Haber

En İyi Tırnak Mantarı İlacı Yorumları

Tırnak mantarı ya da onikomikoz olarak bilinen bu hastalık el ya da ayak tırnaklarında gözlemlenir. Peki, en iyi tırnak mantarı ilacı hangisi ve yorumları nedir? Tırnak mantarı, el ya da ayak tırnaklarının uç kısmının hemen alt kısmında beyaz ya da sarı bir noktacık olarak başlar ve çoğalır. Çok fazla görünen bir mantar enfeksiyonudur.

Tırnak Mantarı Nedir?

Tırnak mantarı enfeksiyonu tırnağın iç kısmında derine indikçe tırnak renginde solma, tırnak kalınlaşması ve tırnak kenarlarında kopma gibi nedenlere sebep olur. Genelde beyaz ya da sarı leke şeklinde gözlemlenir. Tırnak mantarı bazı hastalarda tek tırnakta kalsa da bazılarında birden fazla tırnakta da görünmektedir. Diyabet hastalarında tırnak mantarı sıklıkla görünmektedir.

Hemen hemen her yaşta bireyde gözlemlenebilir. Bu gibi durumlarda doktora danışıp hastanın tedavi edilmesi gerekir.

Tırnak Mantarı Neden Olur?

Tırnak mantarı neden olur, çeşitli mantar organizma türlerinden kaynaklanmaktadır. Tırnak mantarıne neden olan, dermatofit adı verilen bir mantar türü olarak karşımıza çıkıyor. Çeşitli maya ve küf türleri tırnak mantarı oluşumunda büyük etkendir.

Tırnak mantarı enfeksiyonu her yaştan insanda gözlemlense de daha çok yetişkin bireylerde karşılaşılır. İnsanların yaşlanmasına bağlı bir şekilde tırnaklar kırılgan hale gelir.

Ayak ya da el tırnağında oluşan çatlak ilgili mantarın tırnağın altına ya da ara kısımlarına girmesine neden olmaktadır. Mantar, tırnak enfeksiyonunun ilerlemesinde ayaklarda kan dolaşımı azalması ve ilgili kişide gözlemlenen zayıflayan bağışıklık sistemi de büyük rol oynamaktadır.

Ayak Başparmak Tırnak Mantarı Tedavisi

İnsanlar en fazla ayak başparmak tırnak mantarı tedavisi nasıl olur konusunu araştırıyorlar. Bunun genel nedeni ise çoğu kişide bu mantar hastalığının ayak başparmağında başlaması ve ilerlemesinden kaynaklanmaktadır. Eğer bu tür bir hastalığınız varsa Tırnak mantarı tedavisi için dermatoloji bölümüne randevu alarak doktora danışmak gerekir.

Doktorunuz gerekli muayeneyi yaptıktan sonra ayak başparmak tırnak mantarı tedavisi için gerekli ilaçları reçeteye yazacaktır. Eczaneden alacağınız ilacı doktor tavsiyesine göre uygularsanız kısa süre içerisinde bu mantar hastalığından kurtulursunuz.

Tırnak Mantarı İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Tırnak mantarı hastalığı olanlar doktor tedavisi ile hastalıklarına çözüm bulabilirler. Ancak tırnak mantarı için hangi bölüme gidilir bilmiyorsanız, yapmanız gereken “dermatoloji” bölümüne randevu almak olacaktır. Dermatoloji bölümüne randevu aldıktan sonra, randevu gününüzde ve saatinizde muayene olabilirsiniz.

Tırnak Mantarına Ne İyi Gelir?

 • Sarımsak
 • Elma Sirkesi
 • Kekik Yağı
 • Çay Ağacı Yağı
 • Limon Suyu
 • Zeytinyağı ve Sarımsak Kürü
 • Sirke ve Ağız Temizleme Suyu
 • Mısır Unu
 • Hindistan Cevizi Yağı
 • Aynısefa Kürü

Tırnak mantarı başlangıç aşamasında olanlar, evde de tedavi edebilirler. Fakat enfeksiyonun ilerlemesi halinde mutlaka bir dermatoloğa gidilmesi gerekir. Eğer tırnak mantarı enfeksiyonu tedavi edilmezse vücudun farklı yerlerine de bulaşabilir.

Tırnak Mantarı Nasıl Geçer?

Tırnak Mantarı enfeksiyonu yaşayanların yapması gereken şey bir dermatoloğa gitmektir. İlgili uzman size gerekli ilaçları ve tedavi yöntemini detaylı şekilde anlatacaktır. Eğer ilaç verilirse bu ilacı belirtilen günlerde almanız gerekir. Tırnak mantarı oluşmaması için vücut bakımınıza oldukça dikkat etmeniz gerekir. Mantar oluşumunun genel nedeni bakterilerdir. Günlük olarak ayaklarınızı yıkamak, çorap değişimi ve ayakları kuru tutmak yararlı olacaktır.

En İyi Tırnak Mantarı İlacı Hangisi?

En iyi tırnak mantarı ilacı hangisi sorusu da bu hastalığı taşıyanlar tarafından sık araştırılıyor. Bunun nedeni ise hastalar, en hızlı yoldan bu hastalığa çare arıyorlar. Eğer siz de tırnak mantarı enfeksiyonu yaşıyorsanız doktorunuzun önereceği ilacı kullanmalısınız. İnternette araştırma yapanlar çeşitli markalarda ilaçların olduğunu görmüştür. Buradan direkt olarak bir ilacı önermek hatalı olacaktır. Bunun yerine doktorunuzdan randevu almanızı öneririz.

En iyi Tırnak Mantarı İlacı Yorumları

Satışı yapılan en iyi tırnak mantarı ilacını araştırdığımızda olumlu ve olumsuz yorumlarla karşılaştık. Bu yorumların bazılarını bu başlık altında sizin için listeledik.

 • İlk haftadan etkisini gördüm mantarlı olan bölge soyuldu , çok memnun kaldım.
 • Çokta faydasını gördüğümü söyleyemem. 2 aylık kullandıktan sonra yazıyorum. Cildiyeciye gitmek daha mantıklı.
 • Bir yıllık mantarımı bi haftada düzeltmeye başladı. Mükemmel bana kalırsa.
 • Benim tırnak mantarımı iyileştirdi.
 • Tam 1 hafta oldu kullanmaya başlayalı sabah akşam sürdüm ve kesinlikle mükemmel tırnağı yumuşatıp mantarı kurutup atıyor. Ben tavsiye ederim.

Tırnak Mantarı Belirtileri

Tırnak mantarının belirtisi arasında kalınlaşan, doğal rengini kaybedip beyaz, sarı ya da kahverengi renk değişimi olmuş, kolay bozulan, kırılgan tırnak yapısı tırnak mantarı belirtilerindendir. Tırnağının altında koyu renkli, genelde hafifçe kötü kokan döküntü birikimleri de görünebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir