Genel

Steam Cevher Ne İşe Yarar, Cevher Nedir?

Online oyun denince akla ilk gelen platformlardan biri Steam’dir. Peki bu uygulamada bulunan “Steam cevher ne işe yarar” konusunu açıklığa kavuşturuyoruz. Steam cevher, para kazanmak ve aynı zamanda seviye atlamak için kullanılan bir özelliktir. Günümüzün en fazla kullanılan platformlarından olan Steam, oyun oynayıp, arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz ve aynı zamanda yeni arkadaşlar eidnebileceğiniz bir uygulamadır. Steam’e yeni gelen cevher özelliği çoğu kişinin aklına takıldığından bu konu hakkında açıklama yapmak istedik. Buradan Steam cevher ne işe yarar? Sorusuna yanıt bulabileceksiniz.

Steam, oyun severler tarafından kullanılan bir uygulamadır. Rakiplerinin çıkmasıyla birlikte kısmen de olsa kullanıcı sayısı azalmıştır. Ancak sürekli yenilikler getirerek oyunculara daha iyi bir deneyim sunmaya özen gösteriyor.

Steam Cevher Nedir?

Steam Cevher Nedir

Steam, bir süre önce cevher özelliğini getirdi. Yeni gelen bu özellik doğal olarak oyun severler tarafından da ne işe yaradığı merak ediliyor. Cevher sistemi kullanılarak oyuncular farklı şeylere sahip olurlar. Bir diğer ismiyle Steam Gem olarak bilinen cevher, para kazanmak veya seviye yükseltmek için kullanılır. Steam kullanıcıları cevherlerini biriktirebilirler.

1000 cevher elde ederseniz cevher çuvalı oluşturulur. Bu cevherleri biriktirerek diğer oyuncuların da bulunduğu pazarda kendinize yer edinin.

Steam Cevher Ne İşe Yarar?

Cevher, oyuncuların rozet kazanması için gerekli öğedir. Cevher sayesinde oyuncular rozet kazanırlar. Steamden indirilen ve oynanan tüm oyunlar belirli miktarda kart kazandırıyor. Bu kartların ise belirli setleri bulunmaktadır. Setlerin tamamlanması halinde rozetler ortaya çıkar. Bu rozetler ile oyuncu seviyesini yükseltebiliyor.

Steamden tüm kartları tamamlamanız halinde sıra cevhere gelir. Oyuncu cevher kullanarak görevleri yerine getirir. Biriktirilen cevherler kullanılarak hızlandırma yapılabilir. Toplanan cevherler, cevher çuvalında birikir. Bu da oyun almanıza olanak sağlar.

Oyuncu eğer cevheri kullanmayacaksa biriktirmiş olduğu cevherleri cevher çuvalı haline getirerek pazarda satabilir. Bu sayede oyuncular Steam üzerinden para kazanabilirler. Ancak kazanılan paralar nakit olarak çekilememektedir. Sadece Steam üzerinden kazanılan paralar yine bu uygulamada geçerli olacaktır. Yani kazandığınız parayı nakite çeviremezsiniz.

Steam Cevher Nasıl Kazanılır?

Steam cevher çuvalı

Steamde cevher kazanmak için bir çok yöntem bulunmaktadır. Cevher elde etmek için envanterinizde bulunan öğeleri dönüştürebilirsiniz. Rozetler, kartlar ve arka planları dönüştürerek cevher elde edebilirsiniz. Bu nedenle bahsettiğimiz öğeleri biriktirip ardından cevhere dönüştürmeyi deneyebilirsiniz.

Bir diğer yol ise Steam Topluluk Pazarından, 1000’lik cevher çuvalı satın almaktır. Özellikle indirim dönemlerinde cevher satın alıp daha sonrasında yüksek fiyata satabilirsiniz. Özetle indirimlerden yararlanıp, pahalı dönemde satabilirsiniz.

Topluluk Pazarı Nedir?

Steam üzerinden pazara da dahil olabiliyorsunuz. Oyun oynayabildiğiniz bu platformda pazara dahil olarak elinizdeki öğeleri satabilirsiniz. Örnek verecek olursak; bir oyun içindeki itemler, silahlar ve kostümleri bu pazarda satılabilir. Steam Topluluk Pazarı, bu nedenle oyuncular tarafından çok sık kullanılmaktadır. Burada alıcı ve satıcılar kendilerine uygun ürünü ya da müşteriyi bulabilirler.

Steam Cevher Gerçek Paraya Çevrilebilir Mi?

Steam cevher, bu oyun platformunun kullanımını arttırmayı ve oyuncular arası etkileşim sağlamayı düşünülerek çıkarılmış bir özelliktir. Her pazarda olduğu gibi Steam’de de pazar para birimi cevherdir. Ancak bu para birimini gerçek paraya çevirip nakit olarak çekmek mümkün değil. Sadece Steam içinde ticaret yapmak için kullanılabilir. Oyuncular sahip oldukları cevherleri; oyunu satın almak veya item, silah, kostüm gibi oyun içi ekipman almak için kullanabilirler.

Steam oyununda karşılaştığınız bu öğenin ne işe yaradığını bilmiyorsanız merak ettiğiniz konuları burada başlıklar halinde açıkladık. İlk defa görenlerin en çok sorduğu soru olan Steam cevher ne işe yarar konusuna da açıklık getirdik. Siz de oyun içerisinde cevher biriktirerek item ve oyun satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Steam’de cevher kazanmak zor değildir ancak biriktirirken dikkatli olunması gereken bazı hususlar vardır. Yani nasıl ki gerçek hayatta paranızı dikkatli harcıyorsanız bu oyunda da cevherleri dikkatli kullanmanız gerekir. Değersiz bir öğeyi satın almak için olması gerekenden daha fazla cevher vermemeye özen gösterin. Bununla beraber indirim dönemlerinde cevher çuvalları satın alıp daha sonrasında daha pahalı bir fiyata satma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Reel ticarete benzer bir mantıkla düşünürseniz Steam cevher ile bir çok oyun ya da öğe satın alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir