Haber

Motul Yağ Orjinal Sorgulama

Motul yağ motor bakımı için en sık tercih edilen yağ markalarından biridir. Satın aldığınız ürün için Motul yağ orjinal sorgulama nasıl yapılır merak ediyorsanız bu bilgiler işinize yarayabilir. Motul yağ satın almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini de burada anlatıyoruz.

Motorun ısınmasını engelleyen Motul yağ, araç performansını da arttırmak için üretilmiştir. Akışkan bir yapıya sahip olan motul motosiklet yağı motor parçalarının sürtünmesini de engeller. Ayrıca motor parçalarını temizlemeye de yarar. Motul yağ satın almadna önce tüketiciler ürünü güvenilir yerlerden alması gerektiğini unutmamalıdır. Eğer bir Motul yağ satın aldıysanız ve orjinal olup olmadığını merak ediyorsanız aşağıdaki yöntem sayesinde sorgulayabilirsiniz.

Motul Yağ Orjinal Sorgulama

Piyasada hemen hemen her şeyin sahtesi üretildiğinden dolayı motul yağ orjinal ürün sorgulama yapma gereksinimi duymak oldukça doğal. Motul yağ orjinal nasıl anlaşılır merak ediyorsanız buradaki bilgiler çok işinize yarayacak. İşte motul yağ orjinallik sorgulama adımları:

  • Satın aldığınız yerin satış noktaları arasında olup olmadığını kontrol edin.
  • Yukarıda bahsedilen satış noktalarından birinden satın alın.
  • Aldığınız ürünü Motul ile iletişime geçerek sorgulayın.
  • Güvenilir olmayan yerlerden satın almamaya özen gösterin.

Motul yağ kutularına farklı yağlar da doldurulabiliyor. Örneğin popüler ve kaliteli yağ kutularını toplayıp, buna orjinal olmayan yağlar doldurularak orjinalmiş gibi satışı yapılabiliyor. Bu nedenle kullandığınız Motul yağ kutularını delerek bu tür fırsatçıları engelleyebilirsiniz.

Motul Yağ Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle motul resmi internet sitesine giriş yapın. Burada da bağlantısını vermiş olduğumuz satış noktaları bölümüne giriş yapmalısınız. Ardından bulunduğunuz ili seçerek yetkili satış noktalarını görebilirsiniz. Motul yağı bu yetkili yerlerden satın almanız gerekir. Bulunduğunuz bölgedeki sanayi ve benzeri yerlerde de bu ürünü görebilirsiniz. Ancak satış noktaları arasında yer almıyorsa almayın. Biz daha ucuza getirtiyoruz ya da biz de anlaşmalıyız gibi yorumları dikkate almayın. Çünkü piyasada birçok satıcı boş kutuları toplayarak daha düşük kalite doldurup motul yağmış gibi satabiliyor.

Sahte ürünün bu denli yaygınlaştığı bu dönemde yetkili satış noktası olmayan yerlere ve kişilere güvenmeyin. Aksi halde motorunuz zarar görebilir.

Motul yağın orjinal olduğunu nasıl anlarım:

  • Bidon yan tarafında bulunan hacim göstergesi zeminden başlar.
  • Yağın arkasında yer alan etikettin farklı dillerde açıklaması için yapışkan özellikte ikinci bir sayfa olur.
  • Yağ dolum tarihi ile bidon altındaki kutu üretim tarihi birbirine yakın tarihler olması gerekir.
  • Bidon daha önceden açılmamış olmalıdır.
  • Bidon tutma kısmı yumuşak ve hemen formu bozulan bir yapıda olmamalı.

Motul Yağ Yorumları

Motul yağ satın almadan önce kullanıcı yorumlarını da merak edebilirsiniz. Çeşitli şikayet platformlarında ve forumlarda bu yağa ait yorumları görebilirsiniz. Ancak şikayetler kişiden kişiye değişebiliyor. Bu nedenle ürünü kullanan bir tanıdığınız ya da arkadaşınız varsa ona danışmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir