Teknoloji

Samsung Galaxy Watch 5 Tasarımı

Samsung Galaxy Watch 5 Ne Zaman Çıkacak? diye sabırsızlananlar var elbette. Yakın zamanda Samsung tarafından tanıtılacak olan Samsung Galaxy Watch 5 Modeli için yeni iddialar ortaya sürüldü. Kore de hizmet gösteren bir teknoloji tanıtım sitesi akıllı saatin ne zaman tanıtılacağı ile ilgili açıklamalar paylaştı.

Akıllı Telefonlar diyince akla ilk gelen markalardan biri olan Samsung akıllı saatler konusunda da oldukça başarılı. Her çıkardığı ürün olay olan teknoloji firmasının yeni çıkaracağı akıllı saat modeli Galaxy Watch 5 modeli debu yüzdendir ki Samsung sever kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor.

Bugün ani bir kararla Samsung Galaxy A03 modelini tanıtan firmanın Samsung Galaxy Watch 5 Akıllı Saat Modeli ile ilgili yeni iddialar da bu lansman da ortaya atıldı. Kore de faaliyet gösteren teknoloji sitesi TheElec kendi teknoloji haber sitesinden yapmış olduğu paylaşımlarda Samsung ‘un Akıllı saatini 2022 yılının hangi çeyreğinde çıkacağına dair bilgiler verdi.

Samsung Galaxy Watch 5 Ne Zaman Çıkacak? diye bekleyenler vardır elbet. Akıllı saat piyasasındaki diğer rakipleri olan Huawei Watch ve Apple Watch kullanıcıları tarafından da sabırsızlıkla beklenen bir ürün. Samsung’un daha önce çıkarmış olduğu akıllı saat modeli Galaxy Watch 4 Google Wear Os yazılımıyla piyasaya sürülmüştü ve Samsung tarafından tasarlanan ara yüzlerde bu modelde kullanılmıştı. Merak edilenlerden biride iki firmanın Samsung Watch 5 modeli de bir önceki modeldeki gibi ortak bir çalışma yapıp yapmadığı.

Samsung Galaxy Watch 5 Tanıtıldı Mı?

TheElec teknoloji sitesinin paylaşmış olduğu haberlere göre Samsun ve ortakları 2022 yılı içerisinde Bilgisayar, Cep Telefonu, Tablet, Akıllı Saat ve Kulaklık modelleriyle beraber 30 ürün çıkarma hedefi ile yol çizmiş durumda. Piyasaya sürülmeyi bekleyen ürünlerden sadece biri olan Galaxy Watch 5 ‘in önümüzdeki yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmeyi bekliyor. Samsung 2un son zamanlarda yaptığı hazırlıklarda bu haberlerin doğruluğunu onaylar şekilde.

Samsung Galaxy Watch 5

Wear OS geçen dönemlerde Samsung ile yapmış olduğu ortaklıktan dolayı karlı çıkmış durumda. CounterPoint tarafından yapılmış araştırmalar sonucu 2021 yılı akıllı saat satışlarında Wear OS %17 lik bir pazar payıyla büyük bir başarı elde etmişti. Teknoloji sitesindeki haberlere göre rakipleri Huawei Watch ve Apple Watch segmentinin altında kalmayacağı ve özellikleriyle daha çok ön planda olacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy Watch 5 Görünümü Ve Özellikleri

Samsung Galaxy Watch 5 Tasarımı henüz tanıtılmamış olsa da bir önceki modelle arasında belirgin benzerliklerde olacak gibi duruyor. Watch 5 Modeli bir önceki model gibi yuvarlak ve düz ekranlı bir görünüme sahip. Yan taraftan bakılması halinde kasa olarak orta kısım zarif ve eğimli bir görünüme sahip durumda.

Kontrol düğmelerindeki değişiklik yani yuvarlak olmaları tasarıma yakışır bir şekilde. Samsung Watch 4 te olduğu gibi saat kayışları geniş bir görünümde. Silikon kayışlarla gün yüzüne çıkan modelde kayış renkleri kahverengi, yeşil ve pembe renklerini barındırıyor.

Samsung Galaxy Watch 5 ile ilgili detaylar eniyisor ekibimiz tarafından yeni bilgiler geldikçe güncellenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir