Genel

Paycell Hazır Limit Arttırma – Yükseltme Acil Para Lazım

Turkcell’in hizmetlerinden biri de Paycell’dir. Ayrıca hazır limit hizmeti de vermektedir. Peki Paycell hazır limit arttırma ve yükseltme nasıl yapılır? Paycell ile acil para ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Hazır limit, Paycell’in kullanıcılarına özel sunmuş olduğu bir limittir. Bu limiti isterseniz hesabınıza da aktarabilirsiniz. Paycell hazır limiti nasıl arttırılır sorusu da doğal olarak daha fazla nakit paraya ihtiyaç duyanlar tarafından araştırılan konular arasındadır.

Paycell Hazır Limit Nedir?

Paycell’de sizin için tanımlanmış olan Hazır Limit’ini istediğin zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. Tanımlanmış olan bu limit ile ister anlaşmalı Paycell noktalarında QR ya da cep telefonu numaran ile alışveriş yapın, isterseniz de bir kısmını Paycell Kart’ına yükleyerek istediğin bir yerde harcar ya da nakit olarak limitini çekebilirsin.  Hazır Limit ile yaptığın harcamaları geri ödemek için Turkcell faturanla beraber ödeyin.

 • Paycell’den yalnızca Turkcell faturalı ve faturasız bireysel hat aboneleri faydalanabilir.

Hazır limitinizi Paycell kart’a aktarabilmek için hattınızı mobil ödemeye açmanız gerekir.

Hazır limit kullanmanız halinde üyelik bedeli 3 aylık dönemlerde alınır ve 9,99 TL’dir. 3 aylık süreç sonunda limiti tekrar kullanırsanız herhangi bir üyelik bedeli ödemezsiniz. Bütün bunlarla birlikte hazır limit yükseltme yöntemleri de sıklıkla araştırılmaktadır. Sms ile yükseltilip yükseltilmediği ise en çok merak edilenlerden biri oldu, bütün bu sorulara burada cevap veriyoruz. Paycell ile alışveriş yaparken Paycell Alışveriş limiti kredisi 500 – 50.000 TL arasında değişmektedir.

Paycell 500 TL Limit Nedir?

Paycell 500 TL limit hazır limittir. Hazır limit, başlangıç aşamasında 500 TL ile açılır. Kullanıcının kredi skoruna bağlı olarak 50.000 TL’ye kadar yükselir. Eğer hazır limiti kullanamıyorsanız nedeni aşağıdaki başlıklardan biri olabilir.

Paycell Hazır Limit Kullanamıyorum

Bazı kullanıcılar ise, Paycell hazır limit kullanamıyorum problemi ile karşılaşmaktadır. Paycell yalnızca Turkcell hat sahiplerine hizmet vermektedir. Vodafone ya da Türk Telekom kullanıcıları hazır limit özelliğinden faydalanamıyorlar. Ayrıca fatura ödemesini zamanında yapmamış olan kullanıcılar da Paycell hazır limit kullanamazlar. Ayrıca faturasız hat kullanıcıları da hazır limit kullanamaz. Problemin bunlar dışındaysa 0850 622 60 60 müşteri hizmetlerini arayarak sorunu iletebilirsiniz.

Paycell hazır limit nasıl kullanılır:

 • Turkcell faturalı hat kullanıyor olmalısınız.
 • Paycell uygulamasını indirin.
 • Uygulamaya telefon numaranızla kayıt olun.
 • Şifre belirleyin.
 • Ana sayfada Diğer İşlemler menüsüne girin.
 • Buradan Hazır Limitini Kullan seçeneğine dokunarak kullanabilirsiniz.

Paycell hazır limit nasıl kullanılır bilmiyorsanız yukarıdaki adımları sırasıyla takip edin. İsterseniz aşağıdaki görselleri de inceleyebilirsiniz.

Hazır limiti kullanmak için uygulamaya giriş yaptığınızda aşağıdaki görselde gösterildiği gibi kırmızı kutu içerisindeki diğer işlemler bölümüne giriş yapın.

Diğer işlemler menüsüne girdiğinizde karşınıza çeşitli seçenekler gelecektir. Buradan hazır limitini kullan menüsüne giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Hazır limit özelliğini sadece Turkcell aboneleri kullanabilir. Farklı bir operatörü kullanan mobil hat sahipleri bu özellikten faydalanamaz.

Paycell Hazır Limit Nasıl Kullanılır?

Paycell hazır limit nakite çevirme nasıl yapılır bilmeyenler ise bu başlık altındaki işlemleri sırasıyla uygulamalıdır. Hemen Paycell hazır limit kullanma adımları:

 • Uygulamadan “Hazır Limitini Kullan” seçeneğine dokunun.
 • Açılan ekranda “Gönderen Hesap/Kart” bölümünde “Hazır Limitim” kısmını işaretleyin ve aşağıdaki adıma geçin.
 • Buradan “Yüklenecek Kart” seçeneğini göreceksiniz. Bu kısımda “Bağlı Paycell Kart” seçeneğini işaretleyerek “Devam” düğmesine dokunmalısınız.
 • Açılan ekranda “Yüklenecek Tutar” kısmında tutar yazdığınız yerin üst kısmında Turkcell faturanıza yansıtılıp Paycell karta gönderebileceğiniz hazır limit bilgisi yer alır. Göndereceğiniz para tutarını yazdıktan sonra “Devam” düğmesi ile devam edelim.
 • İşlem Özeti bölümünde ise gelen sözleşmeye onay verdikten sonra, tahsil edilen işlem ücretlerini göreceksiniz alt kısımda “Onayla” tuşuna dokunun.
 • Yeni ekranda da Tamam seçeneğine basın.
 • Paycell hazır limiti nakit çevirme işlemi bu yöntem ile tamamlanmış olur. Fakat para halen Paycell kartınızda olduğu için bu nakit tutarı önceden belirlemiş olduğunuz bir IBAN numarasına göndermeniz gerekir. Bu sayede herhangi bir bankamatikten parayı çekebilirsiniz. Paycell uygulamasından Iban’a transfer seçeneği ile banka hesap kartınıza gönderebilirsiniz.

Paycell hazır limiti nakite çevirmek için yapmanız gerekenler yukarıdaki gibidir. İşlemleri hatasız ve eksiksiz yapmanız gerekmektedir.

Paycell Hazır Limit Nasıl Çekilir?

Paycell hazır limit nasıl çekilir bilmeyenler yukarıdaki adımları sırasıyla takip edebilirler. Hazır limitinizi öncelikle Paycell hesabınıza aktarmanız gerekir. Eğer bir Paycell kartınız varsa hemen alt başlıkta bulunan banka atm’lerindne yoksa da farklı bir banka hesabına transfer edip oradan nakit para olarak çekebilirsiniz.

Uygulama ile Paycell hazır limit çekmek için, hazır limitini kullan menüsüne giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra ekranda adımları sırası ile doldurup ilerleyin ve parayı banka hesabınıza transfer edin.

Paycell Hangi Banka Atm’lerinden Para Çekilebilir?

Paycell kart hangi banka:

 • TEB ATM’leri
 • ING Bank ATM’leri
 • Halkbank ATM’leri
 • QNB Finansbank ATM’leri
 • Ziraat Bankası ATM’leri
 • Vakıflar Bankası ATM’leri
 • Albaraka Türk ATM’leri
 • Yapı ve Kredi Bankası ATM’leri
 • AKBANK ATM’leri
 • Burgan Bank ATM’leri
 • Denizbank ATM’leri

Eğer Paycell fiziksel kartınız varsa yukarıdaki banka atm’lerinden para çekebilirsiniz. Eğer bu Atm’ler yoksa ya da Paycell kartınız yoksa yapmanız gereken şey uygulama üzerinden herhangi bir banka hesabınıza parayı transfer etmek olacaktır. Transfer ettikten sonra banka hesabınıza geçen parayı nakit olarak çekebilirsiniz.

Paycell Hazır Limit Arttırma Sms

Paycell hazır limitinizi arttırmak için kullandığınız tutarları zamanında ödemeye dikkat edin. Çünkü hazır limit özelliği de bir bankacılık işlemidir. Eğer ödemeleri zamanında yapmazsanız limitiniz doğal olarak yükselmeyecektir. Bununla birlikte Paycell hazır limit yükseltme:

Paycell uygulamasındanLimit arttırma
Çağrı Merkezinden 0850 622 60 60Limit yükseltme

Hazır limitinizi kullandığınızda kullanılan miktar çıkacak olan dönem faturanıza yansıyacaktır. Kullandığınız limitinizi zamanında ödemezseniz hazır limitin yükselmesi gibi bir durumda söz konusu olmaz.

Paycell Hazır Limit Yükseltme

Paycell hazır limiti kullanabilmek için Turkcell’de faturalı bir hat kullanıyor olmanız gerekir. Peki Paycell hazır limit yükseltme nasıl yapılır? Hazır limit yükseltme ile ilgili bilgileri müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Ancak düz mantık bankacılık bilgisi ile ilerleyecek olursak faturalarınızı zamanında ödemeniz halinde Paycell hazır limitiniz de artacaktır. Bunun dışında sunulan Paycell hazır limit yükseltme sms ile yapılamıyor.

Turkcell Mobil Ödeme Nasıl Açılır?

“AC” yazıp 5522 mesaj göndererek,
Paycell uygulamasından,
08506226060 numaralı  Çağrı Merkezi’mizi arayıp, 
Turkcell BİP kullanarak,
Turkcell Dijital Operatör uygulamasından hattınızı mobil ödemeye açabilirsiniz.

Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?

Mobil ödeme özelliğini kapatmak için, MOBILODEMEKAPAMA yazıp 5522’ye mesaj gönderin. İsterseniz Çağrı merkezini 0850 622 60 60 numaralı telefondan arayıp mobil ödeme özelliğini kapatabilirsiniz.

Paycell hazır limit başlangıçta genelde 500 TL limit ile açılır. Kullanıcının kredi notuna bakılarak bu miktar ilerleyen sürede artabilir.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir