Genel

Sevgiliyle İzlenecek Filmler 2024 Romantik Aşk

Sevgiliyle izlenecek filmler romantik ve komedi türünde en iyi filmleri bu listede bulabilirsiniz. Eşimle ya da sevgilimle izleyebileceğim film arıyorum diyorsanız buradaki filmleri kesinlikle incelemenizi öneririz. Bu filmlerin konusu hakkında bilgi verdiğimiz gibi, her bir filmin altında ilgili filme ait fragmanı da paylaşıyoruz. Filmlerin fragmanlarına da bakıp, ardından beğendiğinizi sevdiklerinizle izleyebilirsiniz. Kız arkadaşımla izlemek için film arıyorum diyenler bu listeyi kesinlikle incelemeli. Filmler arasında eski ve yeni filmler de var. Filmleri, Netflix gibi film izleme platformlarından izleyebileceğiniz gibi çeşitli film izleme sitelerinde de bulabilirsiniz.

Eğer sevgilinizle bir film izleme günü planladıysanız ve filmi sizin seçmeniz gerekiyorsa önerilere ihtiyacınız olacaktır. Buradaki öneriler de ‘sevgiliyle izlenecek filmler 2024’ için 6 farklı film listelenmiştir. Bu filmlerden konusunu ve türünü beğendiğiniz filmi izleyebilirsiniz. 2024 yılında çıkacak olan filmler de listeye eklenecektir. Bu sayede en iyi aşk ve romantik filmleri buradan öğrenmek mümkün olacak. Eğer önerdiğiniz farklı aşk filmleri varsa bunları da yorumlar kısmından yazmayı unutmayın.

Sevgiliyle İzlenecek Filmler 2024

Evde sevgilimle izleyebileceğim filmler arıyorum diyenler için oluşturduğumuz bu listede toplamda 6 farklı film bulunmaktadır. Bu filmlerin süre bilgisi, türü ve konusu hakkındaki bilgilere aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz. Ayrıca her film için fragmanı da bulabilirsiniz.

1. Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Filmin IMDB puanı 10 üzerinden 6.6, Türk yapımı olan Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku sinema filmi Romantik, Dram türündedir. 1 saat 46 dakika olan filmde Erdal Beşikçioğlu, Sezgin Akbaşoğulları gibi ünlü isimler de var. Sevgili ile izlemelik filmlerden olan bu film bir kitaptan uyarlamadır. İstediği değeri görmediğinin düşünen ve yazar olan Arif, Müzeyyen ile tanıştıktan sonra kadınlar hakkındaki bütün fikri değişir.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Fragmanı

2. İncir Reçeli (2011)

İncir Reçeli

IMDB puanı 6.5 olan İncir Reçeli film serisinin ilk filmi 2011 yılında çıkmıştır. Devam filmi de gelmiştir. Film ülkemizde döneminin en çok izlenen sinema filmlerinden biri olmuştur. Ana karakterimiz yaşadığı zor dönemi bir an olsun unutmak için gittiği bir gece kulübünde Duygu’yu görür ve hikaye de burada başlar. Sonrasında ise büyük bir aşk hikayesi bizleri bekliyor olacak. Dram türünde olan film 1 saat 35 dakikadır.

İncir Reçeli

3. Kazablanka (Casablanca)

Casablanca

IMDB puanı 8.5 olan Kazablanka (Casablanca) filmi 1942 yılında çıkmıştır. Siyah beyaz film sevenler için, kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden biridir. İzlerken, aşırı derecede duygulanacağınız Kazablanka, Rick ve Ilsa’nın aşkını konu alan kült filmlerden biridir. Aşkla özdeşleşmiş olan Kazablanka, şüphesiz hafızalarda kalan en iyi aşk filmlerinden biri olmuştur.

1942 yapımı olan film Dram, Romantik türündedir. Film 1 saat 42 dakikadır ve baş rollerde Humphrey Bogart, Ingrid Bergman gibi oyuncular var.

Kazablanka (Casablanca) Fragmanı

4. Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)

Sil Baştan

Sil Baştan filmi de aşk filmleri kategorisinde kült haline gelmiş filmlerden biridir. 2004 yapımı olan sinema filmi IMDB puanı 8.3 sevgiliyle izlenecek romantik filmlerden biri olmayı hak eden bir yapım. Komedi filmlerinden tanıdığımız Jim Carrey, Kate Winslet ile başrollerde.

Sil Baştan, büyük bir aşk yaşayan Joel Barish ve Clementine’in ilişkileri bittikten sonra ayrılığa dayanamayışlarını ve tüm anılarının zihinlerinde tekrar canlanmasını anlatıyor. Dramatik tarafı da olan film kalplere dokunmayı başarıyor.

Fragmanı görüntülemek için buraya dokun.

5. Gün Doğmadan (Before Sunrise)

Aşk konulu sevgiliyle izlenecek filmlerden olan Gün Doğmadan, özellikle seyahat türünde filmleri sevenler için oldukça güzel bir film. Tren yolculuklarının macerasını ve sürükleyici ambiyansını taşıyan bu film, Avrupa yolculuğuna çıkmış olan Jesse ve Celine ikilisini konu alıyor. Gün Doğmadan, koltuğunuzda rahatça izleyebileceğiniz aşk filmlerinden biridir. Eşimle izleyebileceğim bir film arıyorum diyorsanız bu filme de şans verebilirsiniz.

Bu şahane yapımı izlemeye başlamadan, yanınıza abur cubur, içecekleri almayı unutmayın. Her saniyesini severek izleyeceğiniz, tutkulu bir filmdir. 1995 yapımı olan film IMDB puanı 8.1’dir. 1995 yapımı olan Gün Doğmadan filmi Bağımsız, Dram türündedir. Ayrıca 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Gün Doğmadan (Before Sunrise) Fragmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir