Haber

Turkcell Yeni Hat Fiyatları 2023 – Faturalı, Faturasız

Turkcell hat fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu? Faturalı ve faturasız Turkcell sim kart fiyatları merak edilen konulardan biri olmuştur. Son dönemlerde bize gelen soruları incelediğimizde Turkcell yeni faturalı ve kontörlü hat ne kadar gibi konuların sorulduğunu gördük. Sizin için konu ile ilgili araştırmalar yaptıktan sonra bu haberi yazıyoruz. Türkiye’nin en çok kullanılan GSM operatörü Turkcell’de paketler de değişime uğradı. Yeni gelen faturalı ve faturasız paket seçenekleri ile kendinize uygun paketi seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Faturasız bir hat satın alındığında direkt cep merkezinde sim kart için ücret ödemek gerekir. Ancak faturalı hatlarda ödenecek olan ücret taahhüt süresi boyunca her ay faturaya ek ücret olarak eklendiğini söyleyebiliriz. Hadi beraber Turkcell sim kart fiyatları 2023 ne kadar ve turkcell kontörlü hat ne kadar inceleyelim.

Turkcell Hat Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Turkcell’de faturalı hat satın alırken o an ücret ödemezsiniz. Yeni hat ücreti her ay faturanıza ek ücret olarak yansır ancak faturasız hat satın alındığında direkt olarak ücret ödemek gerekir. 2023 yılında faturalı ve kontörlü sim kart fiyatlarını arıyorsanız hemen aşağıdaki listeden inceleyin:

Turkcell faturalı hat fiyatı

0 TL’dir. Direkt olarak bir ücret ödemenize gerek yoktur. Bunun yerine her ay faturanıza ek olarak yansır.

Turkcell faturasız hat fiyatları

440 TL ödeme yaparak Turkcell kontörlü hat satın alabilirsiniz.

Turkcell Hat Fiyatları

Yukarıda özel tablomuzda belirtmiş olduğumuz gibi fiyatlar değişmektedir. Turkcell’de yeni hat ücreti sabit 440 TL’dir. 440 TL ödeyerek Turkcell’den yeni bir sim kart satın alınabilir. Birkaç yıl öncesine kadar çok daha uygun fiyatlara satılan sim kartların fiyatı her geçen yıl artıyor.

Turkcell Faturasız Hat Fiyatları 2023

Turkcell’de faturalı hat alındığında direkt olarak ücret ödenmez. Ancak faturasız bir sim kart alındığında ödemeyi direkt olarak yapmanız gerekir. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi faturasız bir hat satın alacak olursanız bunun için 440 TL ödeme yapmalısınız. Bu ödemeyi yaptıktan sonra kullanacağınız paket seçimini yapmayı da unutmayın.

Turkcell Kontörlü Ücreti Ne Kadar?

Kontörlü hat ile faturasız hat aynı anlama gelmektedir. Turkcell de faturasız hatlara hazır kart denir. Bu durumda Turkcell kontörlü hazır kart fiyatı 440 TL‘dir.

Turkcell Yeni Hat Ücreti 2023

Turkcell’de yeni hat almanız durumunda faturasız hatlarda ilk etapta ücret ödenmez. Ancak hazır kart yani faturasız bir sim kart alırsanız 440 TL ödemelisiniz. Faturalı hat için ücret her fatura döneminde yeni faturalı hat vergisi olarak çıkacak olan dönem faturanıza yansır.

Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi: Yeni hat alındığı zaman bir defalık ödenen vergidir. Yıllık 260,00 TL olan bu vergi, Turkell’de faturanıza ilk 12 ay süresince eşit taksitlere bölünerek her ay eklenir.

Telsiz Kullanım Ücreti: Yıllık 113​,14 TL’dir. Aylık 9,75​ TL’lik taksitlerle paket ve kullanımınızdan bağımsız bir şekilde faturanıza yansıtılır.

Turkcell yeni hat ücreti ne kadar?

Turkcell yeni hat ücreti 440 TL’dir. Bu ücretler artarsa ya da fiyat düşerse bu başlık güncellenecektir.

Turkcell’e hat taşıma ücretli mi?

Farklı bir operatörden Turkcell’e hattınızı taşırsanız Turkcell sizden bunun için ücret talep etmez. Özetle hayır ücretsizdir.

Eğer hali hazırda bir sim kart kullanıyorsanız ve farklı bir operatördeyseniz hattınızı taşımak daha faydalı olacaktır. Eğer Turkcell’de kullanım yapıyorsanız ve artık bu numarayı kullanmak istemiyorsanız yeni bir sim kart almak yerine numara değişikliği işinizi çözecek. Hemen Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak numara değişikliği yapabilirsiniz.

Buradaki bilgiler Turkcell resmî internet sitesinden alınmıştır. Turkcell hat fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu konusu ile ilgili araştırmalar yapanlar için bütün bilgilere yer verdik. Aklınıza takılanları yorum kısmından bizlere soru olarak yöneltebilirsiniz. Turkcell’e geçtiğinizde kullanabileceğiniz bazı paketleri de aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Turkcell Yeni Hat Alanlar İçin Bazı Faturalı ve Faturasız Paketler

Paket AdıPaket Türü
Platinum Star+ 20 PaketiFaturalı
Platinum Star+ 30 PaketiFaturalı
Platinum Star+ 40 PaketiFaturalı
Star 12 GB PaketiFaturalı
Star 6 GB PaketiFaturalı
Yeni Fırsat 30Faturasız
Yepyeni Fırsat 12 GBFaturasız
GNÇ Net 20 GB PaketiFaturasız
Mutlu Mega 15 GB PaketiFaturasız
Mutlu 3 GB PaketiFaturasız

Turkcell’e geçiş yapıldıktan sonra Dijital Operatör uygulamasını telefonunuza yükleyip bütün tarife ve ek paketleri inceleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak ek paket alma, paket değişikliği, fatura detayı, fatura ödeme ve diğer hat işlemleri de bu uygulamadan yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu