Haber

Sosyal Medya Pick Me Ne Demek?

Son zamanlarda Instagram, Facebook, Tiktok ve hatat Youtube gibi sosyal medya uygulamalarında sıkça gördüğümüz “Pick Me ne demek”, ne anlama gelir. Sizin için araştırıp merak ettiğiniz bütün soruları yanıtlamaya özen gösterdik. Sosyal medya uygulamaları, insanların düşüncelerini, fikirlerini ve deneyimlerini paylaştığı alanlardan biridir. Öyle ki ne kadar çok motivasyon videoları çekildiğini fark etmişsinizdir. Fakat, bazen bası gruplar tarafından kullanılan ifadeler de bulunuyor. Bu ifadelerden biri de ‘Pick Me’ dir. Bu ifadeyi ilk kez görenler doğal olarak anlamını da merak ediyorlar.

‘Pick Me’ sözcüğü, son zamanların en sık kullanılan terimlerinden biri oldu. Anlam bakımından bireylerin dikkat çekme, kendini kabul ettirme veya özel bir statü sahibi oma isteklerini ifade etmek amacıyla kullanılıyor. İngilizce bir sözcük olan bu sözcük, “Beni seç” ya da “Beni fark et” gibi anlamlara gelmektedir. Pick me karakterler, kendini kabul ettirmek için en yakın arkadaşlarını ve dostlarını dahi kötüleyebilirler. Bu nedenle bu tür insanlardan uzak durmak gerektiğini söyleyebiliriz. Sürekli, ön planda olmak için ellerinden gelen çabayı gösteren Pick me girl ve boy’lar hayatın her anında karşımıza çıkabiliyorlar.

pick me

Pick Me Ne Demek?

Pick me karakterler genelde kendilerini öne çıkarmak ve belli durumlarda gruba ya da biriyle göz kırpma gibi vücut ifadelerinde de bulunabilirler. Bu kişiler, genel olarak kendilerini diğer insanlara göre farklı ve özel, beğenilmeye değer olarak gösterirler.

Pick me, bazen cinsiyet, arkadaşlık, feminizm ve ilişkiler gibi konularda da kullanılabiliyor. Örneğin, biri “Pick Me” diyerek, cinsiyet rolleri veya ilişkiler hakkında kendi fikrini diğerlerinden farklı olduğunu söyleyip ifade edebilir. Özetle bu ifade ben farklıyım demektir. Ancak bazı durumlarda ‘Pick Me’ ifadesi alay ve eleştiri için de kullanılabiliyor. Bu sözcük, bazı kişilerin dikkat çekme arzusunu ve gereksiz özenme durumlarını değerlendirmektedir. Aynı zamanda, bu ifadenin kullanılışı, başkalarını aşağılama ya da kendini övüp başkalarını yerme gibi durumlarla da ilişkilendirilmektedir. Örneğin, bir kadın diğer kadınlardan farklı olduğunu göstermek için de Pick Me’lik yapabilir.

Pick Me Girl Ne Demek?

“Pick Me Girl”, gençler arasında ve sosyal medya uygulamalarında çokça kullanılıyor. Bu Pick me girl, genel olarak bir kadının davranışlarını ifade etmekte kullanılır. Özellikle ilişki ya da cinsiyet rolleri konularında belirli bir tavra sahip kızlar için kullanılır.

“Pick Me Girl”, genel olarak erkeklere hoş görünmek ve ilgilerini çekebilmek adına gereksiz özverilerde bulunur, diğer kadınları eleştirir ya da durduk yere yerer. Bu ifade olumsuz bir ifadedir. Yani yapılan şeyin, yanlış olduğunu ifade etmek için kullanılır. Örneğin, kendini diğer kadınlardan daha üstün, daha akıllı veya daha anlayışlı olan kızlar için bu sözcüğü kullanırız.

“Pick Me Girl”, kadınların eşitli ve dayanışma konulu sohbetlerinin ön de olduğu feminist topluluklarda eleştirilen tutumu yansıtmaktadır. Feminist kadınlar tarafından kendi haklarını ve değerlerini korumaları amaçlanırken, Pick me girl olan kişiler bunların tam tersi şeklinde karaktere sahiptirler. Bir erkek için kendinden çok fazla ödün veren kadınlar için de pick me girl denir.

Fakat, her durumda Pick me girl tam olarak bir kadını etiketlemek için kullanılacak bir sıfat değildir. Yani biri size Pick me girl dediği için öyle olmazsınız. Terim genel anlam itibariyle kullanıldığından dolayı olur olmadık anlarda da kullanılabiliyor. Örneğin, doğruları anlatırken dahi, pick me girl olmaya çalışma gibi yorumlar duyabilirsiniz. Eğer öyle olmadığınızı düşünmüyorsanız, değilsiniz demektir.

Pick Me Boy Ne Demek?

Pick me erkekler de sıkça kullanılan sosyal medya tabirlerinden biridir. Sosyal medya terimleri, gündelik hayatta sıkça kullanıldığından dolayı, günlük hayatta da bu sözcükle karşılaşabilirsiniz. Erkekler için Pick me ne demek diye soracak olursanız cevap aslında aynı. Yani kadınlardaki gibi, erkeklerde de pick me, karşı cins için kendinden ödün veren, ön planda olmak için hem cinslerinden farklı olduğunu kanıtlamaya çalışan erkeklere Pick me boy denmektedir.

Ayrıca Pick me erkek, hemcinsleri arasında da üstün görünmek, diğerlerinden farklı, anlayışlı ve daha iyi biri olduğunu gösterebilmek adına diğer erkekleri eleştiren ve eksikliklerini dile getiren erkeklerdir. Sosyal medyada da çeşitli videoların altında görebileceğiniz Pick me sözcüğü, özetle yersiz yere kendini öven insanlar için kullanılmaktadır. Bu nedenle pick me karakterlerin pek de sevildiğini söyleyemeyiz.

Biri size pick me boy diyorsa muhtemelen, takılmak için ya da gerçekten yukarıda bahsedildiği şekilde tavırlarınız olduğundan dolayı söylüyordur. Eğer, kendinizle barışıksanız ve kendinizi ön planda tutmak adına başkalarını eleştirmiyorsanız pick me boy değilsiniz.

Pick Me Up Anlamı

Pick me up sözcüğünün anlamı da yine yukarıda bahsettiğimiz şekildedir. Özetle, çevresine kendini daha özel olarak göstermek için, diğer insanları küçük gören, sürekli kendini öven ve başkalarına yaranmak için kendinden ödün veren insanlara pick me denmektedir.

Instagram Pick Me Nedir?

Sosyal medyada bu terimin sıklıkla kullanıldığını söylemiştik. Instagram’da da Pick me demek; kendinde olmayan veya olan özellikleri sürekli dile getirmek, diğer insanlardan farklı olduğunu göstermeye çabalamak, bunu yaparken diğer insanların eksikliklerini dile getirmek, ben en özelim demek gibi işler yapanlar için kullanılır.

İngilizce Pick Me Ne Demek?

İngilizce pick me; beni seç, beni al demektir.

İngilizce’den Türkçe’ye çevirdiğimizde beni seç anlamına gelmektedir. Karşısındaki insanlar onu seçsin diye elinden geleni yapan ve kendinden ödün veren insanlar için kullanılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir