Kaç Km

Sakarya İstanbul Arası Kaç Km, Saat Otobüsle, Trenle

Sakarya-İstanbul arası kaç kilometre mesafe yol gitmek gerekir haberimizde. Sakarya'dan İstanbul'a kaç saatte gidilir?

Sakarya İstanbul arası kaç km, konusu yolculuk yapmadan önce ne kadar süreceği ilk merak edilen konular arasındadır. Yolculuklar genelde sıkıcı olduğundan dolayı iki lokasyon arasında seyir edilmeden ne kadar yolculuk yapılacağı da merak ediliyor. Yolculuklar genelde uzun sürdüğü için vatandaşlar mesafeleri sıkça araştırmaktadır. Bunun bir diğer nedeni ise özel araçla gidilirse ne kadar yakıt tüketimi gerçekleşeceği konusudur. Bu yazımızda İstanbul Sakarya arası yolculuk yapacaklar için kaç kilometre, kaç saat gibi soruları yanıtlıyor olacağız.

İstanbul Sakarya arası; arabayla Kuzey Marmara Otoyolu güzergahından yolculuk yapıldığında 2 saat 5 dakika (147 km) yol gidilir. O- 4 güzergahından gidilirse 2 saat 18 dakika (157 km) yol gidilmiş olur. D-100 Karayolundan seyahat edildiğinde 2 saat 29 dakika yol gidilmektedir. Otobüsle 2 saat 47 dakika (148 km) yol gidilir. Yürümeyi denerseniz bu mesafe ortalama olarak 145 kilometredir ve 30 saat civarında yürümeniz gerekecek.

Sakarya istanbul arası kaç kilometre

Sakarya İstanbul Arası Kaç Km

Sakarya İstanbul arası kaç kilometre konusunu araştıranlar için hem özel araç, hem otobüs ile kaç kilometre olduğu bilgisini aşağıdaki tabloda paylaştık. Bu tablodan araçla ve otobüsle kaç saat süreceği bilgisine de ulaşabilirsiniz.

Araba Mesafesi155 km
Otobüs Mesafesi159 km
Yaklaşık Mesafe155 km
Araba Süresi2 sa. 29 dk.
Otobüs Süresi2 sa. 47 dk.
Yürüme Mesafesi30 sa.

Sakarya İstanbul Arası Kaç Saat Sürer?

Sakarya İstanbul yolculuklarında kaç kilometre sürdüğü kadar ne kadar saat süreceği de merak ediliyor. Eğer otobüsle seyahat edilirse 2 saat 47 dakika civarında sürmektedir. Özel araçla gidildiğinde ise ortalama olarak 2 saat 29 dakika civarı bir yolculuk yapmış olursunuz.

Sakarya İstanbul Arası Kaç Saat Otobüsle

Sakarya’dan İstanbul’a otobüsle gidecek olursanız 159 kilometre yol gitmiş olursunuz bu da 2 saat 47 dakika yolculuk yapacağınız anlamına gelir. Ancak hava koşulları, yol durumu ve trafiğe bağlı olarak bu süre artış gösterebilir.

İstanbul Sakarya Arası Hizmet Veren Otobüs Firmaları

İstanbul – Sakarya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları: İnan, Kale, Aksakal, Pamukkale, kütahyalılar, Isparta Petrol Turizm, Metro, Nilüfer, AS Turizm, Efetur, Anadolu Ulaşım, Köksallar, lüks Artvin, Alanyalılar, Özkaymak, Bizim Iğdır, Ağrı Ses, Özlem Van Tur, Öz Doğu Kars, Patnos İtimat, Ben Turizm, Seç Turizm, Mersin Nur, Antalya Toros, Ede, Ak Turizm, Antalya Net, Giresun Seyahat, Lüks Amasya İtimat Turizm gibi firmalardır. Bu firmalardan herhangi biri aracılığıyla bilet alarak yolculuk yapabilirsiniz.

Otobüs biletini internetten alabileceğiniz gibi, otogardaki yazıhanesini arayarak da rezervasyon yapılabilir. Yolculuk esnasında otobüs otogardan yolcuları alıp, sizi en kısa sürede Sakarya iline ya da Sakarya’dan İstanbul’a gidiyorsanız İstanbul’a ulaştıracaktır.

Sakarya İstanbul Arası Kaç Kilometre ve Saat?

Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 üzerinden gidilirse 1 sa. 56 dk. (146,6 km) mesafe yol gidilmiş olur. Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 ve O-7 üzerinden gidilirse 2 sa. 2 dk. (161,7 km) seyahat edilir. Anadolu Otoyolu/O-4/E80 ve Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 güzergahından yolculuk yapılırsa 2 sa. 3 dk. (155,3 km) seyahat edersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir