Genel

TCH Ne Demek? Sosyal Medya

Sosyal medya uygulamaları hayatımıza yeni terimleri de kazandırıyor. Bunlardan biri de TCH diyebiliriz. Peki, “TCH ne demek?” Bu terimi sıkça görenler bunun ne anlama geldiğini merak ediyorlar. Sosyal medyada tch şeklinde bir ifadeye rastlamanız oldukça doğal. Muhtemelen bu ifadeyle karşılaştığınızda anlamını merak etmişsinizdir. Bizler de bu konu hakkında araştırma yaparak burada detaylı bilgiler verdik. Sosyal medyada gördüğünüz farklı terimlerin anlamlarını eniyisor.com olarak burada paylaşıyoruz.

TCH anlamı nedir, Instagram, Facebook ve benzer sosyal medya uygulamalarında sıkça rastlandığı için bu soru herkes tarafından internette araştırılıyor. Sosyal medya ile dilimize dahil olan TCH sözcüğü de bazı olay ve durumlara tepki vermek amacıyla kullanılmaktadır. Peki, TCH ne demek? Sosyal medya İnstagram, Facebook ve Whatsapp gibi uygulamalarda hangi anlamda kullanılır.

TCH Ne Demek?

İnternette argo yabancı kelimeler sıklıkla kullanılmaktadır. TCH internet aleminde argo olarak kullanılıyor. TCH sözcüğü genelde hayal kırıklığı içeren bir cümleyi ve durumu vurgulamak için kullanılan bir tür ünlem ifadesi diyebiliriz. Hayal kırıklığıyla birlikte umduğunu bulamama, üzüntü, hayal kırıklığı, öfke, değersizlik ve benzeri negatif anlamları vardır. Bazı durumlarda da argo konuşmalarda ve küçümseme gibi ifadeleri de belirtmek için kullanılıyor.

TCH genel anlamda; hayal kırıklığı durumlarında, üzüntü ve öfke belirtmek gibi durumlarda kullanılmaktadır.

TCH Kullanılan Bazı Yerler Şu Şekilde

Hayal kırıklığı (En yaygın kullanım şeklidir):

  • Bugün Emrah, Murat ile kavga etti.
  • Tch, deli çocuk!

(Bu hikayede, Murat, Emrah’a terbiyesizlik yapmıştır ve cevabını almıştır.)

Saçma bir öneri ya da teklif geldiğinde:

  • Bu telefonu sana 15.000 TL’ye veririm.
  • – 10.000 TL bütçem var, son fiyat ne olur?
  • Tch, sen şarj kablosu al o parayla!

Gereksiz ve boş bir bilgi veren birine karşı:

  • Bu akşam televizyonda yine Kurtlar Vadisi var.
  • -Tch.

(Her gün zaten bu dizi olduğundan dolayı, TCH, yani gereksiz bilgi veriyorsun demek amacıyla kullanılır.)

Aşağılayıcı tanımlamalarda kullanımı:

Sarhoş adamın biri saçma şekilde yürüyordur ve bu duruma örnek olarak kullanımı aşağıdaki şekildedir.

  • Şu adamı görüyor musun?
  • Evet, o tam bir Tch, sarhoş.

Tch boş bir ifade sanılsa da değildir. Argo olmasıyla beraber kırıcı bir kelime olarak da kullanılır. Son zamanlarda sıkça kullanılsa da henüz dilimizde pek bir yeri yoktur.

Online oyun oynarken, sohbet ederken, Instagram ya da benzer bir sosyal medya uygulamasında mesajlaşırken, yorumlarda kullanılabilmektedir. Tch hakkında bildiğiniz farklı şeyler varsa yorumlar alanında yazabilirsiniz. Ayrıca Slay Ne Demek, Instagram Feed Ne Demek ve Sagoluyorum Zaten Ne Demek? başlıklarını da okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir