Teknoloji

Reddit Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Reddit, 23 Haziran 2005 tarihinde kurulmuş olsa da ülkemizde son yıllarda popülerleşen bir platformdur. Bu platforma üyeliğiniz varsa ve Reddit hesap silme işlemini yapmak istiyorsanız burada bahsettiğimiz adımları uygulayarak bunu yapabilirsiniz. Hesabınızı sildiğinizde artık Reddit platformundaki bütün verileriniz de silinmiş olur. Reddit hesabınızı hem bilgisayardan hem de iPhone, Android cihazlarınızdan silebilirsiniz. Dünya çapında milyonlarca kişinin kullandığı bu sosyal medya uygulamasında çeşitli Türk sayfalarını da takip edebilirsiniz. Film, Sinema, Haber ve daha bir çok konu başlığını ele alan guruplar olduğunu söyleyebiliriz.

Reddit, kullanıcılarının internetten ilgi çekici haberler göndermelerini ve takip etmelerine olanak sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Uygulama üzerinden siz de bir hesap açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Reddit hesabı açmak tamamen ücretsizdir.

Reddit, oy verme özelliği sayesinde temiz bilgiye daha rahat ulaşılmasını sağlar. Örneğin, bir soru sorduğunuzda gelen yanıtların hepsini okumak yerine diğer kullanıcılar tarafından doğru cevaba verilen oylar sonucunda en üst kısımda doğru yanıtı görürsünüz. Ancak artık bu uygulamayı kullanmak istemiyorsanız hesap kapatmak mümkün. Alt başlıkta Reddit hesap silme adımlarını sırasıyla anlatıyoruz.

Reddit Hesap Silme

Reddit Hesap Silme Nasıl Yapılır?

 • Reddit hesabınıza giriş yapın.
 • Profilinize dokunun ve açılan ekrandan User Settings ekranına girin.
 • Bu ekranı en aşağıya doğru kaydırın.
 • Ekranın en alt kısmında Delete Account seçeneğini göreceksiniz.
 • Delete Account seçeneğine dokunun. Ardından bir kutucuk açılacak, üst kısma silme nedeninizi yazın.
 • Ardından alttaki kutucuğa kullanıcı adınızı, onun altındakine de şifrenizi yazın.
 • Son olarak onay kutucuğunu doldurun ve Delete butonu ile hesabı silme işlemini tamamlayın.

Reddit hesabınızı uygulamadan ya da tarayıcıdan silebilirsiniz. iPhone ve Android işletim sistemine sahip olan kullanıcılar uygulamaya giriş yaptıktan sonra Profillerine girip, buradan User Settings ekranına giriş yapmalılar. Daha sonrasında ekranı en aşağıya kadar kaydırıp Delete Account seçeneği ile devam edebilirler. Hesabınızı sildiğinizde bütün bilgilerinizin gideceğini unutmayın.

Hesabınızı silmeden önce:

Reddit hesabını kalıcı olarak kapatmadan önce, yaptığınız Reddit kayıtlarınız ve yorumları silinmez. Silinen Reddit hesapları tekrar kurtarılamaz. Eğer yorumlarınızın da kaldırılmasını istiyorsanız hesabı silmeden önce yaptığınız yorumları da kaldırmanız gerekir. Reddit ile iletişim kurmak istiyorsanız Reddit’e Geri Bildirim sayfasından iletişim kurabilirsiniz.

Reddit Hesap Silme Linki

Reddit hesap silme linkini kullanarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Eğer bilgisayardan ya da telefonunuzdaki tarayıcıdan Reddit kullanıyorsanız direkt tarayıcı üzerinden de hesap silinebilir.

 • https://ssl.reddit.com/prefs/deactivate hesap silme sayfasına giriş yapın.
 • Açılan ekrandaki kutucukları doğru şekilde doldurun.
 • Son iki kutucuğa kullanıcı adınızı ve hesap şifrenizi yazın.
 • Ardından hesap silme seçeneğine dokunarak üyeliğinizi kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

Yukarıdaki bğalantıya giriş yaptığınızda Reddit hesap kapatma ekranı açılacaktır. Kutucukları yukarıda bizim doldurduğumuz gibi doldurabilirsiniz. Ancak kullanıcı adı ve şifre kısımlarına kendi bilgilerinizi girmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra silinen hesapların tekrar kurtarılamayacağını anlıyorum seçeneğini de işaretleyip Hesabı sil butonuna dokunarak kalıcı olarak kapama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir