Genel

Memati Kaçıncı Bölümde Öldü?

Kurtlar Vadisi denince akla gelen ilk isimlerden biri de Gürkan Uygun‘un canlandırdığı Memati karakteridir. Dizi hayranları tarafından araştırılan konulardan biri olan Kurtlar Vadisi Memati kaçıncı bölümde öldü sorusunu burada yanıtlıyoruz.

Kurtlar Vadisi dizisinde ve Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde uzun soluklu rol alan Gürkan Uygun’un canlandırmış olduğu Memati karakteri en sevilen KV isimlerinden biri oldu. Kestiği raconlar ve oyunculuğu sayesinde herkesin kalbinde yerini aldı diyebiliriz. Bu karakterin çok sevilmesinin nedenlerin biri de fevri davranışları ve dik başlılığı diyebiliriz. Diziyi izleyenler bazen bu karakterin ne zaman öldüğünü merak edebiliyorlar. Bu nedenle haberimizde Memati nasıl ve kaçıncı bölümde ölüyor sorularına cevap verdik.

Kurtlar Vadisi Memati Baş Kimdir?

Memati Baş, Kurtlar Vadisi dizi serisindeki kurgusal karakterlerinden biridir. Gürkan Uygun tarafından canlandırılan bu karakter izleyiciler tarafından çok beğenilmiştir. Dizide Çakırın sağ kolu olarak ilk defa görünen Memati ilerleyen süreçte Süleyman Çakır’ın ölümü ile beraber Polat Alemdar’ın sağ kolu olmuştur. Polat’ın en güvendiği adamlarından biridir. Öyle ki Polat Alemdar Memati ve Abdulhey karakterlerini adamı olmaktan çok kardeşi olarak görmektedir.

Hem Kurtlar Vadisi’nde hem de Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde rol almış olan karakterlerden biridir. Dizi de bir dönem İskender Büyük tarafından kaçırılarak işkenceye maruz kalmıştır. Dizideki dostları ise Polat Alemdar, Abdulhey Çoban ve Yalçın Bulut karakterleridir.

Memati Kaçıncı Bölümde Öldü?

Memati karakteri kendi düğününde vurularak ölür. Düğünün sonunda Polat ve Memati harmandalı oynarlar. Deniz Üstü Köpürür müziği çaldığı esnada ateş açılır ve sağ üst kaburgasına, kalbinin yakınına ve midesine olacak şekilde üç mermi isabet eder. Bu durum sonucunda 161. bölümde ölür. Son sözleri ise Selvi sana emanet Usta’dır. Son olarak 162. bölümde yıkanır ve Memati son defa hayal olarak yıkanma sahnesinde görülür.

Polat Alemdar, ilk başta suikastın uyuşturucu kaçakçısı Yaşar Katırcıdan temin ettiği para ile Terör örgütü şehir sorumlusu Cemal’ın yaptırdığını düşünür. Ancak zaman geçtikçe Polat suikastın çok farklı şekilde organize edildiğini öğrenecektir.

Kurtlar Vadisi Pusu Memati Ölüm Sahnesi

Ölüm sahnesini merak edenler için aşağıda düğün sahnesi ve vurulma sahneleri ile birlikte ölüm sahnesi eklenmiştir. Buradan tekrar izleyebilirsiniz.

Dizi ile ilgili merak ettiklerinizi yorum kısmından yazmayı unutmayın. Bizlere gelen bu soru oldukça ilginç oldu. Bir okurumuz Memati kaçıncı bölümde ölüyor şeklinde soru yöneltince bizde keyifle konuyu araştırdık ve bildiklerimizi bu makalede sizlere aktardık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir