Teknoloji

Numarasını Sildiğim Kişinin Durumunu Görebilir Miyim?

Whatsapp öyle ki cep telefonlarında en çok kullanılan uygulamalardan biri. Peki, Whatsapp numarasını sildiğim kişinin durumunu görebilir miyim? Uygulamadan mesajlaşabilmek için, karşı tarafın numarasını kaydetmeniz gerekir. Bu sayede, sohbet oluşturmak için o kişiyi aradığınızda bulabilirsiniz. Bununla birlikte Whatsapp durumu, Profil fotoğrafı ve hakkımda kısımları kişilerim olarak ayarlıysa bu bilgilere de ulaşabilirsiniz. Fakat o kişinin numarasını sildiğinizde işler değişebilir. Çünkü numarası silinen kişi, hakkımda, profil fotoğrafı ve çevrimiçi gibi özellikleri sadece kişilerim olarak ayarlamış olabilir.

Whatsapp numarası silinen kişinin durumu görünür mü, rehberden numarasını sildiğiniz kişi ile olan sohbetinizi de silerseniz o kişi mesaj gönderene kadar ya da numarasını kaydedene kadar sohbet oluşturulamaz. Ayrıca Whatsapp gizlilik ayarları yalnızca kişilerim şeklinde ayarlıysa o kişi hakkındaki bazı bilgilere de ulaşamazsınız.

Numarasını Sildiğim Kişinin Durumunu Görebilir Miyim?

Numarası silinen kişinin Whatsapp durumları görünür mü; sorusunun yanıtı hayır. Açıklamamız gerekirse, Durum yani Hikayeler kısmını görebilmek için karşı tarafın telefon numarasının sizde de kayıtlı olması gerekir. Aksi halde, telefon numarasını sildiğiniz kişinin durumunu da göremezsiniz. Fakat karşı taraf, hakkımda, isim ve profil fotoğrafı gibi gizlilik ayarlarını herkese açık tutuyorsa bu bilgilere ulaşmak mümkün.

Numarası silinen kişinin Durumları görünmez. Bu nedenle, durumlarını görmek istediğiniz kişinin numarasını silmeyin. Silindiği taktirde, tekrar numarasını kaydetseniz dahi önceden paylaştığı durumları göremezsiniz.

Whatsapp Engellenen Kişinin Durumu Görünür Mü?

Whatsapp uygulaması, mesajlaşmak ve arama yapmak için en fazla kullandığımız uygulamadır. Öyle ki, Dünya çapında iletişim direkt olarak Whatsapp‘tan dönüyor. Engellenen kişinin durumu görünür mü konusu ise, birini engellediğimizde merak edilen konulardan biridir. Eğer birini engellerseniz, Whatsapp durumlarını göremezsiniz.

Whatsapp’ta birini engelledikten sonra karşı taraf da sizi engellerse, profil fotoğrafı, durum, hakkımda kısmı ve isim gibi bilgileri görüntüleyemezsiniz. Fakat engellemezse ve bu bilgiler kişilerim veya herkese açık durumdaysa, durum hariç bütün bilgilerini eskisi gibi görebilirsiniz.

Whatsapp Engellenen Kişinin Profil Resmi Görünür Mü?

Whatsapp ile birini engellerseniz ve karşı taraf sizi engellemezse ya da numaranızı silmezse profil fotoğrafını görmeye devam edersiniz. Fakat engelledikten sonra, karşı taraf numaranızı siler ya da sizi engellerse Durum, Profil Fotoğrafı, Hakkımda kısmı ya da isim gibi bilgileri görüntüleyemezsiniz. Eğer iletişim kurduğunuz birinin profil fotoğrafı, hakkımda kısmı herhangi bir problem olmamasına rağmen birden bire gittiyse büyük olasılıkla engellenmişsiniz demektir.

Numarası Silinen Kişi Whatsapptan Silinmiyor

Birinin numarasını rehberinizden sildiyseniz ve o kişi halen daha Whatsapp‘ta görünüyorsa bir problem var demektir. Bu sorunu yaşıyorsanız yapmanız gerekenler;

  • Whatsapp uygulamasından kişi bilgilerine girip silin.
  • Whatsapp‘ı güncelleyin.
  • Telefonunuzu güncelleyin.

Whatsapp Uygulamasından Kişi Bilgilerine Girip Silin

Eğer telefon rehberinden birini sildiyseniz ve o kişi Whatsapp’ta silinmiyorsa yapmanız gereken şey oldukça basit. O kişiyi Whatsapp’ta bulun ve adına ya da numarasına dokunup kişi hakkındaki bilgilerin olduğu ekrana gelin. Ekranı aşağı kaydırın. En alt kısımda Kişiyi Silin seçeneğine dokunarak silin. Bunu yaptığınızda o kişi Whatsapp’ta da silinir.

Whatsapp‘ı Güncelleyin

Eğer Whatsapp uygulaması son sürüme güncellenmediyse sistemsel problemler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda cihaz türünüze göre Google Play ya da App Store giriş yaparak Whatsapp’ı bulun ve güncelleyin. Güncellemeyi tamamladıktan sonra Whatsapp ile tekrar kontrol edin.

Telefonunuzu Güncelleyin

Whatsapp’tan sildim, Whatsapp’ı da güncelledim fakat numarasını sildiğim kişi halen daha görünüyor diyorsanız son aşamada telefonunuzu güncelleyin. Telefonu güncelleyerek yaşanan bu aksaklığı düzeltebilirsiniz. Sıkıntının devam etmesi halinde Whatsapp sorun bildir ekranından probleminizi bildirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir