Kaç Km

Mersin Antalya Arası Kaç Km, Saat?

Antalya’dan Mersin’e seyahat edecekler mesafenin ne kadar olduğunu ve kaç saat sürdüğünü araştırıyorlar. Bizler de burada “Mersin Antalya arası kaç km ve Antalya Mersin arası kaç saat sürer? konularına yanıt veriyor olacağız. Burada değindiğimiz konular bu iki şehir arasında yolculuğa çıkmadan önce vatandaşların en çok araştırdığı ve merak ettiği konulardır. Antalya ve Mersin şehirleri arasında araçla seyahat edildiğinde yaklaşık olarak 7 saat 30 dakika sürmektedir. Tercihe bağlı olarak Mersin’den Adana’ya geçip oradan uçakla da Antalya’ya seyahat edilebilir. Ancak vatandaşlar genel itibariyle karayolunu tercih ediyorlar.

Mersin Antalya arası kaç kilometre, (539,9 km) D330 ve D687 üzerinden seyahat edildiğinde 540 kilometre yol gidilmiş olur. Bu güzergahtan seyahat etmeniz halinde 7 saat 30 dakika içerisinde Antalya’ya varmış olursunuz. Bir diğer güzergah olan Mersin – Antalya Yolu/D400 üzerinden seyahat edildiğinde 482 kilometre sürmektedir. Bu yol üzerinden gidilirse seyahat yaklaşık olarak 7 saat 40 dakika sürmektedir. Bu bilgiler aracın 100 kilometre hızla gittiği varsayılarak yapılmış olan hesaplamaya dayanarak verilmiştir.

Antalya Mersin arası kaç kilometre

Mersin Antalya Arası Kaç Km?

Mersin Antalya arası seçeceğiniz güzergaha göre km olarak farklılık gösterebilir. Örneğin D330 üzerinden gidilirse 620 km, 6330 ve D687 üzerinden gidildiğinde 540 km, Mersin – Antalya Yolu/D400 üzerinden gidildiğinde ise 482 kilometredir. Özel araçla gitmeyi planlıyorsanız harita uygulamalarından trafik yoğunluğuna bakarak güzergah tercihinizi yapabilirsiniz.

Yolculuk için özel araç ya da şehirlerarası otobüs firmalarından birini tercih edebilirsiniz. Online bilet satış sitelerinden ya da otogarlardaki bilet satış noktalarından bu güzergah için bilet satın alma işlemini gerçekleştirilebilir.

Mersin Antalya Arası Kaç Saat Sürer?

Yolculuğa çıkmadan önce araştırdığımız konulardan biri olan Mersin Antalya arası kaç saat sürer sorusuna yanıt vermemiz gerekirse; D330 karayolu üzerinden Antalya’ya gidildiğinde 7 saat 25 dakika sürmektedir. Bu rotada ücretli geçişler vardır. D330 VE D687 üzerinden gidildiğinde 7 saat 28 dakika, Mersin – Antalya yolu/D400 üzerinden gidildiğinde 7 saat 39 dakika sürmektedir. Bu süre trafik yoğunluğuna göre farklılık gösterebilir.

Daha önce hiç gitmediyseniz, araç navigasyonunu ya da telefonunuzdan doğru sonuç veren navigasyon uygulamasını kullanarak yola çıkabilirsiniz.

Mersin Antalya Arası Kaç Saat Otobüsle

Mersin – Antalya arası otobüs yolculuğu yapıldığında yaklaşık olarak 9 saat 20 dakika sürüyor. Mersin – Antalya arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir? Otobüsle yolculuk yapıldığında firmadan firmaya ya da kalkış yerine bağlı olarak varış süresi değişkenlik gösterebiliyor.

Mersin Antalya Otobüs Firmaları Bilet Ücretleri ve Seyahat Süreleri

Otobüs FirmasıBilet FiyatıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
Midyat Güneydoğu Seyahat300,00 TL29 Saat
Cizre İtimat300,00 TL213 Saat
Star Diyarbakır350,00 TL29 Saat 15 Dakika
Yeni Midyat Turizm350,00 TL17 Saat
Metro Turizm350,00 TL58 Saat 33 Dakika
Malatya Zafer Turizm350,00 TL19 Saat
Lüks Batman Seyahat350,00 TL29 Saat
Star Batman350,00 TL29 Saat

Mersin’den Antalya’ya gitmek için yukarıdaki Turizm firmalarından birini tercih edebilirsiniz. Bilet fiyatları en ucuz fiyatlar olarak listelenmiştir. Çeşitli bilet satış fiyatlarından daha uygun fiyata ya da daha pahalı biletler bulunabilir. Ayrıca yolculuk yapacak olan kişiler güncel bilet fiyatlarını satış noktasından incelemek zorundadır.

Mersin Otogarları

 Mersin Otogarı
Tece (Mersin) Otobüs Kalkış-Varış Noktası
Mersin Eski Otogar
Otogar Kavşağı Otobüs Kalkış – Varış Noktası
Mersing Museum
Mersing Jetty Interconnection to Tioman Island

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir