Haber

Moldova Kişinev Havalimanı Açık mı? 2022

Moldova Kişinev Havalimanı Açıldı Mı, Uçuş Var Mı, Ne Zaman Açılacak, Neden Kapalı, Moldova, Kişinev ‘e Uçuşlar Ne Zaman Başlayacak, Kişinev Havalimanı Neden Kapalı, Uçuş Durumu, Kişinev Havalimanı Uçuşları Başladı Mı? Hepsi makalemizin devamında detaylı olarak anlatıldı. Sivil uçuşlara izin verilmeyen havalimanları için daha önceden alınan biletler bulunması dolayısıyla yolculara istemeleri durumunda biletleri iptal edebilecekleri gibi ileri bir tarihe alabilecekleri de aktarılmıştı. Şuan Güncel olarak kapalı bulunan Moldova havalimanı için 4 Mart ve sonrasındaki tarihler için bilet satışı yapıldığı görülmektedir.

Moldova Kişinev Havalimanı

Moldova Kişinev Havalimanı Ne Zaman Açılacak?

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş başlamadan önce Air Moldova ‘ya ait A321tipi uçak ile Moldova Hükümeti taraflara atıfta bulunarak radar izi ile göndermede bulunmuştu. Moldova Havayollarına ait bu uçak savaş söylemlerini dikkate alarak ortamı sakinleştirmek ve tarafların gerginliğe son vermesini umut ederek yapmış olduğu gönderme ile dikkatleri üzerine çekmeyi başlamıştı.

Moldova Cisinau Airport ‘tan havalanan A321 tipi yolcu uçağı Radar izi ile aynen şöyle yazmıştı Relax.

Moldova Kişinev Havalimanı

Maalesef Moldova, Türkiye ve İngiltere gibi ülkelerin gerginliği azaltmaları konusunda dil döktüğü taraflardan Rusya uyarıları dinlemeyerek 24 Şubat gecesi Ukrayna’yı bombaladı ve masumların ölmesine sebebiyet verdi. Yükselen Tehlikeden dolayı Moldova Sivil Havacılık Kurumu tarafından yapılan açıklamalar neticesinde uçuşlar 4 Mart tarihine kadar durduruldu. Moldova Kişinev Uçak Seferleri Ne Zaman Başlayacak? net olarak bilinmemekle birlikte uçuşların başlayacağı tarihin savaşın seyrine göre değişebileceği söylenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir