Teknoloji

En iyi 5 Müzik Yapma Programı Uygulamaları

Telefondan ya da bilgisayardan müzik yapmak isteyenler için çeşitli öneriler. Burada en iyi “müzik yapma programı” önerilerinde bulunduk. Bu listede bulunan müzik yapma uygulamalarının en iyi tarafı ise programlar hem yeni başlayanlar için hem de profesyoneller için yeterli özellikler sunuyor.

Müzik ile ilgilenenler, müzik yapmaya merakı olanların kesinlikle denemesi gereken programlar bu listede yer alıyor. Müzik yapmak için çeşitli programlardan ve uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız uygulamada ne kadar fazla seçenek varsa o kadar iyi sonuç elde edebilirsiniz.

Eskiden müzik yapmaya çalışsanız muhtemelen program ve uygulama bulamayacağınız için kısa sürede hevesiniz kaçacak ve bu işe devam etmeyecektiniz. Ancak teknolojinin gelişimi bu tür programların da gelişmesine olanak sağladı. Ayrıca eski programlara göre çok daha yeni özelliklerle yeni programlar da çıktı. Eğer bilgisayarınız yoksa buradaki mobil uygulamalarda da kullanabileceğiniz müzik düzenleme ve yapma programlarından yararlanabilirsiniz.

Sizin için burada en iyi müzik yapma programlarını listeledik. Bu programlardan işinize en çok yarayacak olanını indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Müzik yapma uygulamaları

En İyi Müzik Yapma Programı Listesi

 • Audacity (Bilgisayar)
 • FL Studio (Bilgisayar, iPhone ve Android)
 • BandLab (Bilgisayar, iOS ve Android)
 • GarageBand (iPhone)
 • Roland Zenbeats (iPhone ve Android)

Müzik yapma programları denince akla ilk gelen uygulama ve programlar yukarıdaki gibidir. Programlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz. Bu programlar ile kendi müziklerinizi yapabilirsiniz. Eğer Youtube kanalınız varsa ve bu kanala özel içerikler üretiyorsanız müzik yapma uygulaması sayesinde çeşitli müzikler de oluşturabilirsiniz.

1. Audacity

Audacity, milyonlarca kişi tarafından indirilmiş, açık kaynaklı ve ücretsiz olan ses düzenleme programlarından biridir. Windows işletim sistemi ve MacOS ve Linux gibi farklı işletim sistemlerinde de sorunsuz şekilde çalışmaktadır. Mobil uygulaması bulunmuyor.

Audacity, kullanarak bir ses üzerinde aklınıza gelebilecek her türlü düzenlemeleri yapabilirsiniz. İsterseniz müziğe farklı efektler ekleyebilirsiniz. Bununla beraber çeşitli şarkıları mixlemek için de kullanabilirsiniz. Audacity müzik düzenleme uygulamasının önde gelen özellikleri ise, sesin belirli bir kısmını kesme ve kesilen sesi yapıştırma benzeri özelliklerdir.

2. FL Studio Ses Düzenleme Programı

FL Studio, müzik ile ilgilenen hemen hemen herkesin en az bir defa kullandığı uygulamalardan biridir. Bu uygulama basit kullanımı ile ön plandadır. FL Studio, Windows, Android, iOS ve MacOS gibi işletim sistemlerinde sorunsuz şekilde çalışmaktadır. Ancak en zengin özelliklerin bilgisayar sürümünde olduğunu hatırlatmak isteriz. Telefon sürümünde ise basit düzenlemeler yapabiliyorsunuz.

Audacity’de programındaki gibi FL Studio’da da oldukça fazla eklenti bulunuyor. Bu eklentiler sayesinde uygulamaya ek özellikler ekleyerek kullandığını ses dosyasında çok daha fazla düzenleme ve değiştirme işlemleri yapılabilir.

3. BandLab

Eğer müzik yapma perileriniz geldiyse ve kendinize en uygun programı arıyorsanız bu programı da deneyebilirsiniz. BandLab’ın en iyi yanı geniş yelpazede özellikler sunmasıdır. Bu program sayesinde istediğiniz her yerde müzik yapabilirsiniz. Ayrıca bu program çeşitli özellikler de sunmaktadır. BandLab uygulamalarının bazı özellikleri ise aşağıdaki gibidir.

Bandlab çeşitli özellikleri:

 • Sınırsız proje üretilebilir.
 • Projeleri güvenli şekilde saklama özelliği mevcut.
 • Sınırsız sayıda ortak çalışma oluşturulabilir.
 • Sınırsız yüksek kalitede indirme özelliği bulunuyor.
 • Telif hakkı olmayan looplar var.
 • MacOS, Android, iOS desteği bulunuyor.

4. GarageBand Ücretsiz

GarageBand, bu programı iPhone telefonunuzda kullanabilirsiniz. GarageBand, diğer programlar gibi çok fazla özellik sunmasa da sunduğu özellikler ile müzik yapılabilir. iOS yani iPhone telefon ya da tablet kullanıyorsanız sadece bu programı kullanarak müzik oluşturabilirsiniz. GarageBand programı ile gitar çalabilir, piyano çalabilir ya da buna benzer çeşitli müzik ekipmanlarını sadece telefonunuz ile kullanabilirsiniz.

5. Roland Zenbeats Müzik Yapma Programı

Amatörlerin dahi kısa sürede programı anlayıp kullanmaya başlayabileceği bir uygulamadır. Bu uygulama telefon ve tabletlere özel olarak çıkarılmıştır. Hem iPhone hem de Android işletim sistemine sahip olan cep telefonların da ve tabletlerde kullanılabilir. Bu programı indirdikten sonra ses düzenleme ve kırpma gibi bir çok işlemi de yapabilirsiniz.

Roland Zenbeats özellik bakımından oldukça iyi olsa da başlangıç aşamasının ardından çeşitli özellikler için ücret talep etmektedir. Uygulamadaki çeşitli özellikleri kullanabilir hale getirebilmek için premium özellikleri satın almanız gerekmektedir.

En iyi 5 müzik yapma programı ile ilgili haberimizde hem bilgisayar programları hem de cep telefonlarında kullanabileceğiniz mobil uygulamaları listeledik. Programlardan işinize en çok yarayanı cihazınıza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Yine yukarıda listelediğimiz programların kullanımları ile ilgili bilgileri Youtube videolarında da bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir