Teknoloji

Monster Alınır Mı 2023 Bilgisayar

Monster Bilgisayar, ülkemizde en fazla satın alınan oyun laptopu satışı yapan markalardan biri olarak bilinmektedir. Peki, Monster alınır mı? Dizüstü bilgisayar denince fiyat performans açısından en sık araştırılan markalardan biridir. Monster çıkardığı ürünlerde adından sıkça söz ettirmeyi başaran bir markadır.

Eniyisor.com’a gelen sorulardan biri olan Monster bilgisayar alınır mı sorusunu bu makalemizde sizler için başta laptop modelleri olacak şekilde diğer ürünleri inceleyeceğiz. Bu sayede Monster laptop almayı düşünenlere fikir vermiş olacağımızı düşünüyoruz.

Monster Bilgisayar Modelleri

  • Monster Abra Serisi
  • Tulpar Serisi
  • Semruk Serisi
  • Markut Serisi
  • Huma Serisi

Monster bilgisayar serileri yukarıdaki gibidir. Toplamda 5 farklı seri bulunmaktadır. Seriler arasında özellik ve fiyat farkı da bulunmaktadır. Monster alınır mı merak edenler için aşağıda başlıklarda tek tek bu seriler hakkında bilgiler vereceğiz. Bu sayede hangi seri hangi konuda yeterli daha iyi bilgi edinebilirsiniz.

Monster Alınır mı?

Monster Bilgisayar, 2000 yılında İlhan Yılmaz tarafından kuruldu. Şirket, ilk başlarda bilgisayar markası olarak kurulmuştur. Günümüzde de çoğu teknoloji kullanıcısı bu markayı Laptop markası olarak biliyor. Genelde oyun laptopları satan Monster, laptop alanında ciddi bir popülerliğe sahiptir. Bu nedenle yeni bir laptop alacak olanlar Monster alınır mı sorusunun yanıtını arıyorlar.

Bilgisayar markası olarak bilinen Monster, yalnızca oyun laptopları üretmekle kalmıyor. Marka, çeşitli bütçelere uygun dizüstü bilgisayarlar da üretiyor. Üretilen Laptop modelleri bütçeye ve özelliğe göre farklı serilere ayrılıyor. Yukarıda da bu seri isimlerini tek tek listeledik. Bu yüzden Monster alınır mı sorusundan önce serileri tek tek incelemek gerekir.

Monster Abra Serisi

Monster, her bütçeye uygun laptop üretmeye özen gösteriyor. Giriş seviyesi oyuncu laptopları arayanlar da genelde Monster markasını tercih ediyorlar. Monster, temelde bütün seriler için en yeni donanımları kullanmaya özen gösteriyor. Bu sayede Abra serisinin modelleri de güncel yani yeni donanımlarıyla kullanıcılarını bekliyor.

Monster Abra Serisi
Monster Abra Serisi Alınır mı?

Oyun laptoplarında donanım performans açısından oldukça önemlidir. Eğer yetersiz donanıma sahip bir laptop alırsanız oyunlardan istediğiniz gibi bir performans alamamanız olasıdır. Monster Abra Serisi ile giriş seviyesi oyun oynayacakları memnun edebiliyor. Bunun nedeni ise en yeni donanımların kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Bununla beraber Monster, Abra serisinde de kullanıcıların bilgisayarı düzenlemesine izin vermektedir. Özetle Abra serisi bilgisayar alacak olanlar Monster’ın izin verdiği şekilde donanımsal değişiklik taleplerinde bulunabilirler. Yapılan işlem ücret dahilinde oluyor.

Monster, Abra serisini daha çok yüksek bütçesi olmayan ancak oyun bilgisayarına sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Marka, bu modellerde fiyatı minimumda tutabilmek adına tasarımdan ödün verebiliyor. Örneğin abra serisinin kasası sert plastikten üretilmiştir.

Fakat fiyat performans ürünü arayanlar genelde Monster Abra Serisi Laptop modellerini tercih ediyorlar. Çünkü fiyat ve oyun performansı açısından en iyi modellerden biridir. Laptop’a çok fazla para veremeyecekler genelde bu modeli tercih ediyorlar.

Monster Tulpar Serisi Laptoplar

Monster laptop alacaklar çoğu zaman Tulpar serisi alınır mı gibi araştırmalar yapıyorlar. Tulpar modelleri daha çok orta-üst düzey kullanıcılara hitap etmektedir. Donanım bakımından da teknoloji severlerin dikkatini çeken özellikleri vardır.

Monster Tulpar Serisi Laptoplar
Monster Tulpar Serisi Laptop

Marka, diğer modellerde yer aldığı gibi Tulpar Laptop serisinde de en güncel NVIDIA ve Intel donanımlarını kullanmaktadır. Bununla beraber, Tulpar modellerde Abra serisine göre tasarım konusunda da özen gösterilmiştir. Monster, Tulpar modellerde daha geniş klavye ve daha büyük bir ekran yapısı kullanmaktadır. Bu serinin Abra serisinden genel farkı ekran ve boyut olarak karşımıza çıkmaktadır.

Abra modellerine göre Tulpar modellerinde daha güçlü işlemci, ekran kartı gibi donanımlar kullanılmaktadır. Yine abra modellerde olduğu gibi müşteri Tulpar modellerinde de ücreti karşılığında donanım değişikliği yapabiliyor.

Monster Semruk Serisi Düzüstü Bilgisayar

Daha çok oyun oynayan ve çizim yapanların tercih ettiği laptop modellerindendir. Oyuncular, kullandıkları dizüstü bilgisayarlardan maksimum performans almayı beklerler. Monster, performans beklentisi olan kullanıcılar için Semruk serisinde çeşitli laptop modelleri satmaktadır. Monster alınır mı Semruk serisi merak edenler için burada Semruk serisini tanıttık.

Monster Semruk Serisi

Monster, Semruk serisi ile Tulpar serisine göre daha üst düzey bir Laptop sunuyor. Bu laptop serisinde tasarım bakımından diğerlerine göre daha iyi bir tasarımla karşılaşıyoruz. Semruk serisi laptop modelleri, alüminyum kasaya sahiptir. Ekran kalitesi bakımından da diğer modellere göre daha üst düzey bir bilgisayardır.

Monster, Semruk serisi ile çizim yapanları ya da bilgisayardan oyun oynayanları memnun etmeyi başarıyor. Bu modellerde de en güncel donanımlar bulunuyor. Aynı zamanda Monster, bu seride yüksek kapasiteli RAM ve SSD’ler de kullanmaktadır. Bu nedenle Semruk serisini üst düzey olarak adlandırabiliriz.

Monster Markut Serisi Alınır mı?

Monster alınır mı diye soranlar genelde Semruk modelinden daha üst düzey olan Markut serisini araştırıyorlar. Monster, oyun bilgisayarları üretiyor gibi görünse de iş insanlarına göre de bilgisayarlar üretmektedir. Bu nedenle iş bilgisayarı almayı düşünenler de Monster alınır mı diye merak etmekteler.

Monster Markut Serisi

Markut serisinde diğer serilere göre daha farklı bir tasarım uygulanmıştır. Monster’ın oyuncu laptopları, genelde siyah renktedir. Oyuncu laptopları donanımlarından dolayı daha ağır ve kaba bir yapıya sahiptir. Ancak, Markut serisinde daha titiz bir tasarım ve daha hafif laptoplar üretilmiştir.

Markut serisi daha çok iş bilgisayarı olarak kullanılabilecek bir seridir. Diğer modellere göre taşıması daha kolay, kasa yapısı daha narin ve ince hatlara sahiptir. Markut serisinde de yine en güncel donanımlar tercih edilmiştir.

Monster Huma Serisi Alınır mı?

Bir diğer iş Laptop’u ise Huma serisi olarak adlandırılabilir. Eğer oyun Laptop’u almayı düşünüyorsanız bu seri yerine diğer serileri incelemeniz çok daha faydalı olacaktır. Huma serisi daha çok iş bilgisayarı olarak kullanılabilecek laptop serisidir.

Monster Huma Serisi Alınır mı
Monster Huma Serisi Alınır mı?

Huma serisinin modelleri, diğer modellere göre sade bir tasarıma sahiptir. Sadelik sayesinde daha hafif laptoplar üretilmiştir. Böylece Huma serisine sahip olan bir iş insanı kolayca bu laptopu çantasıyla istediği yere taşıyabilir. Oyuncu bilgisayarları daha ağır olduğundan dolayı taşıma konusunda biraz sıkıntı çıkarabiliyorlar.

Uygun fiyatlı iş laptop’u arayanlar için Monster, Huma serisini üretmiştir. Daha düşük donanımlı bilgisayarlar iş için yeterli olmaktadır. Monster’da daha düşük donanım ve sistem özellikleri ile uygun fiyatlı Huma serisini çıkarmıştır.

Monster Bilgisayar Alınır Mı?

Monster bilgisayarlardan işinize yarayan bir seri modelini alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekenler iş için iş, oyun için oyun Laptop’u tercih etmek olacaktır.

Monster Kullanıcı Yorumları Nedir?

Monster Laptop alanlar daha sonrasında forum ve buna benzer çeşitli platformlarda ürün ile ilgili yorumlar yapmaktadır. Eğer aklınızda halen daha soru işaretleri varsa Youtube platformunda bulunan inceleme videolarına da bakabilirsiniz. Bu sayede aklınızda en azından bir fikir oluşmuş olur.

Monster alınır mı sorusuna yanıt arayan çoğu kişi öncelikle inceleme videolarını ve daha öncesinde satın alan kullanıcıların yorumlarını okuyorlar. Bu sayede akıllarında dönen Monster alınır mı sorusuna da daha net bir yanıt buluyorlar diyebiliriz.

Monster Laptop Fiyatları Nedir?

Bildiğiniz gibi teknolojik ürünler günümüzde oldukça pahalı fiyatlara satılmaktadır. Monster Laptop satın almayı düşünenler de öncelikle fiyatlarını merak ediyorlar. Bu bilgiye resmi siteden ulaşabilirsiniz.

Satın alacağınız dizüstü bilgisayarın özelliklerine ve donanımına bağlı olarak fiyat yükselebilir. Ayrıca kullanıcılar bilgisayarlarda donanım değişikliği de yapabiliyorlar. Tabi bu işlem de ücret karşılığında yapılmaktadır.

Bu tür haberler için Teknoloji kategorisini inceleyebilirsiniz. Burada Monster alınır mı gibi bir çok markanın tanıtımı ve ürünler ile ilgili incelemeler bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir