Genel

Siemens Bulaşık Makinesi Resetleme

Bulaşık makinesi elektronik programlama ve mekanik parçaların birleşimi olduğundan zaman zaman beklenmedik sorunlar verebiliyor. Siemens bulaşık makinesi resetleme yapmanız gereken durumlar olduğunda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız buradaki işlemleri yapın. Resetleme nedeniniz farklılık gösterebilir. Ayrıca bulaşık makinesi nasıl resetlenir sorusu genelde, çeşitli hataları gidermek amacıyla uygulanan yöntemlerden biridir. Bulaşık makinesi resetleme işlemi; Elektrik kesintileri, program hataları, performans sorunları, sistem dondurma, sensör veya bileşen hataları ve kullanıcı hataları gibi durumlarda yapılmaktadır.

Siemens bulaşık makinesi resetleme ve sıfırlama, bütün makinelerde hemen hemen aynı yöntem ile yapılmaktadır. Nasıl yapılacağını bilmeyenler alt başlığı incelesin.

Siemens Bulaşık Makinesi Resetleme:

Bulaşık makinenizde hata varsa ve resetleyerek sorunu çözmek istiyorsanız bu adımları uygulayın. Bulaşık makinenizin güç düğmesine basıp kapatın. Eğer güç düğmesi yoksa, makinenin fişini doğrudan prizden çekmeniz gerekir. Güvenlik amacıyla reset işlemini başlatabilmek için, makinenin fişini en az bir dakika süreyle prizden çıkarmanız gerekir. Bu makinenin, elektronik devrelerini tamamen elektriksiz bırakıp sıfırlanmasını sağlayacaktır.

Prizi fişten çektikten sonra, en az 30 saniye ile bir dakika arasında beklemelisiniz. Bu zaman dilimi, makinenin içindeki elektrik yükünü tamamen boşaltması için gereklidir. Bunu yaptıktan sonra makine sıfırlanmış olur.

Bekleme süresi dolduktan sonra, makinenin fişini tekrar takın. Makinenin güç tuşuna basıp makineyi tekrar aktif edin. Bazı Siemens bulaşık makinesi modellerinde, resetleme işlemine başlamak için bazı tuşlara ya da sırası ile tuşlara basmak gerekir. Makinenin kullanma kılavuzundan resetleme adımlarını takip edin. Makinenizin kontrol ekranından herhangi bir programı seçin ve makinenin çalışıp çalışmadığına bakın.

Makinenin programı tamamlandığı zaman herhangi bir hata mesajı olmadığından emin olun. Eğer makine doğru şekilde resetlenirse işlevsel olup olmadığına bakın.

Eğer resetten sonra hata kodu alırsanız, bu durumda daha büyük bir sorunu gösteriyor olabilir. Bu gibi durumlarda, Siemens müşteri hizmetleri ile iletişime geçin ya da profesyonel bir destek almanız gerekir.

Siemens Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Siemens bulaşık makinesi F 18 Arızası: Pompa tıkalı yada arızalı olduğunda gösterilen koddur.

Siemens bulaşık makinesi E 06 Arızası: Pompa tıkalı yada arızalı demektir.

Siemens bulaşık makinesi F 16 Arızası: Kapı kilidi tam kapalı değil ya da arızalı demektir..

Siemens bulaşık makinesi F 17 Arızası: Su giriş valfi arızası.

Siemens bulaşık makinesi F 19 Arızası: Isıtma rezistans’da arıza olduğunu gösteren hata kodudur. Hatayı gidermek için yenisiyle değiştirmek gerekir.

Siemens bulaşık makinesi F 20 Arızası: Sıcaklık sensörü ntc arızası veriyor demektir.

Siemens bulaşık makinesi F 23 Arızası: Su sızıntı hatası & aquastop arızası verdiğinde gösterilir.

Siemens bulaşık makinesi F 25 Arızası: Bulanıklık sensörü arızasıdır..

Siemens bulaşık makinesi F 26 Arızası: Basınç sensörü hatasıdır.

Siemens bulaşık makinesi F 27 Arızası: Basınç sensörü arıza hatasıdır. Arızalı akış sensörü değiştirilmelidir..

Siemens bulaşık makinesi F 29 Arızası: Kapalı musluk yada aqua stop hatasıdır.

Siemens bulaşık makinesi F 31 Arızası: Maksimum su seviyesi pompa arızası olabilir.

Siemensbulaşık makinesi F 34 Arızası: Kapı kilidi arızası.

Siemens bulaşık makinesi F 36 Arızası: Kart kapı kilidi role tiryak yol arızasıdır.

Siemens bulaşık makinesi F 37/38 Arızası: Ntc arızalı kısa devre yapmıştır.

Siemens bulaşık makinesi F 42 Arızası: Motor modül tiryak arızasından kaynaklı verilen hata kodudur.

Siemens bulaşık makinesi F 43 Arızası: Motor arızası olduğunda gösterilen hata kodudur.

Siemens bulaşık makinesi F 44 Arızası: Motor hatalı tiryak ters bağlantı hatası olduğunda gösterilen koddur.

Siemens bulaşık makinesi F 59 Arızası: 3d sensör: Ölçüm hatası çok yüksek ya da çok düşük – Kablolama molası – Arızalı güç modülü hatalarında gösterilen koddur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir