Teknoloji

Samsung NFC Nasıl Açılır? 2023

Nfc özelliği açma nasıl yapılır? Ayarlar bölümüne girerek, Samsung Nfc nasıl açılır? Nfc nedir ve nasıl kullanılır haberimizde başlıklar halinde değindik.

Nfc özelliğini artık birçok akıllı telefon destekliyor. Yeni çıkan cep telefonlarının hepsinde NFC özelliği mevcut. Bankalar ve çeşitli kurum ve kuruluşlar da hizmetlerine NFC özelliğini eklemiş durumda. Örneğin bazı bankalar şifre belirleme ve yenileme işlemlerini kimliği Nfc ile okutarak yapmanıza olanak sağlıyor. Eniyisor.com olarak ziyaretçilerimizden gelen soruları da değerlendiriyoruz. Gelen sorulardan biri de Nfc açma nasıl yapılır oldu. O zaman hadi birlikte inceleyelim.

Nfc Özelliği Nedir?

Yeni teknoloji bütün cep telefonlarında bulunan NFC özelliği ülkemizde de kullanılan özelliklerden biridir. NFC özelliği ile ödeme yapabileceğiniz gibi veri aktarımı da yapılabilmektedir.

NFC nedir denildiğinde, yeni nesil ödeme sistemi NFC, Near Field Communication kelimelerinin kısaltması ile hayatımıza girmiştir. Türkçe anlamı ise Yakın Alan İletişimi olarak adlandırılmıştır. NFC teknolojisi, akıllı telefon kullanarak POS cihazı ile ödeme yapmanıza olanak sağlar.

Ne İşe Yarar?

1. Telefon numarası alma ya da gönderme,

2. Fotoğraf alma ve gönderme,

3. Belge, dosya alma ve gönderme,

4. Konum alma ve gönderme,

5. Başkasının telefonunda uygulama açma,

6. Ödeme yapma,

7. NFC etiketleriyle bağlanma,

8. Bluetooth cihazlara bağlanma gibi özellikler kullanmamıza olanak sağlar.

Samsung NFC Açma

NFC Özelliği Açma
NFC Özelliği Açma

Kullandığınız cihazdan Nfc özelliği açmak isterseniz basit bir ayar yapmanız gerekir. Nfc nasıl açılır bilmiyorsanız aşağıdaki gibi etkinleştirme yapabilirsiniz.

  • Telefonundan ayarlar bölümüne gir,
  • “Bağlantı tercihleri” ya da “Diğer bağlantılar” seçeneğine girin,
  • NFC‘yi etkinleştirin.
Nfc açma
Nfc açma

Yukarıda bahsi geçen bütün işlemleri yapabilmek için Nfc etkinleştirme adımlarını uygulamanız gerekmektedir. Eniyisor‘a sorular sorulardan biri de NFC destekleyen telefonlar idi. Bizler de bununla alakalı olarak Nfc özelliği olan telefonlar başlığını yayınladık.

Samsung Nfc Nasıl Açılır?

Samsung Nfc Nasıl Açılır
Samsung Nfc Nasıl Açılır

Android kullanıcıları için, Samsung Nfc özelliği nasıl açılır? Cihazınızdan bu özelliği aktif hale getirip günlük ödemelerinizde ve veri aktarımında kolaylık sağlamak istiyorsanız hemen aşağıdaki adımları takip ederek NFC özelliğini aktif hale getirin.

  • Samsung Nfc açmak için; Telefonun ayarlar uygulamasına giriş yapın.
  • “Bağlantı tercihleri” veya “Diğer bağlantılar” uygulamasına giriş yapın.
  • Açılan yeni ekrandan NFC‘yi aktif edin.

Samsung telefonlardan yukarıdaki menileri takip ederek birkaç saniye içerisinde Nfc etkinleştirme yapılabilir. Telefonunun bütün özelliklerini kullanmak isteyen tüketiciler NFC özelliğini oldukça beğenmiş durumda. Herhangi bir bankamatik kartı kullanmanıza gerek kalmadan artık Pos cihazlarınızdan cep telefonunuz ile ödeme yapabilirsiniz.

Android Nfc Nasıl Açılır?

Android telefondan Nfc açmak için genelde aynı adımlar izlenir. Yapılması gereken işlem ise Ayarlar menüsüne girmek, buradan Ara kısmına Nfc yazarak NFC uygulamasını bulmak uygulamayı bulduktan sonra özelliğin yanındaki kutucuğu aktif hale getirerek bu özelliği açabilirsiniz.

Eniyisor olarak ziyaretçilerin sorduğu soruları da yanıtlamaya özen gösteriyoruz. Buradaki yöntemi kullanarak telefonunuzda bulunan NFC özelliğini aktif edebilirsiniz. Eğer telefonunuz bu özelliği desteklemiyorsa ayarlar bölümünde NFC seçeneğini göremezsiniz.

Android telefonlarda da Nfc kullanılabilir. Samsung, Xiaomi, Huawei, Oppo, Realme ve daha bir çok android cep telefonu markasında hali hazırda bu özellik mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir