Faydalı Bilgiler

Türk Telekom Yazısını Değiştirme 1 Dakikada

Hangi GSM operatörünün hattını kullanıyorsanız ekranın sol üst kısmında o operatörünün adı yazar. Eğer siz de Türk Telekom yazısını değiştirme işlemini yapmak istiyorsanız bu 1 dakikanızı alacak. Burada anlattığımız yöntem sayesinde Türk Telekom operatör adı değiştirilebilir. İstediğiniz ismi, nicki ya da sembolü Türk Telekom yazısının olduğu yere yazabiliyorsunuz. Telefonda operatör yerine isim yazmak isteyenler bu yöntemi kullanıyorlar.

Türk Telekom yazsını değiştirme, işlemi için kullanılan operatörde değişiklik yapmanın nasıl yapıldığını anlatıyoruz. Bu işlemi yapmak için müşteri hizmetlerini aramanıza gerek yok. Kullanılan operatörün uygulamasından bu işlemler yapılabiliyor. Türk Telekom için dijital operatör uygulaması kullanılmalıdır. Peki, Türk Telekom profil ismi değiştirme nasıl yapılır? İşte detaylarıyla birlikte anlatıyoruz.

Türk Telekom Yazısını Değiştirme İsim Yazma

Türk Telekom isim değiştirme nasıl yapılır

Telefonda operatör adının yazdığı yere isim yazmak için araştırmalar yapılıyor. Konu üzerine detaylı açıklama yapmamız gerekirse bu işlem oldukça basittir. Türk Telekom’da operatör ismini değiştirmek için:

  • Telefonun mesaj uygulamasını açın.
  • Kime kısmına 4545 yazın.
  • Mesaj alanına gelip AVATAR ya da DEGİSTİR yazıp bir boşluk bırakın ve görünmesini istediğiniz ismi yazın.
  • Ardından mesajı gönderin.
  • Türk Telekom yazan alanda artık yeni yazdığınız isim görünecektir.

Türk Telekom aboneleri diledikleri zaman operatör adı yerine istedikleri herhangi bir şeyi yazabilirler. Selfy’liler istedikleri zaman operatörünün adını değiştirebiliyorlar. Maksimum 15 karakterlik bir yazı yazılabilir.

Selfy Ekrandaki Yazıyı Değiştirme

Selfy yazan yere istediğin yazıyı yazma, Türk Telekom ve Selfy aboneleri telefonlarının ekranında bulunan Türk Telekom yazısını ücretsiz değiştirebiliyorlar. Türk Telekom programsız ve ücretsiz isim değiştirme işlemini yapmak için neler yapılmalı anlattık.

Türk Telekom yazısını değiştirmek isteyenler (genç selfy kullananlar da dahil) kısa bir mesaj göndermelidir. DEGISTIR yazarak bir boşluk bırakıp ardından görünmesini istedikleri ismi yazıp 4545 ‘e kısa mesaj göndermelidir. Türk Telekom Avatar servisi sayesinde artık istediğiniz yazıyı telefon ekranına yazabiliyorsunuz. Avatar yazısı 15 karakteri geçmemeli. Avatar yazısı 15 karakter olacak şekilde, harf ve rakamlardan oluşabilir.

Bimcell Yazısı Değiştirme

Bimcell ekranında bulunan yazıyı değiştirmek için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hakkında bir bilgi yok. Ancak Bimcell’de Türk Telekom alt yapısında hizmet veren bir GSM olduğundan dolayı aynı adımları deneyebilirsiniz. Bimcell, PTTcell, Teknosacell gibi gsm operatörlerinde de yukarıda anlattıklarımızı yaparak ismin d eğişip değişmediğini kontrol edebilirsiniz.

Eğer Bimcell, PTTcell, Teknosacell gsm operatörü kullanıyorsanız ve yukarıda bahsettiğimiz gibi isim değişim adımlarını denediyseniz ve çalıştıysa sonucu lütfen yorum alanından bizlere bildirin. Böylece diğer kullanıcılar da bu konu hakkında bilgi edinmiş olurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir