Haber

Turkcell Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur? 2024

Turkcell faturalı hat kullanan abonelere her fatura döneminde fatura çıkar. Peki, Turkcell fatura son ödeme tarihi geçerse ne olur? Faturalı hat kullanan ancak faturasını geciktirenlerin merak ettiği bu sorunun yanıtını burada veriyoruz. Faturanızı geciktirmeden önce kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Turkcell fatura ödenmezse ne olur? Mobil hat kullanıcıları faturalı hat kullanmaları halinde her ay fatura çıkmaktadır. Çıkan bu faturayı son ödeme tarihine kadar ödemesi gereken mobil hat kullanıcısı eğer ödeme yapılmazsa ne olur merak ediyor. Mobil hat tarifesi kullanırken bu tarifenin ücreti her ay faturanıza yansır. Eğer ek paket alırsanız, özel servis abonelikleri ya da aşım yapılırsa bunların da ücreti faturaya yansıyacaktır. Çıkan fatura hat sahibinin telefonuna sms olarak ya da e-mail adresine mail olarak gönderilmektedir.

Faturalı hat aboneleri ekonomik sorunlardan dolayı ya da unuttuğu için faturalarını geç ödeyebiliyorlar. Peki Turkcell faturası geç ödenince ne olur? Faturalarda bulunan son ödeme tarihi kesinlikle ödeme yapmanız gereken son tarih olarak bilinmektedir. Faturayı ödeyemeyenler ise son ödeme tarihinde fatura ödenmezse ne olur sorusuna yanıt arıyorlar. Eğer faturanızı son ödeme tarihinde ödemezseniz olacak olanlar şöyledir.

TurkcellSüre
Fatura ödemesiSon ödeme tarihine kadar beklenir
Ödeme yapılmazsa1 Haftalık ek süre tanınır.

Turkcell Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur? 2024

Turkcell faturalı hat abonelerinin en sık araştırdığı konu faturanın geç ödenmesi veya hiç ödememesidir. Turkcell faturalı hat aboneleri faturalarını son ödeme tarihinde ödemezlerse Turkcell tarafından SMS ile bilgilendirilirler.

Son ödeme tarihinden başlayarak 1 haftalık ek süre tanınır ve abone tarafından faturanın ödenmesi için 7 gün beklenir. Özetle hattınız faturanın son ödeme tarihinden sonra 1 hafta arama yapma ya da sms gönderme gibi işlemlere kapanmayacak. Yalnızca zamanında ödeme yapmadığınızdan geç ödemeye bağlı olarak %2,5 faiz çıkacak olan bir sonraki faturanıza uygulanacaktır.

Turkcell fatura son ödeme tarihi geçerse ne olur sorusunun asıl yanıtı ise şu şekildedir. Eğer size tanınmış olan 1 haftalık sürede de ödeme yapmazsanız hat arama yapmaya ve sms göndermeye aynı zamanda internet kullanımına kapanır.

Son ödeme tarihine ek olarak verilen 7 günlük süreçte de ödeme yapmazsanız ek olarak 3 gün tanınır. Bu sürede de ödeme yapmazsanız hat kapanır. Size arayan kişiler “Bu hat geçici olarak servis dışıdır” sesli anonsunu duyarlar. “Bu hat geçici olarak servis dışıdır” anonsu o hat sahibi faturasını ödemediğinde ve hattı kapandığında söylenmektedir. Eğer birini aradığınızda bu sesli anonsu duyuyorsanız o kişi faturasını ödemediğinden hattı kapanmıştır.

Fatura ödemesi yapılmayan hat kapandığında 1 ay içinde fatura borcunuzu ödemeniz için Turkcell tarafından aranırsınız. Fatura ödemeniz için taksitlendirme de teklif edilir. Eğer anlaşmaya varılmazsa icraya verilirsiniz.

Turkcell Fatura Ödenmezse Kaç Günde Kapanır?

Turkcell Fatura Ödenmezse Kaç Günde Kapanır

Fatura ödemesini yapmayanlar Turkcell fatura ödenmezse kaç günde kapanır sorusuna da yanıt arıyorlar. Faturanızı son ödeme tarihinde ödememeniz halinde;

7 gün ek süre verilir. Bu süre bittiğinde hat arama yapmaya ve mesaj göndermeye kapanır. Daha sonrasında yine fatura ödenmezse ek 3 gün tanınır ve ardından hat tamamen kapanır.

Hat kapandıktan sonra icraya verilmeden önce Turkcell tarafından aranırsınız. Turkcell fatura ödemeniz için taksitlendirme teklifinde bulunabilir. Eğer bir uzlaşmaya gidilmezse Turkcell fatura borcunuzdan dolayı icraya verilirsiniz.

Turkcell Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse Ne Zaman Kapanır?

Turkcell Fatura son ödeme Tarihi Geçerse Ne zaman Kapanır sorusunun yanıtı ise 7 gündür. 7 günün sonunda hattınız arama yapmaya ve mesaj göndermeye kapanır. Ancak arama almaya devam edersiniz. Ardından yine ödeme yapılmazsa 3 gün içerisinde hat tamamen kapanacaktır.

Bu nedenle faturanızı zamanında ödemenizi öneririz. Ayrıca Turkcell fatura üzerine akıllı telefon almayı düşünüyorsanız faturalarınızı zamanında ödemeniz gerekir. Eğer faturalarınızı geç öderseniz puan birikmeyeceğinden dolayı akıllı telefon kampanyalarından da faydalanamazsınız.

Turkcell internetten Fatura Ödeme

Turkcell faturanızı internetten kolayca ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda Turkcell cep merkezlerinden de fatura ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Fatura ödemek için interneti tercih edenler Turkcell Fatura Borç Sorgulama ve Ödeme sayfasına giriş yapın.

  • Giriş yaptıktan sonra cep telefonu numaranızı yazın,
  • Güvenlik kodunu yazın,
  • Fatura Borcumu Sorgula butonuna dokunarak güncel borç bilginize bakabilirsiniz.

Turkcell fatura son ödeme tarihi geçerse ne olur sorusunun yanıtı özetle; ek 1 haftalık süre tanınır. Ardından ödeme yapılmazsa hat kısıtlanır ve 3 günlük süre yeniden tanımlanır. Yine ödeme yapılmazsa Turkcell tarafından aranırsınız ve uzlaşma olmazsa icra başlar.

Turkcell fatura son ödeme tarihi geçerse ne olur sorusu genelde maddi zorluklar nedeniyle faturasını ödeyemeyen Turkcell faturalı hat sahipleri tarafından merak edilmektedir. Turkcell fatura son ödeme tarihi geçerse ne olur sorusunun yanıtı önce hat kısıtlanır sonrasında icra takibi başlar.

Turkcell Faturanızı Dijital Operatör uygulamasından da ödeyebilirsiniz. Dijital Operatör uygulamasına giriş yaptıktan sonra faturalarım bölümüne bakarak buradan ödenmemiş faturalarınızı ödemeniz mümkündür. Turkcell cep merkezlerine gidip isterseniz oradan da fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Kapanmış Hattı Açma

Turkcell kapanmış hattı açma işlemi için faturanızı ödemeniz gerekir. Eğer hattınız faturayı ödemediğiniz için kapandıysa Turkcell müşteri hizmetleri ile görüşüp gerekli bilgileri aldıktan sonra faturanızı ödeyerek hattınızı tekrar açabilirsiniz.

Turkcell Açma Kapama Ücreti Ne Kadar?

Turkcell açma kapama ücreti de faturasını geç ödeyenler tarafından araştırılan konulardan biri olmuştur. Turkcell fatura son ödeme tarihi geçerse ne olur sorusu gibi bu soru da merak ediliyor. Eğer hattınız kapanırsa ve tekrar açarsanız çıkacak olan yeni faturanıza vergiler dahil 54,27 TL yansıtılır.

Turkcell Fatura

Turkcell fatura faturalı hat aboneleri için her fatura kesim tarihinde çıkar. Fatura kesim tarihinde kesilen faturanız ile ilgili bilgilendirme sms ya da e-mail yoluyla size iletilir. Ardından son ödeme tarihine kadar faturayı ödemeniz gerekmektedir. Bu süreçte faturanızı öderseniz sorunsuz şekilde hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hazır Kart yani faturasız hat aboneleri paket kullanabilmek için direkt olarak ödeme yaptığından onlara fatura çıkmaz.

Eniyisor’a gelen sorulardan biri de Turkcell fatura son ödeme tarihi geçerse ne olur sorusu oldu. Bizler de bu konu ile ilgili araştırmalar yaparak en güncel bilgileri burada yayınladık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir