Haber

Steam CS 1.6 Tam Ekran Yapma Kodu Ayarları

Steam’den CS 1.6 indirip oynayanlar tam ekran olmadığını fark etmiştir. Bu haberimizde Steam CS 1.6 tam ekran yapma ayarlarını anlatıyoruz.

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunlardan biri olan CS 1.6 en eski FPS oyunlarından biridir. Günümüzde halen daha binlerce kişi tarafından oynanıyor. Aynı zamanda Youtube gibi video platformlarında da en çok izlenen oyunlardan biri olmuştur. Ancak bazı oyuncular CS 1.6 nasıl tam ekran yapılır araştırıyorlar. Haberimizde tam olarak bu konuya değindik.

Steam CS 1.6 Tam Ekran Yapma Kodu

Steam’den CS 1.6 indirdiğinizde oyunu arkadaşlarınızla ya da farklı sunuculara katılarak online olarak oynayabilirsiniz. Oyunu oynayanlar tam ekran olmadığını fark etmiştir. Steam için, CS 1.6 tam ekran yapma işlemi:

  1. Steami açın.
  2. Steam’den Kütüphaneye giriş yapın.
  3. Kütüphaneden Counter-Strike sağ tıklayıp Özellikler bölümüne girmelisiniz.
  4. Buradan Çalıştırma Seçeneklerini Ayarlama menüsüne girin.
  5. Buraya -nofbo -stretchaspect kodunu yazıp problemi çözebilirsiniz.

Steamda CS 1.6 oyunu tam ekran olmuyor 4:3 ayarlarında ise yukarıdaki adımlar uygulanarak tam ekran yapılabilir.

CS 1.6 Tam Ekran Nasıl Yapılır?

Steam’den indirdiğiniz CS 1.6 oyununu tam ekran yapabilmek için oyunun Özellikler bölümüne giriş yapıp çalıştırma seçeneklerine girmelisiniz. Bu kısma yukarıda da vermiş olduğumuz “-nofbo -stretchaspect” kodlarını yazarak tam ekran olarak oynamaya başlayın. Monitör boyutunuza g öre ayarlar yapmak isterseniz aşağıdaki kodları uygulayabilirsiniz:

  • 1024×768 Oynuyanlar için : -nofbo -nomsaa -w 1024 -x 768 -freq 100 -gl -nojoy -noipx -32bpp -noforcemspd -noforcemaccel -noforcemparms
  • 640×480 Oynuyanlar için : -nofbo -nomsaa -w 640 -x 480 -freq 100 -gl -nojoy -noipx -32bpp -noforcemspd -noforcemaccel -noforcemparms
  • 800×600 Oynuyanlar için : -nofbo -nomsaa -w 800 -x 600 -freq 100 -gl -nojoy -noipx -32bpp -noforcemspd -noforcemaccel -noforcemparms

Steam’i açıp Kütüphane > Tüm Oyunlar > Counter-Strike’ye sağ tıkladıktan sonra Özellikler menüsüne giriyoruz. Buradan da “Çalıştırma Seçeneklerini Ayarla” kısmına giriş yaparak yukarıdaki kodları yazarak sorunu çözüyoruz.

CS 1.6 oyununda 5×5 takımlar kurarak rakipler ile oynayabilirsiniz. Çeşitli haritalardan hoşunuza gideni açarak arkadaşlarınızla oyuna başlayın. Oyunun en çok sevilen map’i ise dust_2’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir