Genel

En İyi Reçetesiz Satılan Adet Geciktirici Fiyatı ve İsimleri 2024

Reçetesiz adet geciktirici ilaç alınır mı? Reçetesiz satılan adet geciktirici fiyatı ve isimleri.

Reçetesiz satılan adet geciktirici fiyatı ve ilaç isimleri kadınlar tarafından merak edilen konulardan biri olmuştur. Eczanelerde reçeteli ilaçlar satılmaktadır. Fakat bazı ilaçlar reçetesiz olarak ücret karşılığında da satılıyor. Bazı adet geciktirici ilaçlar da bu ilaçlar arasında. Eğer siz de adet geciktirici almak istiyorsanız ancak fiyatını ve ilaçların isimlerini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Konu ile alakalı araştırma yapanlara, en detaylı bilgileri vermek için rehber içerik olarak bu yazıyı hazırladık.

Reçetesiz adet geciktirici isimleri ve fiyatları, yakın zamanda etkinliği olanlar, evlilik ya da büyük bir aile kutlaması planlayanlar tarafından da araştırılmaktadır. Özel gününüz var fakat o gün adet olduğunuz güne denk geliyorsa, pek de keyif alabileceğiniz bir süreç olmayacaktır. Bunun için, adet geciktirici ilaç almayı düşünüyorsanız bunu eczanelerden temin edebilirsiniz. Peki, eczaneler reçetesiz adet geciktirici satıyor mu? “Reçetesiz satılan adet geciktirici fiyatları ve isimleri” nelerdir? Konularında araştırma yapanlar için burada birtakım bilgiler verdik. Fakat hatırlatmak isteriz ki, bu tür ilaçlar kullanmak zararlı olabilir. Reçetesiz satılan adet geciktirici hap; bazı kadınlarda herhangi bir sorun yaratmazken bazı kadınlarda da çeşitli sorunlara neden olabilir. Asıl konumuz olan eczanelerde satılan reçetesiz adet geciktirici isimlerini aşağıdaki başlıkta listeledik.

Adet geciktirici ilaçlar

Eczanelerde Reçetesiz Satılan Adet Geciktirici Fiyatı

Reçetesiz satılan adet geciktirici fiyatları; Primolut N reçetesiz satılan adet geciktirici ilaçlardan biridir. Fiyatı ise 94,41 TL‘dir. Primolut N, Menstrüasyonu başlamasını geciktirmeye yönelik kadınlık hormonu progesteron içerir. İlaç reçete ile satıldığında ise ürünün fiyatı dolayısıyla düşebilmektedir. Adet geciktirici özelliğe sahip olan ilaçlar, adet kanaması başlamadan 3-4 gün önce kullanılmalıdır. İlacı satın alırken, eczaneden de kullanım talimatlarına dair bilgileri alabilirsiniz. Bu ilacı kullandıktan sonra, eğer özel gününüz bittiyse ve adet olmanız için ilacı bırakmanız gerekir. İlacı bıraktıktan 2 – 3 gün sonra adet dönemi başlar.

Adet geciktirici ilaçlar da eczanelerde satılan ilaçlardandır. Ayrıca, adet geciktirici olarak bitkisel ve doğal yöntemler de uygulanabilir. Fakat bu yöntemler her vücut tipinde aynı sonucu vermediğinden dolayı pek tercih edilmemektedir.

Reçetesiz Satılan Adet Geciktirici İlaç İsimleri

Reçetesiz satılan adet geciktirici isimlerini arayanlar için akla ilk gelen isim olan Primolut N ilacını gösterebiliriz. Farklı ilaçlar olup olmadığını ve bu ilaçların reçetesiz bir şekilde satın alındığında fiyatının ne kadar olduğunu eczaneden sorgulayabilirsiniz. Bu bilgileri isterseniz eczaneye giderek ya da eczaneyi arayarak edinebilirsiniz.

Adet Geciktirici Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Adet geciktirici kullanacak olanlar tarafından çeşitli soruların yanıtları da merak edilmektedir. Aşağıdaki başlıklarda, en fazla sorulan sorular ve yanıtlarını verdik. Bu sayede ilacı kullanmadan ya da kullandıktan sonraki sorulara yanıt bulmuş olacaksınız.

1. Reçetesiz Satılan Adet Geciktirici Nasıl Kullanılır?

Adet olma zamanınıza 2 gün kala ilacı kullanılmaya başlayabilirsiniz. Adet geciktirici ilaçlar çeşitli formlarda üretilmektedir. Bu ilaçların bazılarını günde 2 defa bazılarını ise 3 defa almanız gerekebilir. İlaç kullanım süresi ise genelde maksimum 10 gün şeklinde belirlenmiştir. Fakat bu denli ya da daha uzun kullanımlarda doktor gözetiminde ilaç almalısınız.

2. Eczaneler Reçetesiz Adet Geciktirici Satar Mı?

Eczaneler adet geciktirici satar mı; bu sorunun yanıtı evet. Reçeteli ve reçetesiz adet geciktirici ilaçları eczanelerden satın alabilirsiniz.

3. Regl Geciktirici Hap Hangisi İyi?

En sık kullanılan adet geciktirici ilaç; Noretisteron dur. Türkiye de ticari preparat adı Primolut olarak geçmektedir. Fakat doktor gözetiminde farklı ilaçlar da reçete edilebilir.

4. Adet Geciktirici Hap Reçetesiz Alınır Mı?

Adet dönemi yaklaşan ve bunu ertelemek isteyen kadınlar tarafından adet geciktirici ilaçlar kullanılır. Reçetesiz bir şekilde temin etmek isteyenler ise adet geciktirici hap reçetesiz satılır mı konusunu merak ediyorlar. Bu sorunun yanıtı ise; Evet, eczanelerden reçetesiz adet dönemi geciktirici alınabilir.

5. En İyi Adet Geciktirici Hap Hangisi?

Bazı durumlarda ilaç adet gününe 1-2 gün kala kullanılmaya başlanırsa etkisi olmayabilir. Ülkemizde Primolut–N, Tarlusal, Lutenyl, Duphaston isimleriyle satılan ilaçlar bu adet geciktirici ilaç grubundadır.

Tatile çıkacaklar, evlenecekler, özel gün için adet gününü ertelemek isteyenler tarafından adet geciktirici haplar sıkla tercih edilmektedir. Adet geciktirici kullanacak kadınlar ise, çeşitli soruların yanıtlarını arıyorlar. Bu yazımızda hem reçetesiz alınabilecek adet geciktirici ilaçların isimlerini ve fiyatlarını hem de diğer soruları yanıtladık. Adet geciktiriciler doğal döngüyü bozmamak adına mümkün olduğunca az kullanılması gereken ilaçlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir