Haber

Vodafone Beeplay Nedir? 1240 Nasıl İptal Edilir?

Vodafone faturalı hat ve faturasız hat kullanıcıları 1240 Beeplay özel servis içeriği ile ilgili mesajlar alabiliyorlar. Bu mesajlar bazen abonelik başlatıldığına dair bazen de abonelik yapabilmek için gelen şifreyi internet sayfasındaki ekrana girin şeklindedir. Aboneliğin ücreti güncel olarak 70 TL’dir. Bu aboneliği incelediğimizde eğlence ve oyun servisi olduğu karşımıza çıkıyor.

Abonelik başlatabilmeniz için Beeplay size Aylık ücreti vergiler dahil 70 TL olan Beeplay servis aboneliğinizi yapmak için tek kullanımlık olan şifreyi internet sayfasındaki alana girmelisiniz. Aboneliğiniz başladığında hattınıza haftalık 1GB anında tanımlanır. Abonelik başlatılması halinde aylık ücret faturanıza yansır. Vodafone katma değerli servis sözleşmesi bilgisi için tıklayın gibi bir mesaj alırsınız. Gelen bu mesajdaki şifreyi ilgili ekrana yazmamanız halinde abonelik başlamaz. Ancak siz bu mesajı görmenize rağmen ilgili kodu web sitesindeki alana yazarsanız abonelik başlar.

Özel servis abonelikleri siz iptal edene kadar devam ettiği için iptal etmediğiniz her ay için sizden 70 TL kesilir ve bu ücret faturanıza yansır.

Vodafone 1240 Beeplay Nedir?

Beeplay servisi ile en yeni ve eğlenceli oyunlar ve içeriklere ulaşırsınız. Ayrıca abonelik yapıldığında haftalık 1 GB hediye edilir. Ancak bu abonelikler genelde mobil hat kullanıcısının dikkatsizliğinden gerçekleşmektedir. Çoğu kişi video indirme ya da film izleme sitelerinde karşılarına çıkan ikinci ekranlardaki videoyu indirmek için telefon numaranı yaz kutucuklarını doldurup bilinçsizce abone oluyorlar.

Video indirmek ya da izlemek için internet siteleri sizden telefon numaranız ile onay istemez. Doldurduğunuz o ekranlar genelde reklam ekranlarıdır ve bu tür özel servis abonelikleri yapmanıza neden olur. Bu nedenle abonelik yapmamak için bu tür sayfaların açıldığı internet sitelerinde durmayın.

Vodafone Beeplay Nasıl İptal Edilir?

Eğer hattınıza Beeplay aboneliğiniz başlatılmıştır. Aylık 70 TL karşılığında kullanabilirsiniz benzeri bir mesaj alırsanız, Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak bu servise abone olduğunuzu ancak aboneliğinizi iptal ettirmek istediğinizi belirtin. Bu tür abonelikler genelde kullanıcı onayıyla gerçekleşir. Yani herhangi bir internet sitesine girdiğinizde direkt olarak sizi abone yapamazlar. Abone olabilmeniz için telefon numaranızı ve telefonunuza gelen kodu istedikleri ekrana girmeniz gerekir. Bu nedenle Vodafone abonenin bilinçli şekilde abonelik aldığını belirterek ücret iadesi yapmayabiliyor. Ücret iadesi ile ilgili net bilgi almak için müşteri temsilcisi ile görüşmeniz daha doğru olacaktır.

İptal işlemi için:

  • Müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bu tür abonelikler yaşanmaması adına, yukarıda da bahsettiğimiz gibi sizden telefon numarası isteyen film, dizi vs izleme indirme sitelerinden uzak durun. Çünkü bu alanları doldurup bilgileri vermeniz halinde benzer üyelikler oluşacaktır.

1240 Beeplay Servisi İptal Etme

Vodafone internet sitesinden incelediğimiz kadarıyla bu servisi iptal edebilmek için: servisi iptal etmek isteyenler IPTAL BEEPLAY yazıp 1240’a sms göndermelidir.

Aboneliği kesinlikle iptal ettirmelisiniz. Eğer bir aylık bir şey diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Operatörlerde servis abonelikleri siz iptal etmediğiniz sürece devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir