde yazarak ürünü sorgulayın.

La Roche Posay orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır? Bunu merak ediyorsanız yukarıda bahsettiğimiz adımları takip ederek kısa bir sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama neticesinde ekranda ürün ile ilgili bilgiler görünürse ürün orjinaldir. Ancak ürün bulunamadı uyarısı ile karşılaşırsanız ürün orjinal değildir.

La Roche Posay markalı ürünlerin bazıları 100 ml, 200 ml ve 400 ml değerlerde değişmektedir. Satın aldığınız ürünün orjinalliğinden şüphe duyuyorsanız hemen buradaki sorgulama yöntemleri ile kontrol edin. La Roche Posay ürünleri direkt olarak cilde uygulandığı için sahte olmayan gerçek ürünler satın almaya özen gösterin.

La Roche Posay Nerede Satılır?

La Roche Posay ürünlerini birçok online alışveriş sitesinde bulabilirsiniz. Ancak ürünü satın almadan önce satıcının güvenilir bir satıcı olup olmadığına bakın. Bunu en kolay yoldan müşteri yorumlarına bakarak anlayabilirsiniz. Sahte olmayan gerçek ürün satan kişileri ve firmaları bularak La Roche Posay ürünlerini satın alabilirsiniz.

Ülkemizdeki en büyük online alışveriş sitesini kullanacak olursanız satıcının o ürün ile ilgili olumsuz yorumlarını okuyun. Ürün orjinal değilse diğer kullanıcılar bunu belirtecektir. Böylece siz de o satıcıdan uzak durmuş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir