Haber

Turkcell Hat Fiyatları 2024 – Yeni Faturalı, Faturasız

Turkcell hat fiyatları 2024 yılında ne kadar oldu? Faturalı ve faturasız Turkcell sim kart fiyatları merak edilen konulardan biri olmuştur. Son dönemlerde bize gelen soruları incelediğimizde Turkcell yeni faturalı ve kontörlü hat ne kadar gibi konuların sorulduğunu gördük. Sizin için konu ile ilgili araştırmalar yaptıktan sonra bu haberi yazıyoruz. Türkiye’nin en çok kullanılan GSM operatörü Turkcell’de paketler de değişime uğradı. Yeni gelen faturalı ve faturasız paket seçenekleri ile kendinize uygun paketi seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Faturasız bir hat satın alındığında direkt cep merkezinde sim kart için ücret ödemek gerekir. Ancak faturalı hatlarda ödenecek olan ücret taahhüt süresi boyunca her ay faturaya ek ücret olarak eklendiğini söyleyebiliriz. Hadi beraber Turkcell sim kart fiyatları 2024 ne kadar ve Turkcell kontörlü hat ne kadar inceleyelim.

Turkcell Yeni Hat Nedir?

Turkcell hat, telefonunuzla iletişim kurabilmeniz için verilen çipli bir sim karttır. Bu kart ile sesli aramalar yapabilir, mesaj gönderebilir, Whatsapp ve benzeri internet gerektiren uygulamaları hattınızdaki kullanım hakları ile kullanmaya başlayabilirsiniz. İnsanların bir numarayı çevirerek size ulaşabilmeleri için sim kart kullanmanız gerekir. Faturalı ve faturasız olmak üzere iki tür sim kart bulunmaktadır. Buna ek olarak internet kullanımı için data hatları da bulunmaktadır.

Turkcell hat fiyatları ise yeni bir hat alacak olanların ilk baktığı konulardan biri denilebilir. Bu nedenle yazımızda yeni Turkcell hat fiyatları hakkında güncel bilgiler paylaşmaya özen gösterdik.

Turkcell Hat Fiyatları 2024 Ne Kadar?

Turkcell’de faturalı hat satın alırken o an ücret ödemezsiniz. Yeni hat ücreti her ay faturanıza ek ücret olarak yansır ancak faturasız hat satın alındığında direkt olarak ücret ödemek gerekir.

2024 yılında faturalı ve kontörlü sim kart fiyatlarını arıyorsanız hemen aşağıdaki listeden inceleyin:

Turkcell faturalı hat fiyatı

  • 0 TL’dir. Direkt olarak bir ücret ödemenize gerek yoktur. Bunun yerine her ay faturanıza ek olarak yansır

Turkcell faturasız hat fiyatları

  • 440 TL ödeme yaparak Turkcell kontörlü hat satın alabilirsiniz.

Turkcell Hat Fiyatları

Yukarıda özel tablomuzda belirtmiş olduğumuz gibi fiyatlar değişmektedir. Turkcell’de yeni hat ücreti sabit 440 TL’dir. 440 TL ödeyerek Turkcell’den yeni bir sim kart satın alınabilir. Birkaç yıl öncesine kadar çok daha uygun fiyatlara satılan sim kartların fiyatı her geçen yıl artıyor.

Turkcell Faturasız Hat Fiyatları 2024

Turkcell’de faturalı hat alındığında direkt olarak ücret ödenmez. Ancak faturasız bir sim kart alındığında ödemeyi direkt olarak yapmanız gerekir. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi faturasız bir hat satın alacak olursanız bunun için 440 TL ödeme yapmalısınız. Bu ödemeyi yaptıktan sonra kullanacağınız paket seçimini yapmayı da unutmayın.

Turkcell Kontörlü Ücreti Ne Kadar?

Kontörlü hat ile faturasız hat aynı anlama gelmektedir. Turkcell de faturasız hatlara hazır kart denir. Bu durumda Turkcell kontörlü hazır kart fiyatı 440 TL‘dir.

Turkcell Yeni Hat Fiyatları Neden Pahalı?

Turkcell’de diğer operatörlere göre hat fiyatları biraz daha pahalıdır. Bunun nedeni ise verdiği hizmet kalitesinden dolayı diyebiliriz. Diğer operatörlerin genel anlamda şebeke problemleri ve internetinin yavaş oluşuna bakılırsa Turkcell çok daha kaliteli bir hizmet sunuyor. Ayrıca diğer operatörlerde de yeni sim kart almak pahalıdır. Hat fiyatlarının pahalı olmasının nedeni ise, genel ekonomik durumlar, vergiler ve çeşitli zamlardan kaynaklanmaktadır.

Ayrıca Turkcell hat fiyatlarına bakanlar genelde numarasını değiştirmek isteyenlerdir. Bu durumda, yeni bir hat almak yerine eğer varsa mevcut hattınızın son dört hanesini ya da son iki hanesini değiştirebilirsiniz. Turkcell resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre numara değişikliğinin ücreti bireysel aboneler için KDV ve ÖİV dahil 82,82 TL’dir.

Turkcell Faturasız Yeni Hat Almak Mantıklı Mı?

Turkcell, faturasız yeni bir hat almak mantıklı mı konusunda düşünecek olursak eğer mevcut bir hattınız varsa yeni bir hat almak yerine numara değişikliği yapmanız sizin için çok daha faydalı olacaktır. Hem daha az bir ücret ödemiş olursunuz. Yeni bir sim kart alırken 440 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekirken numara değişikliğinde 82,82 TL gibi bir ücret ödemesi gerçekleştirirsiniz. Ayrıca telefonunuzun rehberinde kayıtlı kişilerin de numarası silinmez.

Numara değişikliği genelde, birilerinin aramasından ya da mesaj göndermesinden bunalan ve sıkılan insanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Genelde telefon yoluyla taciz edilen insanlar mevcut numaralarını bırakıp yeni bir numara alıyorlar. Fakat yeni bir numara almak pahalı olduğu için numara değişikliği çok daha faydalı olacaktır.

Turkcell Yeni Hat Ücreti 2024

Turkcell’de yeni hat almanız durumunda faturasız hatlarda ilk etapta ücret ödenmez. Ancak hazır kart yani faturasız bir sim kart alırsanız 440 TL ödemelisiniz. Faturalı hat için ücret her fatura döneminde yeni faturalı hat vergisi olarak çıkacak olan dönem faturanıza yansır.

Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi: Yeni hat alındığı zaman bir defalık ödenen vergidir. Yıllık 260,00 TL olan bu vergi, Turkell’de faturanıza ilk 12 ay süresince eşit taksitlere bölünerek her ay eklenir.

Telsiz Kullanım Ücreti: Yıllık 113​,14 TL’dir. Aylık 9,75​ TL’lik taksitlerle paket ve kullanımınızdan bağımsız bir şekilde faturanıza yansıtılır.

Turkcell Faturalı Yeni Hat Ücretsiz Mi?

Turkcell ya da farklı bir operatörde yeni bir hat almak ücretsiz değildir. GSM operatörü çalışanları herhangi bir ücret ödemenize gerek yok deseler de o iş tam olarak söylendiği gibi değildir. Tamam, faturalı sim kartı alırken direkt olarak bir ücret ödemezsiniz. Ancak, çıkacak olan dönem faturanıza hat ücreti taksitli bir şekilde yansıtılır. Bu sayede gsm operatörü müşterisi direkt olarak sim kartın ücretini peşin ödemek yerine, eşit taksitlere bölünmüş şekilde faturasıyla birlikte öder.

Faturasız hatlarda ise herhangi bir fatura kesilmediği için hat ücreti direkt olarak müşteriden talep edilir. Vodafone’dan Turkcell’e geçecekseniz ve yeni bir numara almayı düşünüyorsanız fakat pahalı geliyorsa yine numara değişikliği işlemini Vodafone’dayken yapıp Turkcell’e geçiş işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Turkcell Numara Değişikliği Nasıl Yapılır?

Yeni bir hat almak yerine numara değişikliği yapmayı düşünüyorsanız yapılması gereken oldukça basit bir işlemdir. Faturalı ve faturasız hat sahipleri 0532 532 00 00 müşteri hizmetlerini arayarak numara değişikliği talebinde bulunabilirler. Faturalı hatlar için numara değişikliği ücreti çıkacak olan dönem faturasına yansıtılır. Faturasız aboneler ise numara değişimi için hatlarında yeterli TL olması gerekir.

0532 532 00 00 müşteri hizmetlerini arayıp temsilciye ulaştıktan sonra numaramın son dört hanesini ya da son iki hanesini değiştirmek istiyorum demelisiniz. Temsilci gerekli güvenlik teyidini yaptıktan sonra onayınızla beraber numaranızı değiştirecektir. Numaranız değiştikten sonra Whatsapp’a yeni numaranızı tanımlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Turkcell yeni hat ücreti ne kadar?

Turkcell yeni hat ücreti 440 TL’dir. Bu ücretler artarsa ya da fiyat düşerse bu başlık güncellenecektir.

Turkcell’e hat taşıma ücretli mi?

Farklı bir operatörden Turkcell’e hattınızı taşırsanız Turkcell sizden bunun için ücret talep etmez. Özetle hayır ücretsizdir.

Eğer hali hazırda bir sim kart kullanıyorsanız ve farklı bir operatördeyseniz hattınızı taşımak daha faydalı olacaktır. Eğer Turkcell’de kullanım yapıyorsanız ve artık bu numarayı kullanmak istemiyorsanız yeni bir sim kart almak yerine numara değişikliği işinizi çözecek. Hemen Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak numara değişikliği yapabilirsiniz.

Buradaki bilgiler Turkcell resmî internet sitesinden alınmıştır. Turkcell hat fiyatları 2024 yılında ne kadar oldu konusu ile ilgili araştırmalar yapanlar için bütün bilgilere yer verdik. Aklınıza takılanları yorum kısmından bizlere soru olarak yöneltebilirsiniz. Turkcell’e geçtiğinizde kullanabileceğiniz bazı paketleri de aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Turkcell Yeni Hat Alanlar İçin Bazı Faturalı ve Faturasız Paketler

Paket AdıPaket Türü
Platinum Star+ 20 PaketiFaturalı
Platinum Star+ 30 PaketiFaturalı
Platinum Star+ 40 PaketiFaturalı
Star 12 GB PaketiFaturalı
Star 6 GB PaketiFaturalı
Yeni Fırsat 30Faturasız
Yepyeni Fırsat 12 GBFaturasız
GNÇ Net 20 GB PaketiFaturasız
Mutlu Mega 15 GB PaketiFaturasız
Mutlu 3 GB PaketiFaturasız

Turkcell’e geçiş yapıldıktan sonra Dijital Operatör uygulamasını telefonunuza yükleyip bütün tarife ve ek paketleri inceleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak ek paket alma, paket değişikliği, fatura detayı, fatura ödeme ve diğer hat işlemleri de bu uygulamadan yapılabilir.

Turkcell Hat Nereden Alınır?

Turkcell hat almak için, Turkcell cep merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. İsterseniz, Turkcell.com.tr internet sitesi üzerinden de yeni sim kart talebinde bulunabiliyorsunuz. Bu sayede verdiğiniz adrese sim kartınız ulaştırılıyor. Turkcell cep merkezlerine gittiğinizde de faturalı ya da faturasız hangi türde sim kart alacaksanız bunun bilgisini verip, sizden istenilen bilgileri de doğru ve eksiksiz bir şekilde vererek yeni bir numara alabiliyorsunuz.

Aldığınız sim kart, en kısa sürede aktif hale getirilerek kullanımınıza sunuluyor. Faturalı bir sim kart alırsanız direkt olarak bir ücret ödemenize gerek kalmıyor. Sim kart ücreti çıkacak olan dönem faturanıza yansıtılıyor. Ayrıca, faturalı hat alırken yine bir tarife seçimi yapmalısınız. Bayi görevlisinin sunduğu paketlerden uygun olanını seçip yeni numaranızla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir