Teknoloji

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkarılır? 2024

Aranan numaraları görmek için Türk Telekom arama geçmişi dökümü çıkarılabilir. Bu dökümü kullanarak kim ne kadar aranmış ve ne zaman aranmış görebilirsiniz. Bunu isterseniz müşteri hizmetlerini arayarak, isterseniz de internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Bazı mobil hat kullanıcıları dakika aşımından dolayı faturalarının yüksek gelmesinden şikayetçi oluyorlar. Ne zaman ve ne kadar aşım yapıldığını öğrenmek isteyenler fatura detaylarını inceleyerek bunu görüntüleyebiliyorlar. Aynı zamanda hat ile kimler ne kadar aranmış görmek isteyenler de basit birkaç yöntem ile aranan numaraları görebilirler.

Eşim kiminle konuşmuş, çocuğum ya da kardeşim kimlerle çok fazla konuşuyor görmek istiyorum diyorsanız fatura dökümü işinize yarayacaktır. Eğer siz de Türk Telekom abonesiyseniz ve arama geçmişini görmek istiyorsanız Eniyisor.com sayfamızda anlattığımız yöntemleri uygulayarak aranan numaraları görüntüleyebilirsiniz.

Türk Telekom Fatura Dökümü Nasıl Alınır?

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü

Türk Tekeom fatura dökümü almak oldukça kolaydır. Birden fazla yöntem kullanılarak fatura dökümü alınabilir. 444 1 444 müşteri hizmetlerini arayarak, Online İşlemler uygulamasından ya da turktelekom.com.tr resmi internet sitesinden fatura dökümü alınabilir. Fatura dökümünden bakabileceğiniz detaylar:

 • Fatura ücreti
 • Aşım
 • Alınan ek paketler
 • Özel servis içerikleri
 • Kimlere mesaj gönderildiği
 • Giden yani yapılan aramalara fatura dökümünden bakabilirsiniz.

Fatura arama geçmişine bakılırken isim yazmaz. Bunun yerine hangi telefon numarası aranmış ya da hangi numaraya ne zaman mesaj gönderilmiş gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Alınır?

Türk Telekom fatura sorgulama
Türk Telekom fatura sorgulama

Türk Telekom arama dökümü nasıl alınır sorusuna yanıt olarak Eniyisor‘un bulduğu ilk yöntem Online İşlemler uygulamasıdır. Bu uygulama ile fatura detayına bakarak kim ne zaman ve ne sıklıkla aranmış görebilirsiniz. Yapılan aramaların tarihleri ve süresine fatura detayından ulaşmak mümkün.

 • Fatura görüşme detayına bakmak için Online İşlemler’e giriş yapın.
 • Fatura İşlemlerim” menüsünden “Görüşme Detayları” alt menüsüne giriş yaparak dönem bazlı ya da tarih aralığına göre sorgulama yapılabilir.

Açılan ekrandan kim ne kadar aranmış ve kaç dakika konuşma yapılmış gibi detaylara ulaşabilirsiniz. Eğer bu menüyü bulamadıysanız ve hattın yasal sahibiyseniz 444 1 444 Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak arama dökümü talep edebilirsiniz. Müşteri temsilcisi ileteceğiniz mail adresine dökümü gönderecektir.

Ancak arama dökümünü müşteri hizmetlerinden alabilmek için hattın yasal sahibi olmanız gerekir. Fatura dökümünde görebilecekleriniz.

Fatura Dökümü
Kullanım DetaylarıGörülebilir
Aranan KişilerGörülebilir
İnternet KullanımıGörülebilir

Türk Telekom Aranan Numaraları Görme ve Sorgulama

Türk Telekom Aranan Numaraları Görme

Türk Telekom kim aranmış görme nereden bakılır? Türk Telekom’da kimler aranmış nereden bakılır sorusuna yanıt arıyorsanız alt kısımda anlatmış olduğumuz yöntemi de kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki yöntemi uygulayıp fatura detayı ile Türk Telekom arama geçmişi dökümüne ulaşabilirsiniz.

 • Tarayıcıdan https://www.turktelekom.com.tr adresine girin.
 • Resmi internet sayfasına giriş yaptıktan sonra Online İşlemler menüsüne girin.
 • Açılan ekrandaki kutucuklara telefon numaranızı ve Online İşlemler şifrenizi yazıp giriş yapın.
 • Buradan fatura işlemleri menüsüne girin.
 • Fatura işlemlerine giriş yapıldıktan sonra güncel faturalarda ne kadar internet kullanılmış, kimlerle konuşulmuş ve ne zaman mesaj gönderilmiş gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Not: Whatsapp ile yapılan sesli ve görüntülü aramaları fatura detayında görüntüleyemezsiniz.

Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına giriş yapıp, çıkan faturalarınızı e-fatura olarak pdf dosya türünde indirebilirsiniz.

Yine online işlemler uygulamasından fatura ödeme, ek paket alma ve tarife değişikliği gibi birçok işlem yapılabilir.

Telefondan Türk Telekom Arama Dökümüne Nasıl Bakılır?

Eğer bilgisayar yoksa ve arama dökümü detaylarına telefondan bakmak istiyorsanız dökümü indirmeniz ya da mobil uygulamayı kullanıyor olmanız gerekir. Arama dökümünü alabilmek için kullanabileceğiniz yöntemler ise;

 • 444 1 444 müşteri hizmetlerini arayarak fatura detayını mail adresinize istemek,
 • Online İşlemler uygulamasına giriş yaparak fatura detaylarına bakmak,
 • Türk Telekom resmi internet sitesine giriş yaparak.

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü

Mobil hat kullanıcıları arama geçmişi dökümünü görüntülemek isteyebilirler. Bazen fatura aşımından dolayı yüksek gelen faturalardan dolayı bazen de çocuklarının kimlerle ne kadar görüştüğünü görüntülemek için Türk Telekom arama geçmişi dökümü nasıl çıkarılır sorusu araştırılıyor. Burada 3 farklı yöntem ile bunu nasıl yapabileceğinizi anlattık. Arama geçmişi dökümünü çıkararak ne kadar arama yapılmış, ne zaman kimlerle konuşulmuş ve ne zaman mesaj gönderilmiş gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fatura dökümlerinden mesaj gönderme tarihleri yazsa da, mesaj içeriği ile ilgili bilgiler bulunmamaktadır.

Türk Telekom Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Aradığım kişiler fatura dökümümde görünmesin istiyorum diyebilirsiniz. Ancak Türk Telekom arama geçmişi dökümü silme işlemi bulunmuyor. Yani istediğiniz aramaları silip istediklerinizi bırakamıyorsunuz. Özetle fatura dökümünde herhangi bir düzenleme yapılamıyor.

Türk Telekom aramaları fatura dökümünden silmek için farklı programlar ya da uygulamalar kullanılabilir. Ancak direkt olarak fatura üzerinde bir işlem yapılamıyor.

Türk Telekom Telefonda Silinen Arama Geçmişini Görme

Telefondan silinen arama geçmişini görmek istiyorsanız fatura detayını kullanabilirsiniz. Örnek verecek olursak; Çocuğunuz bugün biriyle görüştü ve sizden gizliyor. Bu tarihi ve saati not alın. Ardından fatura çıktığında fatura dökümünü indirerek görüşme yapıldığı gün ve saat bilgisine göre fatura detayından hangi telefon numarası ile görüşüldüğünü görebilirsiniz.

Fatura dökümlerinde yapılan aramalar için herhangi bir ad soyad yazmaz. Bunun yerine telefon numaraları bulunmaktadır.

Telefon Arama Geçmişi Nasıl Bulunur?

Telefondan arama geçmişi nasıl bulunur? Eşiniz, sevgiliniz, çocuğunuz ya da herhangi biri arama geçmişini sildiyse ve siz kiminle görüştüğünü yine de görmek istiyorsanız o anın tarihini ve saatini not almanız gerekir. Not aldığınız tarih ve saat bilgisini kaybetmeyin çünkü aranan numarayı görebilmek için bu bilgi büyük bir önem taşıyor.

Ardından o telefonun faturası çıktığında fatura detaylarını görüntülemek için mobil uygulamadan, operatörün internet sitesinden ya da müşteri hizmetlerini arayarak fatura detayını alın. Fatura detayından arama geçmişine bakın. Not aldığınız tarih ve saatte kiminle görüşüldüğünü fatura detayından inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1. Fatura Dökümü Nedir?

Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom operatörleri faturalı hat kullanırken hat dökümüne ulaşabilirler. Fatura dökümü ise o abonenin hangi gün hangi saatte, hangi dakikada kimi aradığını, kime mesaj gönderdiğini, ne zaman aşım yaptığını ve ne zaman ne kadar internet kullandığını gösterir.

2. Fatura Dökümünde Whatsapp Konuşmaları Yazar Mı?

Fatura dökümünde Whatsapp konuşmaları yer almaz. Whatsapp internet ile kullanılan sosyal bir uygulama olduğundan dolayı Whatsapp’ta gönderilen mesajlara fatura dökümünden ulaşmak mümkün değildir.

3. Arama Geçmişine Online İşlemler Uygulamasından Bakılır Mı?

Evet bakılabilir. Dilerseniz Online işlemler uygulamasını telefonunuza indirin. Ardından çıkmış olan önceki dönem fatura detaylarınıza giriş yaparak dökümü kontrol edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir