Genel

Ters 3 nasıl yazılır? ( Ɛ ) ters düz 3

Klavyede Ters 3 işareti ( Ɛ ) nasıl yapılır sorusu Eniyisor.com’a gelen yeni sorular arasındaydı. Bir ters bir düz 3 nasıl yazılır araştırıp sizin için yöntemleri anlattık. Bilgisayardan ters 3 simgesi/sembolü yapmak için birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemler arasında size basit geleni kullanabilirsiniz.

Ters Düz 3 Kopyala Yapıştır

Bir ters bir düz 3 sembolünü yapmak için ekstradan vakit harcamak istemiyorsanız aşağıdaki kopyala butonuna dokunarak ters 3 yazısını kopyalayabilirsiniz. Kopyalama işlemi bilgisayardan ya da telefondan yapılabilir. Kopyaladıktan sonra kullanmak istediğiniz yere yapıştırın.

‏‏‏‏‏‏‏‏

Bir ters bir düz 3 yazmak için yukarıdaki kopyala butonunu kullanıp ters 3 sembolünü kopyalayabilirsiniz. Normal 3 rakamını ise direkt klavyeden yazarak “” sonucunu elde edebilirsiniz.

Bilgisayarda (Klavyede) Ters 3 İşareti (Ɛ) Yazma

1 – Burada bulunan ters 3 işaretini bilgisayardan yapmak istiyorsanız Windows karakter kısmını kullanmanız gerekmektedir. Karakter bölümünü kullanmak için arama kutucuğuna “Karakter Eşlem” yazıp aratın karşınıza gelen “Karakter Eşlem” uygulamasına giriş yapın.

karakter eşlem
karakter eşlem

2 – Karakter eşlem kutucuğunu açtıktan sonra “Yazı tipi” kısmını “Arial” olarak seçin “Gelişmiş görünüm” kutucuğunu da işaretleyin.

3- Ardından yapmanız gereken şey ise “Unicode’a git” kısmına “0190” yazıp Enter tuşuna basmak.

4 – En üst kısımda Ɛ işaretine dokunarak alt kısımda bulunan “Seç” butonuna tıklayın.

5 – Ardından “Kopyala” butonunu kullanarak bu simgeyi kopyalayabilirsiniz.

Kopyalamış olduğunuz ters 3 simgesini (Word, Excel, Powerpoint, Not Defteri, Notepad+++ ve buna benzer programlarda) yapıştırarak Ters 3 (Ɛ) kullanabilirsiniz.

Bir Ters Bir Düz 3

Ancak bu işlem uzun yöntemdir. Sadece ters 3 simgesini kullanmak istiyorsanız buradan kopyalayıp kullanın. Yukarıda bulunan kırmızı kopyala butonunu kullanmak en kısa yoldur. Ters düz koşu 3 aramaları sıkça yapılan aramalardan biridir.

Bize gelen soru olan bu sembolün nasıl yazıldığı ve nereden kopyalanacağı şeklindeydi. Biz de hem bilgisayarın karakter tablosundan nasıl kopyalanacağını hem de daha basit yöntem olan direkt kopyalama yöntemini açıkladık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir