Genel

Minecraft Maden Fırını Yapımı Nasıl Yapılır 2023?

Maden fırını, eşyaları eritmek için kullanılır. Bu haberimizde, Minecraft maden fırını yapımı rehberi ile nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Maden fırını oyunu oynayan herkesin ihtiyaç duyduğu şeylerden biridir. Eşyaları eritmek için oyuncuların bu ögeye ihtiyacı vardır.

Minecraft’ta maden fırını, envanterinizde olması gereken en önemli öğedir. Oyunu oynarken eşyaları eritmek için maden fırınına gereksinim vardır, bu fırın normal bir fırına göre iki kat daha hızlı eritme işlemi yapar. Yüksek fırının yapımını birlikte inceleyelim. Maden fırını yapımı için: 5 demir külçesi, 1 adet taş ocağı, 3 adet düzgün taş, gerekir.

Minecraft Maden Fırını Yapımı

Oyunda, Minecraft Maden fırını yapımı için bilmeniz gereken şey normal fırına göre daha zor yapıldığıdır. Malzeme bakımından maden fırını normal fırına göre daha zor yapılıyor. Normal fırın için 8 adet taş gerekirken, maden fırınını:

  • 5 Demir Külçesi (Sahip olmak için madenden demir cevherlerini kazarak eritin.)
  • 1 Adet Taş Ocağı (Çalışma masası ile 8 adet kırık taş bulun bu sayede taş elde edersiniz.)
  • 3 Adet Düzgün Taş (Bu bloğu 1.15 ve üstü sürümlerde bulmak mümkün. Ancak alt sürümler için, ancak kod yardımı ile alınabilir.)
maden fırını yapımı
maden fırını yapımı

Yukarıda listelenen 3 adet eşya ile yapılabilir. Bu malzemeleri topladıktan sonra üst kısımdaki resimde olan düzende dizip maden fırını yapabilirsiniz.

Minecraft Maden Fırını Nedir?

Maden fırını, Minecraft’a 1.14 güncellemesi ile gelen eşyalardan biridir. Normal fırın ile karıştırmamak gerekir. Çünkü bu normal fırına göre çok daha hızlı iş yapmanıza yarar. Cevher, metal ve yemek pişirme gibi işleri daha hızlı yaptığından sıkça tercih edilir. Maden fırınının hızı normal fırına göre çok daha fazladır.

Normal fırında 1 kömür ile 8 cevheri yaklaşık olarak 1 dakika içinde eritirken, maden fırınında bu süre kısalır. Madene indiğinizde işinize yarayacak eşyalardan biridir.

Maden Fırını Ne İşe Yarar?

Maden fırını taş ocağına göre, cevher eritme, yemek pişirme gibi işleri daha hızlı gerçekleştirir. Bu nednele çoğu oyuncu maden fırını yapar. Bu sayede zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Yapım aşaması taş ocağına göre biraz daha zor. Bunun nedeni ise daha özel bir öge oluşudur. Hem daha faydalı hem de yapmak için birbirinden farklı 3 farklı eşyaya gereksinim duyarsınız.

Hayatta Kalma Modunda Yüksek Fırın Nasıl Yapılır? 2023

Maden fırını nasıl yapılır:

  • Üretim menüsünü açın.
  • Üretim yapmak için ilk olarak 3×3 boyutlarındaki üretim ızgarasını açın.
  • Maden fırınını yapmak için gerekli ögeleri ekleyin.
  • Yukarıdaki görseldeki gibi 5 demir külçe, 1 fırın ve 3 pürüzsüz taş yerleştirin.
  • Yerleşimi doğru şekilde yapmanız halinde maden fırını yapabilirsiniz.

Minecraft maden fırını yapımı yukarıdaki gibidir. Çalıştığı platformlar ise aşağıda listelenmiştir.

Desteklenen Platformlar

Java Edition (PC/Mac)Evet (1.14)
Pocket Edition (PE)Evet (1.11.0)
Xbox 360Hayır
Xbox OneEvet (1.11.0)
PS3Hayır
PS4Evet (1.91)
Wii UHayır
Nintendo SwitchEvet (1.11.0)
Windows 10 EditionEvet (1.11.0)
Education EditionEvet (1.12.0)

Minecraft maden fırını yapımı gibi diğer haberleri de aşağıdaki başlıklardan inceleyebilirsiniz. Oyun oynarken işinizi hızlandırmak için Minecraft maden fırını yapmayı unutmayın. Bu tür haberler için bizi buradan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir