Kaç Km

Osmaniye İstanbul Arası Kaç Km? Kaç Saat? Yol Tarifi

Osmaniye İstanbul arası kaç kilometre? Osmaniye İstanbul arası kaç saat sürer, otobüsle kaç saat ve yol tarifi bilgileri.

Osmaniye’den İstanbul’a yolculuk yapacak olanlar için, iki şehir arasındaki mesafenin ne kadar olduğunu ve yolculuğun kaç saat süreceğini araştıranlara güncel bilgiler. İşte bu yazımızda “Osmaniye İstanbul arası kaç km” ve diğer sorularınızı yanıtladığımız içeriğimizde. Eğer siz de bu iki şehir arasında yolculuk yapmayı düşünüyorsanız aklınızdaki bütün soruların yanıtını buradan inceleyebilirsiniz. Osmaniye ilinden İstanbul’a gitmeyi düşünüyorsanız ya da tam tersi istikamette yolculuk yapılacaksa buradaki bilgiler işinize yarayabilir.

Osmaniye İstanbul arası kaç kilometre, Osmaniye – İstanbul arası yaklaşık olarak 10 saat 37 dakika civarında sürmektedir. İki şehir arası yolculuk yapılırken karayolu tercih edilirse 1020 kilometre yol gidilmiş olur. Gidilecek mesafe değişmese de trafik, yol durumu hava koşulları ve hızınıza bağlı olarak yolculuk süresi değişkenlik gösterebilir. Ayrıca navigasyon uygulamalarından baktığınızda, bu süre farklılık gösterebiliyor. Bunun nedeni ise anlık yol çalışması ve trafik durumu gibi değişkenlerin de hesaplanmasından kaynaklanmaktadır. Yazımızda Osmaniye İstanbul arası kaç kilometre ve kaç saat gibi sorularınızı başlıklar halinde yanıtladık.

Osmaniye İstanbul Arası Kaç Km?

Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 üzerinden yolculuk yaparken 10 saat 37 dakika civarında yolculuk yaparsınız. Ayrıca yolculuk yaparken ortalama olarak 1020 kilometre yol yapılmış olur. Otobüsle yolculuk yapılırken de benzer bir yol gidilir. Fakat şehirler arası otobüsler, belirli konumlarda durak yaparak yolcu alıp indirdiğinden dolayı yolculuk süresi değişebilir.

Osmaniye İstanbul arası yolculuğunuzda özel araç, şehirlerarası otobüs ya da Adana havalimanına gidip ardından Osmaniye iline geçilebilir. Aşağıdaki başlıklardan da mesafenin kaç saat süreceğini, yol güzergahını öğrenebilirsiniz.

Osmaniye İstanbul Arası Kaç Saat?

Osmaniye İstanbul arası yolculuk yaparken yolculuğunuz özel araçla yaklaşık olarak 10 saat 37 dakika sürecektir. Fakat hızınıza, yol durumuna ve güzergahınıza bağlı olarak bu yolculuk süresi değişebilir. Buna ek olarak, çıkış noktanız ve varış noktanız da yolculuk süresini değiştirmektedir.

Örneğin, Osmaniye’nin en uzak ilçesinden İstanbul’un en uzak ilçesine gidecek olursanız yolculuk süresi 10 saat 37 dakikadan daha da uzun sürebilir. Aynı zamanda, iki şehir arasında birbirine en yakın olan ilçelerden yola çıkarsanız mesafe de azalacaktır.

Osmaniye İstanbul Arası Otobüsle Kaç Saat Sürüyor?

Osmaniye İstanbul Avrupa yakasına yolculuk yapacak olursanız yolculuğunuz yaklaşık olarak 15 saat – 15 saat 30 dakika civarında sürmektedir. Farklı otobüs firmaları tarafından bir gün içerisinde birden fazla defa seferler düzenlenmektedir. Yaklaşık 700 – 800 TL gibi bir ücretle otobüs bileti satın alarak yolculuğa başlayabilirsiniz.

Otobüs yolculuklarında, seferi yapan otobüs birden fazla ilden geçmektedir. Dolayısıyla illerin şehirler arası otobüs duraklarında yolcu indirip yolcu aldığından dolayı mesafe bu kadar uzun sürmektedir. Aşağıdaki başlıktan da yol tarifi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Osmaniye İstanbul Yol Tarifi

Yukarıdaki haritadan iki şehir arası yolculuk yaparken hangi güzergahı takip etmeniz gerektiğini inceleyebilirsiniz. Ayrıca ilk defa yolculuk yapacak olan vatandaşlar araç navigasyonu, telefon navigasyonu ve yol tabelalarını dikkate alıp, hız limitine uyarak yolculuklarını tamamlayabilirler.

Osmaniye İstanbul Arası Yakıt Tüketimi

Osmaniye İstanbul şehirleri arasında yolculuk yaparken benzinli bir araç tercih edecek olursanız yaklaşık olarak 67 Litre civarı benzin tüketimi gerçekleşir. Dizel bir araç kullanacak olursanız aracınız ortalama olarak 61,5 Litre civarında yakıt tüketimi yapacaktır. Fakat yakıt tüketimi de yine araç türüne ve hızınıza bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.

Ayrıca, güncel olarak kaç TL yakıt tüketir anlayabilmek için güncel yakıt ücretine çarpıp sonucu elde edebilirsiniz. Yola çıkmadan önce hava durumu ve güzergahlarınızı da belirlemeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir