Teknoloji

Tinder Hesap Silme ve Dondurma 2024

Artık Tinder kullanmak istemiyorsanız hesabınızı kapatabilirsiniz. Kalıcı olarak Tinder hesap silme nasıl yapılır? Rehberimizde en ince ayrıntısına kadar anlatıyoruz.

Tinder, bir mobil arkadaşlık uygulamasıdır. Uygulama, cep telefonları üzerinden kullanılır ve kullanıcıların cinsiyet, yaş, konum gibi özelliklerine göre eşleştirme yapar. Kullanıcılar, uygulama üzerinden diğer kullanıcılarla sohbet etme, fotoğraflarını paylaşma ve birbirlerine “swipe” yapma özelliğine sahiptir. Swipe, bir kullanıcının bir diğer kullanıcının profilini beğenip beğenmediğini belirtmek için kullanılan bir özelliktir. Tinder, kullanıcıların birbirleriyle tanışıp, ilişki kurma veya sadece yeni arkadaşlar edinme amacıyla kullanılabilir.

Tinder Telefondan Hesap Silme1 Dakikada
Bilgisayardan Tinder Hesabı Silme1 Dakikada

Tinder Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Tinder, arkadaşlık uygulamaları arasında en popüler olanlardan biridir. Peki artık kullanmak istemeyenler Tinder hesabını silebilir mi? Bazı uygulamalar hesap silmeye izin vermese de Tinder uygulamasında hesabınızı kalıcı ve geçici olarak silebiliyorsunuz. Telefondan ya da bilgisayardan Tinder hesabı silmek için:

 1. Telefonundan Tinder uygulamasına giriş yap.
 2. Profil seçeneğine dokun.
 3. Ayarlar‘a menüsüne gir.
 4. Ayarlar menüsünde sayfayı aşağı kaydırın ve Hesabı Sil‘i seçin.
 5. Bu adımları uygulayıp Tinder hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tinder hesabınızı isterseniz internet sitesine giriş yaparak da silebilirsiniz. Tinder.com’a giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra hesap bilgileriniz ile hesabınızı açın. Ardından Profil simgesine dokunun. Buradan Ayarlar ve daha sonrasında da Hesabı Sil seçeneğine dokunursanız hesabınız silinir.

Tinder hesabınızı sildiğinizde eşleşmeler, varsa premium, fotoğraflarınız ve diğer bilgilerinizi tamamen silmiş olursunuz. Eğer kısa süreli Tinder kullanımına ara vermeyi düşünüyorsanız aşağıdaki hesap dondurma yöntemini de uygulayabilirsiniz.

Tinder Hesabı Dondurma

 • Tinder uygulamasına giriş yapın veya Tinder.com‘a girin.
 • Profilinize girin.
 • Profilinizden Ayarlar menüsüne giriş yapmalısınız.
 • Burada sayfayı aşağı doğru kaydırarak  Beni Tinder’da göster kısmına gelin.
 • Bu seçeneği kapalı hale getirirseniz diğer kullanıcılar sizi göremez.

Tinder uygulaması dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Uygulamanın asıl amacı yeni insanlar tanımak ve sosyalleşmektir. Uygulamada tanıdığınız insanlarla arkadaş olabilir ve buluşmalar düzenleyebilirsiniz. Hesabı artık kullanmayacak olursanız tamamen silebileceğiniz gibi kısa süreli dondurma işlemi de yapılabilir.

Tinder hesap dondurma özelliği diğer uygulamalarda olduğu gibi hesabı kapatmak yerine, sizi diğer insanların göremeyeceği şekilde gizli hale getirir.

Tinder Hesap Silme Görsel Anlatım

Tinder hesabını telefondan silecekler için burada görseller ile anlatıyoruz. Yapmanız gerekenleri adım adım ekran görüntüleri ile gösterdik.

Öncelikle profilinize giriş yapın. Burada hemen profil fotoğrafınızın altında ayarlar seçeneği bulunmaktadır. Buraya giriş yapalım.

Ayarlar bölümüne girdiğinizde aşağıdaki görseldeki gibi ekran açılacaktır. Ekranı aşağı doğru kaydıralım. En alt kısımda Hesabı Sil seçeneğini göreceksiniz. Buna dokunarak devam edelim.

Hesabı sil menüsüne giriş yaptığınızda aşağıdaki görseldeki ekran açılacaktır. Bu ekrandan isterseniz hesabınızı dondurabilir isterseniz de kalıcı olarak tamamen silebilirsiniz.

Hesabımı sil seçeneğine dokunduğunuzda, hesabını silmek istediğinden emin misin? Şeklinde bir soru ile karşılaşırsınız. Buradan hesap silme nedeninizi seçip silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer hesabı kısa süreliğine kullanmayacaksanız silmek yerine hesabımı dondur seçeneği ile devam edebilirsiniz. Hesabınızı dondurduğunuzda diğer kullanıcılar profilinizi görmeyecektir.

Tinder Uygulama Özellikleri

Uygulamanın özellikleri şunlardır:

 • Profil oluşturma: Kullanıcılar, kendi profillerini oluşturarak, fotoğraflarını paylaşabilir ve kendileri hakkında bilgi verme imkanına sahiptir.
 • Eşleştirme: Uygulama, kullanıcıların özelliklerine göre eşleştirme yapar ve birbirleriyle iletişim kurmalarına olanak verir.
 • Sohbet: Kullanıcılar, uygulama üzerinden birbirleriyle sohbet etme özelliğine sahiptir.
 • Swipe: Kullanıcılar, bir diğer kullanıcının profilini beğenip beğenmediğini belirtmek için “swipe” yapma özelliğine sahiptir.
 • Super Like: Kullanıcılar, özel bir beğeni göstermek için “Super Like” özelliğini kullanabilir.
 • “Passport” özelliği: Kullanıcılar, dünya çapında eşleşme yapabilme özelliğine sahip olan “Passport” özelliğini kullanabilir.
 • “Boost” özelliği: Kullanıcılar, profillerinin daha fazla kullanıcı tarafından görülmesini sağlamak için “Boost” özelliğini kullanabilir.
 • “Places” özelliği: Kullanıcılar, belirli bir konumda bulunan diğer kullanıcıları görebilme özelliğine sahip olan “Places” özelliğini kullanabilir.
 • “Tinder U” özelliği: Öğrenci olan kullanıcılar, “Tinder U” özelliğini kullanarak üniversite kampüsünde bulunan diğer öğrencilerle eşleştirme yapabilir.

Tinder hesabınızı sildikten sonra uygulamayı da telefondan kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu durumda ilgili uygulamayı telefon menüsünden bularak üzerine basılı tutun. Bir süre basılı tuttuğunuzda uygulamayı sil seçeneği gelecektir. Bu sayede uygulamayı silebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir