Haber

En İyi 10 Uçak Filmleri 2023

Konusu uçak olan filmler izlemek isteyenler için çeşitli önerilerde bulunmak istedik. Burada En iyi uçak filmleri listesinden konusunu beğendiğiniz filmi internetten açarak izlemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca daha öncesinde izlediğiniz içerisinde uçak olan bir filmin adını hatırlamıyorsanız yine buradaki listede olup olmadığını da inceleyebilirsiniz. Burada filmleri listelerden 10 adet film ekledik. Peki, sizce en iyi uçak filmi hangisi?

Burada herkesin beğenebileceği filmleri listelemek oldukça zor. Biz de bu sebepten dolayı sizin yerinize en iyi puanı alan ve beğenilen uçak konulu filmleri listeledik. Bu listede daha önce izlediğiniz ve izlemediğiniz filmler olduğunu düşünüyoruz. Filmleri çeşitli internet sitelerinden ya da Netflix gibi uygulamalardan bularak izleyebilirsiniz.

Uçaklara ilgi duyuyor ve uçak konulu filmler arıyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken filmleri burada bulabileceksiniz. Listedeki filmler arasında aşk, savaş, kriz, gerilim, korku gibi türde filmler yer almaktadır. Siz de uçakta geçen filmlerin daha güzel olduğunu düşünüyorsanız hadi birlikte incelemeye başlayalım.

En Güzel Uçak Filmleri 2023

  • Turbulence (Türbülans)
  • Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can)
  • Red Eye (Gece Uçuşu)
  • Sully
  • Snakes on a Plane (Katil Yılanlar)
  • Airplane (Uçak)
  • Flightplan (Uçuş Planı)
  • Top Gun: Maverick
  • Cast Away (Yeni Hayat)
  • Uçaklar

Yukarıda en beğenilen ve güzel uçak filmlerini listeledik. Bu filmlerin konusunu ve süresini merak ediyorsanız aşağıda detaylı şekilde anlatıyoruz.

1. Turbulence (Türbülans)

Bir seri katil, New York’tan Los Angeles’a seyahat eden bir uçakta yer alan polisleri etkisiz hale getirerek kaos uçağı kaçırma girişiminde bulunarak kaos ortamına yol açar. Uçakta gerçekleştirdiği korkunç katliam sonucunda pilotlar hayatını kaybeder. Ancak, tek hayatta kalan kişi olan bir uçuş görevlisi, uçağı güvenli bir şekilde indirebilmek için hem katille hem de türbülanslarla mücadele etmek zorunda kalacaktır.

 Aksiyon/Gerilim türünde olan bu film 1 saat 40 dakika sürmektedir.

2. Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can)

Catch Me If You Can Uçak filmleri

Sürekli kılık değiştiren çevresini ve ülkesini milyonlarca dolandıran Frank Abagnale Jr.’ın gerçek bir hikayesi bu filmde konu alınmıştır. Dolandırıcı olan başrolün peşindeki FBI ajanını ise Tom Hanks canlandırdı. Komedi, suç ve dram konulu olan bu film izleyiciler tarafından tam puan almıştır.

2002 yapımı olan Dram/Suç  türündeki bu film 2 saat 21 dakikadır. Arama sonuçlarına bakarak %88 oranında kullanıcı bu filmi beğendi sonucuna ulaşabilirsiniz.

3. Red Eye (Gece Uçuşu)

Red Eye Gece Uçuşu

Sıradan bir uçak yolculuğu yapacağını düşünerek koltuğuna oturan kadın, yanındaki koltuğa bir suikastçının oturması ile birlikte gerilim dolu anlar yaşamaya başlar. Suikastçı, kadını ailesi ile tehdit ederek kendisiyle iş birliği yapması için ikna etmeye çalışmaktadır.

2005 yapımı olan Gerilim/Gizem türündeki bu film 1 saat 26 dakikadır. Beğenilme oranı ise %62 oranında kullanıcı bu filmi beğenmiştir.

4. Sully

Sully

Sully, 2009’da arızalanmış olan yolcu uçağını bütün zorluklara rağmen Hudson Nehri’ne indiren Chesley Sullenberger’ı konu almıştır. Filmin, hikaye bakımından gerçek bir hikayeyi konu aldığını söyleyebiliriz. Özetle yaşanmış hikayelerden yapılan filmleri beğeniyorsanız bu filmi de oldukça beğeneceksiniz.

2016 yılında çıkan Dram türündeki bu film 1 saat 36 dakikadır. Google sonuçlarına göre %79 oranında kullanıcı bu filmi beğenilmiştir.

5. Snakes on a Plane (Katil Yılanlar)

Snakes on a Plane

Bir FBI ajanı, yasa dışı faaliyetlerde bulunan bir mafya babasına karşı tanıklık etmek için Los Angeles’a seyahat etmek için uçağa biner. Ancak, uçaktaki bir suikastçı, tanığı ortadan kaldırmak için tehlikeli yılanları serbest bırakır. FBI ajanı ve diğer yolcular, ölümcül yılanlardan korunabilmek için zorlu bir iş birliği içerisine girmek zorunda kalır. Karşı karşıya oldukları tehlike karşısında hayatta kalmak ve tanığı güvende tutmak için ellerinden geleni yapmak zorundadırlar.

2006 yılında vizyona giren film Aksiyon/Gerilim türündedir. Film süresi ise 1 saat 46 dakikadır. %81 oranında izleyiciler tarafından beğenilmiştir.

6. Airplane (Uçak)

Airplane

Uçuş görevlisi olan pilotların yedikleri yemekten zehirlenip rahatsız olmaları sonucunda uçağı eski bir pilotun indirmesi gerekir. “Airplane!” 1980 yapımı bir komedi filmidir. Film, hava yolunda geçen birçok komik olayı konu alır. Başrolde, uçakta yaşanan komik olaylarla başa çıkmaya çalışan eski bir savaş pilotu olan Ted Striker’ı canlandıran Robert Hays bulunur.

1980 yapımı olan film Komedi/Romantik türündedir. Filmin süresi ise 1 saat 28 dakikadır. %83 izleyici beğenisini kazanmış bir filmdir.

7. Flightplan (Uçuş Planı)

Flightplan

Eşini yakın zamanda kaybetmiş olan bir kadın, kocasının tabutu ve küçük kızı ile New York’a geri dönmek için uçağa biner. Uçuş devam ederken ilerleyen zamanda kızının yanında oturmadığını fark edince, kızını bulmak için panikle aramaya başlar. Ona yardımcı olmaya çalışan kabin görevlileri ise uçuş başladığından beri kadının yanında bir kız olmadığını söyleyerek onu ikna etmeye çalışır.

2005 yapımı olan bu film Gerilim ve Gizem türüdür. 1 saat 38 dakika olan bu film izleyiciler tarafından %81 beğenilmiştir. Gerilim türünde uçak filmleri arayanların kesinlikle izlemesi gereken eserlerden biridir.

8. Top Gun: Maverick

Top Gun

Top Gun yalnızca en iyiler için verilen bir ödüldür. Bu ödülü almak doğal olarak o kadarda basit değildir. Bu ödülü almak için uçuş öğrencileri arasında büyük bir rekabet vardır. Ödülü alabilmek için Pete Mitchell (Tom Cruise), Miramar Naval Air Station’a gönderilmiştir.

Mitchell’ın azılı rakibi, Tom Kasansky’dir (Val Kilmer). Mitchell, arkadaşı öldükten sonra yaşadığı bunalım etkisi ile Top Gun ödülünü Kasansky’e kaptıracaktır. Ancak bütün şansını kaybetmiş sayılmaz. Tekrardan değerlendirme şansı bulunmaktadır. Bu nedenle kendine verilen görevleri başarılı bir şekilde yerine getirmesi gerekir.

2022 yılında çıkan Top Gun: Maverick sinema filmi aksiyon ve macera türündedir. Film 2 saat 11 dakika sürüyor. Beğenilme oranı ise %79’dur.

9. Cast Away (Yeni Hayat)

Cast Away

İşi nedeniyle sürekli yolculuk yapan Chuck Noland, kendine verilen görevi yapmak için yeniden yola çıkmıştır. Yolculuk esnasında beklenmedik şeyler yaşayan Chuck, adaya düşer. Chuck, kendine geldiğinde hiçbir insanın olmadığı adada gözlerini açar.

En iyi uçak filmlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Film macera ve dram türündedir. 2 saat 23 dakika olan filmi izlerken oldukça eğleneceksiniz.

10. Uçaklar

Uçaklar

“Uçaklar” (Planes), Disney’nin 2013 yapımı bir animasyon filmidir. Film, dünyanın dört bir yanındaki heyecan verici hava yarışlarına katılmak isteyen bir küçük tarım uçağı olan Dusty Crophopper’ın maceralarını konu alır.

1 saat 32 dakika dakika olan macera türündeki bu film hem çocuklara hem de yetişkinlere yöneliktir. Filmin beğenilme oranı ise Google sonuçlarına göre %64’tür. Filmi arabalar filmine benzetebilirsiniz.

En güzel ve puanı yüksek uçak filmleri arayanlar için burada 10 adet farklı filmi listeledik. Bu filmlerden konusunu beğendiğinizi hemen açıp izleyebilirsiniz. Filmleri Netflix ve çeşitli online film izleme sitelerinde bulabilirsiniz. Peki sizin en sevdiğiniz film hangisi? Ayrıca bu listede daha önce izlediğiniz film varsa bunları da yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir