Genel

Laz Ziya Kaçıncı Bölümde Öldü? Kim Öldürdü?

Kurtlar Vadisi çoğu kişiye göre Türkiye’nin en iyi dizisi. Dizi hayranları “Laz Ziya kaçıncı bölümde öldü” ve kim öldürdü gibi konularda araştırma yapabiliyorlar. Bu soru daha çok dizi fanatikleri tarafından araştırılıyor. Bazıları diziyi birden fazla defa bitirdiği için bu konuda iddiaya dahi girebiliyor.

Laz Ziya karakteri Kurlar Vadisi dizisi başladığında en çok sevilen karakterlerden biri oldu. Konseyde söz sahibi olan Laz Ziya ve damadı Çakır ikilisinin ilişkisi de seyirciler tarafından oldukça beğenilmişti.

Laz Ziya Kimdir?

Ziya Yılmaz, usta oyuncu İstemi Betil tarafından canlandırılmış olan Kurtlar Vadisi dizi karakteridir. Lakabı Laz Ziya’dır. Kurtlar Konseyinde Hüsrev Bekiroğlu ile samimi arkadaştır. Konseyde gelenekçi taraftadır. Mesleği armatörlük olarak bilinse de silah kaçakçısıdır. Dizinin en başarılı oyuncularından biridir. Canlandırmış olduğu Ziya Yılmaz karakteri gerçekten onunla bir karaktere bürünmüştür.

Ziya Yılmaz, yani Laz Ziyanın iki kızı vardır. Bu kızlardan küçük olanı Meral, büyüğü ise Çakır karakterinin karısı olan Nesrin‘dir. Laz Ziya, eşi olan Asiye’yi ölüme azmetmiştir. Eşi şoförüyle birlikte kaçtığı için bu şekilde bir karar almıştır. Meral ise bunu bildiği için babasına büyük bir kin duymaktadır. Laz Ziya’nın en sevdiği şarkı ise Asiye şarkısıdır.

Dizinin yayınlandığı dönemde en popüler şarkılardan biri olmuştur. Asiye şarkısı çaldığında akla ilk gelen isim ise Laz Ziya olarak tanınan Ziya Yılmaz isimli dizi karakteridir.

Kurtlar Vadisi Laz Ziya Kaçıncı Bölümde Öldü?

Laz Ziya karakteri Kurlar Vadisi dizisinin sezon finaline kadar ölmemiştir. Ancak devam filmi olan Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde hayatını kaybetmiştir. Çoğu zaman iddia konusu olan ne zaman ve nasıl öldü gibi sorulara yanıt arayanlar için burada bunu da açıkladık.

Laz Ziya Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde 95. bölümde arkasından bıçaklanarak ölmüştür.

Daha öncesinde de Akrep Bekir tarafından tehdit edilmiş ve öldürülmeye çalışılmıştır. Ancak Polat karakterinin oyunuyla Akrep Bekir ele geçirilmiştir.

Kurtlar Vadisi Pusu Laz Ziyayı Kim Öldürdü?

Laz Ziya karakteri Nesrin karakterinin babam Nizamettin Güvenç’in yarın sabahı görmesini istemiyor emrinin ardından ölmüştür. Ölümünün nedeni özetle Nizamettin’dir.

Laz Ziya Karakteri İstemi Betil Ne Zaman Öldü?

 İstemi Betil 67 yaşında uykusunda kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiştir. 11 Kasım 2011’de yaşamını yitiren usta oyuncu Yüzüklerin Efendisi sinema filminde Gandalf karakterini de seslendirmiştir.

Rol aldığı bazı yapımlar:

 • Dudaktan Silaha
 • Tanrı Misafiri
 • Kurtlar Vadisi
 • Son Osmanlı Yandım Ali
 • Mahşer-Nabucco’nun Zehri
 • Karagümrük Yanıyor
 • Doludizgin Yıllar

Kurtlar Vadisi dizisinin en akılda kalan ve en iyi oyuncularından biri olan İstemi Betil Laz Ziya karakteri ile bir neslin hafızalarına kazınmıştır. Usta oyuncunun replikleri de herkes tarafından sevilmiştir.

Laz Ziya Replikleri

 • Bizim itibarımız paramızdan da canımızdan da kıymetlidir.
 • Kadın milletinden hiç yüzümüz gülmedi be Orhan.
 • Beni iyi tanı! Bana saygısızlık, bu alemde bir defa yapılır.
 • Benim ailemden birini tehdit edecek adamın sülalesini tükürüğümle boğarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir