Teknoloji

Steam Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?

Steam oyun iade etme ve Steam oyun nasıl iade edilir detaylı anlatım rehberi. Steam Oyun İadesi platform üzerinden yapılmış her alım satım işlemi için herhangi bir sebepten dolayı iade talebinde bulunmanız mümkündür. Herhangi bir oyunu yanlışlıkla almanız veya aldığınız oyunu beğenmemeniz durumunda steam iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Herhangi bir sebep göstermeden aldığınız oyunu iade etmek için steam platformuna giriş yapmanız gerekmektedir. Bir çok oyunda iade süresi iki saattir bu süreden fazla bir kullanım olduğu takdirde iade mümkün olamayabiliyor.

Steam oyun iade şartlarıyla ilgili detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Steam iade şartlarına uymadan talepte bulunmanızda mümkündür. İade talepleriniz steam ekibi tarafından incelenir ve değerlendirilir. Sebebinizin geçerli olası halinde para iadeniz hesabınıza yansıtılır.

Onay gerçekleştikten sonra yedi gün içerisinde yapmış olduğunuz satın alıma istinaden tarafınıza iade yapılır. Yapılacak olan geri ödeme Steam cüzdanı yada ödeme yaparken kullanmış olduğunuz ödeme yönteminin bağlı olduğu hesabınıza yapılır. Kullanmış olduğunuz ödeme yöntemi hesabına yapılamayan steam iadesi cüzdanınıza yapılır. Bazı nedenlerden kaynaklı olarak ülkelere göre farklılık gösteren ödeme yöntemlerine geri iade yapılamadığı için steam cüzdanlarına iade gerçekleştirilmektedir.

Steam Oyun İade

Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

Satın alınan oyunlar iki haftalık zaman aşımı süresini geçmediyse ve toplamda alınan oyun iki saati aşacak kadar oynanmadıysa iade gerçekleştirmek mümkün olacaktır. Steam mağazasını kullanarak aldığınız oyunlar için steam para iadesi gerçekleştirilebilir.

Steam İçeriklerinde Para İadesi

Steam hesabı üzerinden alınan oyun ve içeriklerde satın alımın gerçekleştiği gün itibariyle iki hafta ( on dört gün içerisinde ) yüklemiş olduğunuz ürünü eğer yüz yirmi dakikadan daha az bir süre kullandıysanız ve Dlc aktarımı gerçekleştirmediyseniz indirmiş olduğunuz içeriği iade etmeniz mümkün olacaktır.

Bazı hallerde üçüncü şahıs yolu ile alınan Dlc için iade işlemleri yapamayacağınızı unutmamanızda fayda var. Dlc kullanarak oyun içerisindeki karaktere seviyesinde artış yapılıyorsa bu tür işlemler satın alım yapılan mağazanın sayfasında net olarak belirtilir.

Steam Oyun İade Şartları

Steam Oyun İçi Alım Satım İadesi

Steam platformu oyun içerisinde yapılan alım satım işlemlerinde iki gün içerisinde oyun içi alınan eşyaların kullanılmaması, değiştirilmemesi ve transfer edilmemesi halinde iade işlemi gerçekleştirilir. Steam geliştiricileri ve üçüncü şahıslar oyun içerisinde alınan eşyalar için aynı şekilde iade seçeneğini kullanabilirler. Steam oyun iadesi için satın alma aşamasında alacağınız eşyaya dair iade tercihinin açık mı kapalı mı olduğunu tarafınıza bildirir. İade seçeneği aktif olmayan oyunlarda iade etme talepleri mümkün değildir.

Steam Ön Sipariş İle Alınan Ürünlerin İadesi

Steam de ön sipariş yolu ile alınan oyunlarda iadeni ürünün çıkış tarihine kadar istediğiniz zaman gerçekleştirmeniz mümkündür. Steam de oyun iade etme için geçerli olan On dört gün iki saat kuralı oyunun piyasaya çıkacağı tarihten sonrası için geçerlidir.

Steam Oyun Para İadesi

Steam Cüzdan İadesi

Steam üzerinden alınan ürün on dört gün içerisinde alınması durumunda ve steam platformu üzerinden alınıp yüklenen miktar hiç harcanmadıysa mümkün olmaktadır.

Steam Yenilenebilen Abonelikler

Steam cüzdanınızdan veya ödeme yönteminiz kullanılarak hesabınızdan bir ücret çekildiyse bunun nedeni aldığınız içeriğin aylık yenilenebilir olmasından kaynaklı olabilir. Abonesi olduğunuz içerik dönem içerisinde kullanılmadıysa satın alım sonrasında veya yenileme yapıldıktan sonraki iki gün içerisinde Steam oyun iade talebi yapmanız mümkündür. Mevcut dönemde abonelik gerektiren içeriklerden kullanılması durumunda Steam oyun iade işlemi gerçekleştirilemez.

Steam Abonelik İptali

Steam hesap kısmına girip aboneliği bulunan içerikleri görebilir ve dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. İptal ettiğiniz içerikler otomatik olarak yenileme gerçekleştirmez. Abonelik süresi sonuna kadar indirmiş olduğunuz içeriği kullanmaya devam edersiniz.

Steam Oyun Donanım İadesi

Steam ile alınan oyun içi içerikler, aksesuarlar ve donanımlar için dilediğiniz gibi iade işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. İade talebi oluşturduktan sonra iki hafta içerisinde belirtilen kurallar doğrultusunda iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Steam Oyun Paketi İadesi

Mağazadan alınan paket içerikleri kullanılmadığı ve kullanım süresi iki saati geçmediyse eğer Steam oyun iadesi gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde yapılan iadelerde ücretin tamamını iade alırsınız. Paketlerin iade edilir olup olmadığını satın alma işlemi esnasında görürsünüz.

Steam Harici Alınan Oyun İadesi

Steam platformu haricinde alınan içerikleri iade etme mümkün değildir.

Steam Vac Yasağı

Vac yasağı bulunan yani hile yaparak edinilen içeriklerin steam oyun para iadesi mümkün değildir.

Steam Hediye Oyun İadesi Mümkün Mü?

Tarafınıza gönderilen hediyeleri kabul etmeyebilirsiniz. Eğer hediyeyi kabul ettiyseniz ve iade işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız yaptığınız iadenin tutarı hediyeyi size gönderen kişiye iade edilir.

Steam Oyun İade Şartları

Steam Oyun İade Etme Süresi

Steam ekibi iade işlemlerinden sonra detaylı bir şekilde talebinizi incelemektedir. Yapılan incelemeler sonrasında talebinizin kabul edilmesi halinde yaklaşık olarak yedi gün içerisinde iade işlemi gerçekleştirilir.

Steam Para İade talebinizin kabul edilmesi halinde ödeme yönteminiz göz önünde bulundurularak iade işlemi gerçekleştirilmektedir. İadeler hesabınıza nakit gönderilebileceği gibi bazende Steam cüzdanınıza yüklenebiliyor. Steam Para İadesi Ne Zaman Yapılır? diye söyleyecek olursak bu süre yedi günü bulabilmektedir.

Steam Para iadesi ile ilgili farklı bilgilere sahipseniz eğer yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir