Teknoloji

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme

Arama bekletme özelliği aktif olmayan kişileri aradığınızda direkt olarak görüşme sonlanır ve uyarı vermez. Eğer siz de telefonla konuşurken gelen aramayı görme özelliğini aktif etmek istiyorsanız buradaki ayarları yapabilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom GSM operatörünü kullananlar bu ayarları yaparak arama bekletme özelliğini aktif edebilirler. Telefondan konuşurken arama bekletmek için ios ya da android cihazınızdan işlem yapabileceğiniz gibi tuşlama yoluyla da yapabilirsiniz.

Telefonlar konuşurken gelen çağrıyı görme özelliğini aktif etmek isteyenler bunu müşteri hizmetlerini aramadan da yapabilirler. Turkcell hattınızda arama bekletme özelliğini aktif etmek için; *43# tuşlayıp aramaya bastığınızda çağrı bekletme özelliğini aktif edebilirsiniz. Çağrı bekletme özelliğini tekrar kapatmak isterseniz telefonun arama kısmından #43# tuşlayıp aramaya basmanız yeterli olacaktır. Arama bekletme özelliği ile ilgili ayarların nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki başlıklardan detaylarıyla inceleyin. İnceleme sonucunda da bulunduğunuz GSM operatörü ve kullandığınız telefona göre nasıl ayar yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Çağrı bekletme

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Yöntemleri

 • Tuşlama yaparak.
 • Telefon ayarlarından.
 • iPhone çağrı bekletme
 • Müşteri Hizmetlerini arayarak.
 • Turkcell çağrı bekletme açma.
 • Vodafone telefonla konuşurken gelen aramayı görme.
 • Türk Telekom çağrı bekletme özelliğini aktif etme.

Telefonla konuşurken bir başkası sizi aradığında bunu da görmek istiyorsanız yukarıdaki yöntemleri uygulayarak telefonunuzdan gelen aramayı görebilirsiniz. Nasıl yapıldığına dair detayları ise aşağıdaki başlıklardan inceleyebilirsiniz.

Tuşlama Yaparak

Telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için; Telefonun arama bölümüne girin, *43# tuşlayıp aramaya basarak çağrı bekletme özelliğini aktif edin. Çağrı bekletme özelliğini tekrar kapalı konuma getirmek isterseniz #43# tuşlayıp aramaya basın. Bunu yaptığınızda ise gelen aramayı tekrardan kapalı konuma getirebilirsiniz.

Telefon Ayarlarından

 • Android cihazınızdan Rehber uygulamasına giriş yapın.
 • Sağ ya da sol üst kısımda yer alan üç noktaya basaın.
 • Açılan sayfadan Diğer Ayarlar bölümüne gidin.
 • Bu ekrandan Arama Bekletme özelliği kapalı konumdaysa aktif hale getirin.

Huawei, Samsung, Xiaomi gibi android işletim sistemine sahip cep telefonları için yukarıdaki ayarları yapmanız gerekir.

iPhone Çağrı Bekletme

iPhone telefonunuzdan konuşurken gelen aramayı görmek istiyorsanız, Ayarlar bölümüne girin. Buradan Telefon uygulamasını seçin. Sonrasında Arama Bekletme menüsüne girin. Buradan da Arama Bekletme özelliğini aktif edin.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinden hangisini kullanıyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak bu özelliği aktif edebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak, biriyle konuşurken başka biri beni aradığında g elen aramayı görmek istiyorum demeniz yeterlidir. Ancak müşteri temsilcisine bağlanmayı bekleyerek vakit kaybetmek yerine yukarıdaki diğer yöntemleri uygulamanızı öneririz.

Ayrıca sms yoluyla bu işlemi yapmak mümkün değil. Kullandığınız operatöre göre nasıl ayar yapılacağını merak ediyorsanız aşağıdaki başlıktan bunu da inceleyebilirsiniz. Bu ayarlar yapılarak, Turkcell’de arama bekletme özelliği aktif edilebilir.

Turkcell Çağrı Bekletme Açma

Turkcell telefonla konuşma yaparken gelen aramayı bekletmek için; cihazın arama bölümüne gidin ve *43# tuşlayıp arama butonuna basarsanız arama bekletme özelliği aktif edilmiş olur. Çağrı bekletme özelliğini kapatmak istiyorsanız #43# tuşlayın.

Turkcell faturalı ve faturasız hat kullanıcıları yukarıdaki ayarları yaparak çağrı bekletme özelliği ayarlarını yapabilirler. Android ya da ios işletim sistemine sahip cihazlar da bu ayarları uygulayabilirler.

Vodafone Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme

Öncelikle Müşteri Hizmetlerini arayarak işlem yapabilirsiniz. Ayrıca isterseniz çağrı bekletme servisini cihaz ayarlarından da yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda telefonla konuşurken arayanı bekletmek için cihazın arama kısmından, *43# yi tuşlayarak aktif edebilirsiniz.

Çağrı bekletme özelliği, siz biriyle konuşurken bir başkası aradığında o kişiyi bekletmeye yarar. Örneğin biriyle konuşurken başkası aradığında, ‘aradığınız kişi şu anda başka biriyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayın’ uyarı tonunu duyarsınız.

Türk Telekom Çağrı Bekletme Özelliğini Aktif Etme

Türk Telekom çağrı bekletme özelliğini aktif etmek istiyorsanız yine yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemi kullanabilirsiniz. Konu ile ilgili resmi sayfada da bilgiler verilmektedir. Türk Telekom faturalı ve faturasız hat kullanıcıları da yine arama bölümüne girip; 43# tuşlayıp arama butonuna basarak çağrı bekletme özelliğini aktif edebilirler.

Buradaki bilgiler, GSM operatörlerinin resmi internet sayfasından alınan bilgilerdir. Bilgileri aldığımız kaynakları da yine aşağıdaki kutuda verdik. Çağrı bekletme özelliği aktif etmeniz gereken özelliklerden biridir. Bu özelliği aktif ettiğinizde, biriyle konuşurken gelen aramayı da görebilirsiniz. Arama bekletme özelliğini aktif edebileceğiniz gibi tekrar kapata da bilirsiniz.

Aramadayken Gelen Aramayı Görme

Aramadayken gelen aramayı görme; Telefonunuzun ayarlar bölümüne girin, Telefon uygulamasını seçin, Arama bekletme özelliğini aktif edin.

Kaynak:
https://www.turkcell.com.tr/yardim/servisler-ve-internet/servisler/cagri-bekletme-ozelligini-nasil-aktiflestirebilirim
https://www.vodafone.com.tr/yardim/cagri-bekletme-servisinden-nasil-yararlanirim
https://bireysel.turktelekom.com.tr/dijital-servisler/arama-fatura-tl/kullanim-kolayliklari

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir