Genel

Snapchat Emojilerin Anlamları 2023

Snapchat uygulamasında emojiler de çok fazla kullanılıyor. Birçok kullanıcının kullandığı Snapchat emojilerin anlamları nedir? 2023 yılında uygulamayı yeni kullanmaya başlayanlar ya da, aklında bu soru belirenler için en sık kullanılan emojilerin anlamlarını burada açıklıyoruz.

Snapchat Arkadaş Emojileri Nedir?

Snapchat uygulaması, kullanıcılarının mesajlarda kullandıkları emojileri not eder. Bu sayede iki arkadaş mesajlaşırken en çok hangi emojiyi kullanıyorsa bu onların emojisi olur. Örneğin sürekli mesajlaştığınız kişi ile birbirinize kalp ya da öpücük emojileri gönderiyorsanız en çok gönderdiğiniz emoji sizin arkadaş emojiniz olur.

Snapchat Emoji Anlamları 2023

Snapchat uygulamasında her bir emojinin kendine has anlamı vardır. Bu emojiler ne demek, ne anlama gelir bilmiyorsanız alt başlıklardan bunları inceleyebilirsiniz.

EmojiAnlamı
Sarı Kalp (Kanka)💛Birbirinizin en iyi arkadaşısınız. Karşılıklı olarak birbirinize en çok görüntü yani fotoğraf ya da video gönderdiğinizde gelir.
Kırmızı Kalp (BFF)❤️İki hafta süresince her ikiniz de BFF olarak kaldığınızda sarı kalp kırmızıya dönüşür.
(Süper BFF) 💕Eğer birinin hesabında iki kalp görüyorsanız o kişi sizin en iyi arkadaşınız demektir. En az 2 aydır birbirinizin en iyi arkadaşı olduğunuz için bu emoji görünür. Son iki aydır en çok onunla iletişim halinde olduğunu gösterir.
Dişlerini Sıkan Yüz 😬Eğer birinin yanında bu emojiyi görüyorsanız, sizin en iyi arkadaşınız o kişinin de en iyi arkadaşı anlamına geliyor. Özetle en iyi arkadaşlarınız ortak.
Sırıtan Yüz 😏Bir arkadaşınızın yanında bu emojiyi görüyorsanız, siz onun en iyi arkadaşısınız ancak o sizin en iyi arkadaşınız değil demektir.
Gülen Yüz 😊Eğer bir arkadaşınızın yanında bu emojiyi görüyorsanız o kişi sizin en iyi arkadaşlarınızdan biridir ancak bir numara olan en iyisi değildir.
Güneş Gözlüğü😎Birinin yanında güneş gözlüğü emojisi görüyorsanız en iyi arkadaşlarınızdan biri o kişinin de en iyi arkadaşı demektir.
Yıldızlar ✨Grup olarak birbirinizle iletişim halindesiniz demektir.
Bebek Emojisi 👶Snapchat’a birini arkadaş olarak ekledikten bir süre sonra bebek emojisi görünür.
Ateş 🔥Snapchat uygulamasında sürekli aktif olunduğu anlamına gelir.
Kum Saati ⌛Bu emoji göründüğünde, bir Snapstreak’in risk altında olduğunu ifade eder.
100💯Arka arkaya 100 gün boyunca Snapchat kullanıldığında Ateş emojisinin yanında 100 emojisi görülür.
Doğum Günü Pastası 🎂Bir arkadaşınızın adının yanında doğum günü pastası emojisi görürseniz, onun doğum günü olduğu anlamına gelir. Hemen kutlayın.
Altın Yıldız 🌟Bu emoji görüldüğünde, son 24 saat içerisinde bir kişini bu Snapchat kullanıcısının snap’lerini yeniden oynattığı anlamına gelir.

Snapchat Arkadaş Emojileri Değiştirme

Yukarıda bahsedilen bütün emojileri isterseniz değiştirebilirsiniz. Herhangi bir arkadaşınıza emoji eklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Birkaç saniyede Snapchat arkadaş emojileri değiştirme için:

  • Snapchat uygulamasını açın ve profilinizi görmek için ekranın üst kısmındaki profil resminize dokunun.
  • Ardından, ekranın üst kısmındaki dişli simgesine dokunarak Ayarlar’a gidin.
  • Burada, “Ek özellikler” bölümünü bulun ve “Arkadaş Emojileri” seçeneğine dokunun.
  • Burada, her bir arkadaşınızın profilindeki emojileri değiştirebileceğiniz farklı kategoriler göreceksiniz. Her bir kategoriye dokunarak, o kategorideki emojileri görüntüleyebilirsiniz.
  • Bir emojinin yerine başka bir emojinin gelmesini istiyorsanız, o emojinin üzerine dokunarak değiştirebilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirirken, değiştirdiğiniz emojinin ne anlama geldiğini iyi anlamanız önemlidir. Ayrıca, değiştirdiğiniz emojilerin arkadaşlarınız tarafından fark edileceğini unutmayın.

Snapchat 😊 Karşılıklı Mı?

Bu emoji karşılıklıdır. İkiniz de uygulamada birbirinizin en iyi arkadaşısınız anlamına gelir. Birçok kullanıcı bu emojiyi almak için sürekli arkadaşlarına snap gönderir ve snap alır.

Snapchat Mesajlarda Kullanılan Emojilerin Anlamları

Snapchat’te kullanılan emojilerin bazıları genel anlamlara sahipken, bazıları özel anlamlara sahiptir. İşte Snapchat’te kullanılan emojilerin bazıları ve anlamları:

🔥 Alev: Bu emoji, birisi veya bir şey çok popüler veya heyecan verici olduğunda kullanılır.

💯 Yüzde Yüz: Bu emoji, bir şeyin mükemmel olduğunu göstermek için kullanılır.

💕 Kalp Gözü: Bu emoji, birisiyle ilişkinizin özel olduğunu ifade eder.

💁‍♀️ Kadın Omuzlarına El Veren Kız: Bu emoji, birisinin yardımına ihtiyacınız olduğunda veya bir şeyi anlamadığınızda kullanılır.

👀 Gözler: Bu emoji, birisi veya bir şey hakkında şüpheli olduğunuzu veya bir şeyler araştırdığınızı anlatmak için kullanılır.

😂 Gülücük: Bu emoji, bir şeyin çok komik olduğu zamanlar kullanılır.

😎 Serin: Bu emoji, birisi veya bir şey hakkında serin, rahat ve özgüvenli olduğunuzu belirtir.

🤔 Düşünen Yüz: Bu emoji, bir şey hakkında düşündüğünüzü veya bir şey üzerinde düşünmekte olduğunuzu belirtiyor.

👻 Hayalet: Bu emoji, birisi veya bir şey hakkında esrarengiz veya ürkütücü bir şey olduğunu anlatır.

Bu emojilerin yanı sıra, Snapchat’te kullanılan birçok farklı emoji bulunmaktadır ve bunların bazılarına özel anlamlar verilmiş olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir