Haber

Vodafone Htp Digital Way Services SL Nedir, Nasıl İptal Edilir?

GSM operatörü müşterilerinin korkulu rüyalarından biri de dijital servis abonelikleridir. Bunlardan biri de Vodafone Htp Digital Way Services SL servisi oldu. Bu yazımızda Htp Digital Way Services SL nedir, Htp Digital Way Services SL iptal etme konuları hakkında bilgilere değineceğiz. Bazı Vodafone aboneleri, çeşitli forumlarda bu tür bir abonelik gerçekleştiğini ve faturalarına ücretlendirme yansıdığına dair şikayetler bildirmiş durumda.

Vodafone özel servisler, abonelerin sms onayı ile yaptıkları abonelikler sonucunda belirli bir servisi ya da hizmeti kullanmasına olanak sağlar. Özel servis abonelikleri SMS yoluyla ya da mobil uygulama üzerinden yapılabilmektedir. Bu nedenle, herhangi bir servise abone olmadan ücret bilgilendirmesine dikkatlice bakmak gerekir. Vodafone HTP Digital Way Services SL’de bu servislerden biridir. Servise kayıt olunduğunda “Tebrikler! Htp digital way services sl aboneliği için ücretlendirmeniz başarıyla gerçekleştirildi.” gibi bir mesaj alabilirsiniz. Eğer böyle bir sms alırsanız yapmanız gereken ilk şey Htp Digital Way Services SL aboneliği iptal etmektir. Nasıl yapıldığını bilmiyorsanız aşağıda anlattıklarımızı sırasıyla yapmanız gerekiyor.

Htp Digital Way Services SL Nedir?

Vodafone Htp Digital Way Services SL aboneliği yapıldığında servisin sunmuş olduğu içeriklerden faydalanabilirsiniz. Bu servisler genelde oyun, haber ve eğlence servisleridir ve çoğu kullanıcı tarafından da bilinçli olarak kullanılmak için abone olunan servisler değildir. Vodafone Htp Digital Way Services SL özel servisine abonelik sağladığınızda bu servisin ücreti çıkacak olan dönem faturanıza yansıtılır.

Eğer faturanızda Htp Digital Way Services SL adı altında bir ücret görüyorsanız ya da telefonunuza bu servis ile ilgili abonelik mesajı geldiyse ve bu bilginiz dışında gerçekleştiyse kesinlikle iptal etmeniz gerekiyor. Çünkü özel servisler, iptal edilmezlerse her ay yenilenirler ve her ay faturanıza hiç kullanmadığınız bir servisin ücreti yansır. Servis ücreti, faturaya yansıdıktan sonra ödemeniz bir nevi zorunlu hale geldiğinden dolayı boş yere ücret ödemiş olursunuz.

Htp Digital Way Services SL İptal Etme

Vodafone aboneleri Vodafone Htp Digital Way Services SL nasıl iptal edilir? konusunda da araştırma yaptıklarından dolayı izlemeleri gereken yolu kısaca şu şekilde anlatabiliriz.

  • Vodafone müşteri hizmetlerini arayan.
  • Müşteri temsilcisine bağlanın.
  • Bağlandıktan sonra, Htp Digital Way Services SL isimli bir servise abonelik olduğunu ve bunu iptal etmek istediğinizi iletin.
  • Müşteri temsilcisi sistem üzerinden iptalini gerçekleştirecek ya da servisin iletişim bilgilerini size ileterek iptal etmeniz için ilgili servisle iletişime geçmenizi belirtecektir.

Bu adımları uygulayıp servisi iptal etmeniz halinde, eğer yeni fatura dönemine girdiyseniz ve serviste yeni fatura dönemi için ücret kestiyse çıkacak olan bir sonraki faturaya da son kez ilgili servisin ücreti yansır.

Bu tür servislere abonelikler genelde farkında olunmadan ya da telefon çocukların elindeyken yapılmaktadır. Htp Digital Way Services SL servisi gibi farklı servislere durduk yere ücret ödemek istemiyorsanız abonelik yapmamaya dikkat edin. Ve mobil ödeme özelliğini kapattığınızdan emin olun.

Vodafone’da mobil ödeme özelliğini kullanmıyorsanız kapalı konuma getirmeniz halinde bu tür servisler ödemeyi çekemezler. Ödeme çekemedikleri için, herhangi bir ücret de faturanıza yansımayacaktır. Fakat, siz yine de bu tür özel içerik servislerine abonelik yapmamaya özen gösterin. Zira mobil ödeme kapalı olsa dahi ödeme almak için farklı yöntemler uyguluyor olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir