Haber

Ray-Ban Orjinal Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ray-ban gözlük satın almadan önce ya da elinizdeki gözlüğü incelemek isteyebilirsiniz. Bu durumda Ray-Ban orjinal sorgulama nasıl yapılır konusunda araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Burada orjinal Ray-Ban gözlük nasıl anlaşılır konusu hakkında bilgilere yer verdik.

Ray-Ban, güneş gözlüğü ve çerçeve üreticisi olan Amerikan bir gözlük şirketidir. Şirket, 1936 senesinde Bausch & Lomb tarafından kuruldu. Kurulduğu dönemde ABD Hava Kuvvetleri pilotları için gözlükler tasarladı. Ray-Ban, 1950’lerde popülerlik kazanarak, özellikle film yıldızları ve müzik yıldızları tarafından çok fazla tercih edildi. Şirket, Wayfarer ve Aviator gibi ikonik tasarımlarıyla ünlenmiştir. Günümüzde ise en pahalı gözlük markalarından biri olarak bilinmektedir.

Orjinal Ray-Ban Gözlük Nasıl Anlaşılır?

Orjinal Ray-Ban gözlük nasıl anlaşılır sorusuna yanıt olarak birkaç cevap vermemiz gerekirse aşağıda 6 madde sıralayabiliriz. Tabii ki bunlar ürünün kesinlikle orjinal olduğunu ifade etmez. Buradaki maddeler orjinal ürünün özellikleridir.

  • Gözlük camının yüzeyinde lazer kullanılarak Ray-Ban yazısı yazılmıştır.
  • Temizleme bezinde Ray-Ban yazısı ve logosu olur.
  • Gözlükteki kauçuklar sert ve yapışıktır.
  • Gözlük kutusunda bulunan etiket ve model numaraları.
  • Gözlüğün burun kısmındaki aparatta RB yazısı bulunur.
  • Oldukça pahalı olması gibi sıralanabilir.

Orjinal gözlük incelemesi için alt başlıkta anlattığımız yöntemi de uygulayabilirsiniz. Bu sayede ürünün orjinal olup olmadığını doğrulamış olursunuz.

Ray-Ban Orjinal Sorgulama

Ray-Ban marka gözlüğünüzün orjinal sorgulama işlemi için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Bu sayede ürünün orjinal olup olmadığını direkt olarak incelemiş olursunuz. Herhangi bir inceleme ekranı olmadığı için bu yöntemlerle de ürün hakkında fikir edinilebilir.

Ray-Ban orijinalliğini sorgulamak için aşağıdaki adımları inceleyin:

  • Ray-Ban ürününüzün ambalajını kontrol edin. Orijinal Ray-Ban ürünleri ambalajında Ray-Ban logosu ve ürün adı bulunur. Ayrıca seri numarası da burada yazar.
  • Gözlüğün seri numarasını kontrol edin. Orijinal Ray-Ban ürünlerinin seri numaraları sol kolun içinde yazılı olur. Seri numarasını Ray-Ban destek hattından sorgulayarak orjinalliğini öğrenebilirsiniz.
  • Kaliteyi kontrol edin. Ray-Ban güneş gözlükleri yüksek kaliteli malzemelerden üretilir. Lensler çizilmez ve oldukça dayanıklıdır. Gözlüklerde herhangi bir çatlak, leke veya renk solması olmaması gerekir.
  • Satın aldığınız yerin güvenilir bir satıcı olduğundan eminseniz ürünü alın. Ray-Ban ürünleri sadece yetkili noktalarda satılmaktadır.

Ray-Ban Destek Hattı

Ray-Ban için etiket ve seri numarası girerek herhangi bir sorgulama yapma ekranı bulunmamaktadır. Yukarıdaki yöntemler dışında farklı yöntem arıyorsanız buradan Ray-Ban destek hattı ile iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçtikten sonra ürün bilgilerini göndererek orjinal olup olmadığını sorabilirsiniz.

Gözlüğünüzün seri numarasını yukarıdaki linkten müşteri temsilcisine bağlanarak iletip ürünün orjinal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Ray-Ban orjinal sorgulama işlemi çakma yani sahte ürün satın almak istemeyen tüketiciler tarafından sık araştırılan konulardan biridir. Burada orjinal ürün aldığınızdan emin olmak için ya da elinizdeki ürünün orjinal olup olmadığını sorgulamak için neler yapmanız gerektiğini konu aldık. Öncelikle tekrar hatırlatmak isteriz ki Ray-Ban orjinal sorgulama işleminden öte ürünü güvenilir satıcılardan almanızı öneririz. Ray-Ban orjinal ürünler sadece anlaşmalı yerlerde satılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir