Genel

Minecraft Havai Fişek Yapımı, Nasıl Yapılır? 2024

Minecraft oyununda çeşitli şeyler yapabilirsiniz. İksirler gibi farklı eşyalar da yapmak mümkün. Peki, Minecraft havai fişek yapımı için neler gerekir? 1 adet barut, 1 adet kağıt, 1 adet çalışma masası ve istediğiniz renkler ile havai fişek yapabilirsiniz.

Oyunda en çok yapılan eşyalardan biride havai fişektir. Minecraft oynayan oyuncular oyunu eğlenceli hale getirmek için farklı şeyler üretmelidir. Biz de en sevilen ve oyuna renk katan Minecraft havai fişek nasıl yapılır sorusunun yanıtını verdik.

İlk etapta havai fişek yapabilmeniz için gereken malzemeleri listeleyelim. Havai fişek yapımı için; 1 adet barut, 1 adet kağıt, 1 adet çalışma masası ve istediğiniz renklerin olması gerekir. Sonrasında çalışma masası üzerinde havai fişek üretmeye hazırsınız.

Minecraft Havai Fişek Yapımı

  • 1 adet barut, 1 adet kağıt, 1 adet çalışma masası ve renkleri hazırlayın
  • Çalışma masasını açın ve aşağıdaki gibi barutu ortaya, renkler ise gösterildiği gibi 3×3’lük üretim merkezine yerleştirilmelidir
  • Yerleşimleri uygun şekilde yapmanız halinde, havai fişek yıldızı elde ederiz
Minecraft Havai Fişek nasıl yapılır
Minecraft Havai Fişek nasıl yapılır

Bunlar yapılarak, barutu ve renklerimizi yerleştirip bir adet havai fişek yıldızı elde edersiniz. Bunu da envanterimize yerleştirelim

Havai fişek yıldızı

Havai fişek yıldızını yaptıktan sonra, 3×3’lük üretim menüsünü açın yukarıdaki şekildeki gibi en üste havai fişek yıldızını yerleştirin. Sonrasında gerekli eşyalar bölümünde bahsettiğimiz gibi bir baruta ihtiyacınız var.

Barutu envanter kısmından bularak havai fişek yıldızının hemen altına koyalım.

Barutun hemen alt kısmında ise envanter kısmından kağıdı yerleştirin.

Bunları yaptıktan sonra havai fişek roketini yapmış olursunuz.

Havai fişek nasıl yapılır diye merak edenler genelde oyuna renk katmak isteyen oyunculardır. Online bir oyun olan Minecraft’ta kutlamalar yapmak için bu özelliği kullanabilirsiniz.

Minecraft Havai Fişek Nasıl Yapılır?

Minecraft havai fişek nasıl yapılır bilmeyenleri için yukarıda madde madde anlattık. Bu adımları takip edip Minecraft havai fişek yapımı gerçekleştirilebilir.

Havai Fişek yapımı Minecraft
Havai Fişek yapımı Minecraft

Havai fişek roketini patlatmanız halinde karşılaşacağınız görüntü yukarıdaki görseldeki gibi olacaktır. Havai fişekleri karanlık olduğunda patlatmanız halinde görüntü çok daha kaliteli olacaktır.

Minecraft Havai Fişek Yıldızı Yapımı

Minecraft havai fişek yıldızı Yapımı havai fişek yapmak için mecburidir. Bu öge olmadan herhangi bir şekilde havai fişek yapmak mümkün değildir.

Minecraft havai fişek yıldızı nasıl yapılır:

  • 1 tane barut, 1 tane kağıt, 1 tane çalışma masası ve istenilen renkler
  • Çalışma masası açılır ve barut ortaya, renkler ise sağına soluna üstüne altına gibi 3×3’lük üretim merkezine yerleştirilmelidir
  • Yerleşimler doğru yapıldığı zaman, havai fişek yıldızı üretimi gerçekleşmiş olur.

Minecraft Havai Fişek Kodu

Minecraft havai fişek yapımı yerine kod ile sahip olmak isteyenler ise aşağıdaki kodu yazmalıdır. Bu kod yazılarak havai fişek sahibi olursunuz. İşte, Minecraft havai fişek kodu:

Minecraft Havai Fişek Kodu
  • fireworks

Minecraft oyununda diğer eşyaların nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıdaki başlıklardan inceleyebilirsiniz. Bu tür haberler için bizi buradan takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir