Haber

Malatya’da Deprem Elazığ ve Çevre İllerden Hissedildi 23 Kasım 2023

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve deprem araştırma enstitüsü verilerine göre GECITLI-SINCIK (ADIYAMAN) bölgesinde 5.3 büyüklüğünde bir deprem oldu. Adıyaman’da olduğu bildirilen depremin Elazığ ve Malatya gibi komşu illerde de hissedildiği ifade edildi. Twitter ve benzeri sosyal medya uygulamaların da da konuyla ilgili başlıklar açıldı. Depremi hissedenler, doğal olarak Şubat ayındaki deprem gibi uzun süreceği düşüncesiyle evlerinden dışarıya çıktı.

Afad tarafından yapılan açıklamada ise, Malatya ilimizin Battalgazi ilçesinde meydana gelen 5.2 ve 4.7 büyüklüklerindeki #depremler sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Adıyaman ve Malatya illeri birbirine çok yakın olduğundan dolayı, bu iki ilde de deprem şiddetiyle hissedildi.

Malatya Deprem 11 Kasım 2023

Vatandaşların hissettiği büyüklükte bir deprem oldu. Zaman zaman küçük şiddetlerde depremler olsa da bu defa 5.3 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşti. Afad tarafından yapılan açıklamaya göre herhangi bir olumsuz durumun olmadığı ifade edildi.

İşte afad’ın açıklaması;

Yer:Battalgazi (Malatya)

Tarih:2023-11-23

Saat:17:46:08

Enlem:38.177 

Boylam:38.559 

Derinlik:6.99 km

Ayrıca, Kandilli Rasathanesi tarafından açıklanan bilgilere göre saat 17.46’da Adıyaman Sincik’te 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği kandillinin yaptığı açıklamaya göre 6.1 kilometre derinlikte.

Malatya Deprem Anı 23 Kasım 2023

Malatya’da gerçekleşen deprem anına dair videolar da yavaş yavaş Youtube ve Twitter gibi sosyal medya uygulamalarına düştü. Bu depremin ardından çevre illerdeki vatandaşların gözü yine Afad ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesinin son depremleri yayınladığı internet sitesine yöneldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir