Teknoloji

Lenovo Klavye Işığı Açma Kapatma Nasıl Yapılır?

Lenovo Laptop klavye ışığı nereden açılır bilmeyenler için özel rehber. İdeapad ve ThinkPad modellerinde Lenovo klavye ışığı açma ve kapatma nasıl yapılır burada detaylı anlattık. Klavye ışığı, aydınlatma ile ilgili ideal ortam yoksa bilgisayar klavyesindeki tuşların görünmesini sağlar. Bu haber Lenovo laptop klavye ışığı açma ve kapatma ile ilgili bilgileri bir araya getirdiğimiz detaylı bir rehberdir. Öncelikle klavyede aydınlatma özelliği olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Eğer klavyenizde aydınlatma özelliği yoksa buradaki yöntem işe yaramayacaktır. Bu yöntem yalnızca ışıklı klavyelerde işe yaramaktadır.

Lenovo Klavye Işığı Açma

  • Lenovo bilgisayarınızı açın.
  • Space tuşu ya da ESC tuşunda aydınlatma simgesi var mı kontrol edin.
  • Boşluk tuşunda bir ışık simgesi varsa.
  • FN+SPACE tuşuna basın.
  • Sonrasında klavye aydınlatması aktif olacaktır.
  • Böyle bir özellik yoksa klavye aydınlatması yoktur.

Lenovo bilgisayar modellerinde klavye ışığı özelliği olanlar da mevcut. Burada, Lenovo laptop klavye ışığı açma nasıl yapılır adım adım öğrenebilirsiniz.

Lenovo Klavye Işığı Açma nasıl yapılır
Lenovo Klavye Işığı Açma nasıl yapılır?

Lenovo bilgisayarlarda FN+Space yani boşluk tuşuna aynı anda basarsanız klavye ışığını açabilirsiniz. Bazı modellerde FN+ESC tuşlarına aynı anda basmanız gerekir.

Lenovo ışığı açma nereden yapılır
Lenovo ışığı açma nereden yapılır

Arka aydınlatmayı açmak veya kapatabilmek için klavye arka ışık modunu farklı yapmak için klavyede Fn + Ara Çubuğu ya da Esc tuşlarına aynı anda basmalısınız. Klavye ışıklandırmasında üç mod vardır. Bu modlar, Kapalı, Düşük (loş) ve Yüksek (parlak) modlarıdır. Modları değiştirmek için tuşlara tekrar tekrar basmak gerekir.

Lenovo Laptop Klavye Işığı Kapatma

  • Lenovo Laptop açın.
  • Klavye ışıklarının yanmasını bekleyin.
  • Klavye ışıkları yandıktan sonra FN+Space tuşuna basın.
  • Böylece klavye ışığı kapatılabilir.
Lenovo Laptop Klavye Işığı Kapatma
Lenovo Laptop Klavye Işığı Kapatma

Klavye arka ışığının 3 farklı modu bulunmaktadır. Kapalı, Düşük, Yüksek şeklinde nitelendirilebilir. Klavye ile Laptıp klavye ışığının modlarını değiştirmek için FN+Boşluk tuşuna aynı anda basmanız yeterli olacaktır.

Eğer kapalıysa ilk dokunuşta düşük modda klavye aydınlatması açılır. Düşük moddyasa tekrar FN+Space tuşuna basıldığında yüksek klavye aydınlatması aktif olur. Son olarak tekrar FN+Space tuşlarına basıldığında lenovo klavye ışığı kapatılır. Klavye ışığı açma kapatma nereden yapılır bilmeyenler buradaki yöntemi kullanabilirler.

Lenovo klavye ışığı açmak için laptop modelinizin bu özelliğe sahip olması gerekmektedir. Eğer Lenovo dizüstü bilgisayarınızda klavye aydınlatma özelliği bulunmuyorsa, buradaki yöntemi uygulasanız dahi klavye aydınlatması aktif hale gelmeyecektir.

Günümüzde klavye aydınlatması olan bilgisayarlar daha pahalıya satılmaktadır. Bazı klavye aydınlatmaları yalnızca tek renk olsa da bazıları farklı renklerle de kullanılabiliyor. Birçok modelde ise özel olarak klavye aydınlatması için aynı anda üç farklı renk kullanılabiliyor. Bu modellerde klavyenin solu farklı bir renk, ortası farklı, en sağı tamamen farklı bir renk olarak tasarlanmış durumda. Bazı laptop markalarında bu ışıkları kullanıcı atayabiliyor.

Laptop klavye aydınlatmasının genel amacı karanlık ortamlarda tuş takımını görebilmemiz için tuşları aydınlatmaktır. Fakat bazı kullanıcılar Legion ya da diğer modellerde Lenovo klavye ışığı açma ve kapatma yöntemini bilmediğinden burada nasıl yapılacağını adım adım anlattık. Buradan, Lenovo legion klavye ışığı açma ve lenovo legion y520 klavye ışığı açma nasıl yapılır detaylarıyla anlattık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir