Haber

Webtoon Siteleri 2024 Manga Okuma Siteleri

Telefondan takip edenler Manga okuma uygulaması arıyorlar. Aynı zamanda Webtoon siteleri de insanlar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Webtoon okuyucuları orjinal platformlar ile yayınlanmış Webtoon’u satın almaları halinde ya da sadece okumaları durumunda platformlar ortaklıkları sonucunda içerik oluşturucuların ç izgi romanları yayınlamasına olanak sağlamaktadır. İçerik oluşturucu desteği ile birlikte Webtoonların kalitesi de büyük önem taşımaktadır. Bilhassa sanat ve farklı hikaye konuları zorunludur. Burada kaliteli içeriklere ulaşabileceğiniz Webtoon Manga sitelerini listeledik.

Webtoon Nedir?

Webtoon, dijital olarak yayınlanan çizgi roman veya grafik roman formatını ifade eden bir terim olarak kullanılır. Özetle mangaların resimli anlatımı için kullanılır. Genellikle Güney Kore kökenli olan webtoonlar, internet üzerinden okuyuculara erişmek için dijital platformlarda yayınlanmaktadır. Webtoonlar, dikey olarak düzenlenmiş panellerden oluşur ve okuyucular, dijital cihazlarından rahatlıkla okuyabilirler.

Webtoonlar, geleneksel çizgi roman formatından farklıdır çünkü dikey düzenlemesi, okuyucuların hikayeyi daha rahat bir şekilde takip etmesini sağlar. Genellikle tek bir panelden oluşan uzun dikey şeritler şeklinde sunulurlar. Ayrıca webtoonlar, interaktif özellikler içerebilir, yani okuyucular hikayeye yorum yapabilir, oylama yapabilir veya etkileşimli olarak hikayenin gidişatını etkileyebilir.

En İyi Webtoon Siteleri 2024

  • Turkcemanga.com
  • Webtoon-tr.com
  • Anisamanga.com
  • Hayalistic.com
  • Ruyamanga.com
  • Clover-manga.com
  • Mangasehri.com
  • Trwebtoon.com
  • Ayatoon.com
  • Webtoonhatti.com

Burada en iyi 10 manga okuma sitelerini listeledik. Bu listede bulunan Webtoon sitelerinin bazıları kendilerine özel uygulamalarını da Google Play uygulama mağazasında yayınlamıştır. Eğer uygulama üzerindne manga okumak istiyorsanız uygulamalarını da indirebilirsiniz. Yukarıda listelemiş olduğumuz en iyi Webtoon sitesi listesinde bulunan 10 site hakkındaki bilgileri aşağıdaki başlıklardan da inceleyebilirsiniz.

Manga okuma siteleri

Turkcemanga.com

Türkçe Manga internet sitesi 2019 senesinde açılmış olan manga çeviri sitelerinden biridir. Platform düzenli olarak manga güncel mangaları çevirmektedir. Bu işi gönüllü bir biçimde yapan platform okuyucularından ücret talep etmiyor. Manga okumayı düşünenler buradan yüzlerce Mangayı Türkçe bir şekilde okuyabilirler.

Webtoon-tr.com

Türkçe Webtoon okuma sitesi arayanların kesinlikle uğraması gereken internet sitelerinden biridir. Bu siteye isterseniz üyelik oluşturabilirsiniz. Anasayfadaki “son yayınlanan bölümler” kısmından bütün Mangaların son bölümlerine bakabilirsiniz. Yine her bir Manga için ilk bölümden itibaren son bölüme kadar çevirileri okuyabilirsiniz. Bugün en çok hangi Manga okunmuş diye merak ediyorsanız günün en çok okunanları menüsünü ziyaret etmeyi unutmayın.

Anisamanga.com

Bu manga sitesine de yine üyelik oluşturabilirsiniz. En yeni ve eski Mangaların Türkçe çevirilerini okumak için ziyaret edebilirsiniz. Diğer Webtoon siteleri ile aynıdır. Bu sitede diğerlerine göre “şaşırt beni” özelliği bulunuyor. Bu butona dokunduğunuzda size rastgele bir manga öneriyor. Aynı zamanda sayfada bağış sistemi ve reklam izleyerek site yapımcısında destekte bulunabiliyorsunuz.

Hayalistic.com

Bu sitede yeni bölümleri olan Webtoonlar ilk sırada gösterilir. Diğer sitelerle aynıdır. Şık bir tasarıma sahip olan bu platformu hem bilgisayarınızdan hem de telefonunuzdan giriş yaparak kullanabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde Webtoon okuyabileceğiniz bir platformdur.

Ruyamanga.com

Bu Webtoon sitesi de diğer siteler gibi Google reklamları ile gelir elde edebiliyor. Ancak isterseniz reklamsız ya da Vip kayıtları yaparak reklamsız bir şekilde de Webtoon okuyabilirsiniz. Site uzun süredir Webtoon okuma siteleri arasında ilk sırada yer alıyor.

Clover-manga.com

Bu platformun ana sayfasında kategoriler şeklinde ayrılmış mangalar ile karşılaşırız. Kategori seçeneği sayesinde isteğinize ve beğendiğiniz türe göre manga seçimi yapıp Webtoonları okumaya başlayabilirsiniz. Ayrıca sıralamayı kendi zevkinize göre yapıp mangaları listeleyebilirsiniz. Aktif olarak Manga okuma siteleri arasında en popüler olanlardan biri olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Mangasehri.com

Mangasehri sitesinde öne çıkanlar ve diğer mangalar özel olarak listelenmiştir. Mangaları daha öncesinde okumuş olan kişiler yıldız sistemi ile puanlama yapabildiği için okumadan önce manga hakkında fikir edinebilirsiniz. Mangasehri.com’u da yine telefonlarınızdan ya da bilgisayarınızdan giriş yaparak Webtoon okumaya başlayabilirsiniz.

Trwebtoon.com

Listemizin sekizinci sırasında Trwebtoon.com internet sitesi bulunuyor. Türkçe webtoon okumamıza olanak sağlayan bu sitede çeviriyi hangi editörün yaptığına da bakabiliyorsunuz. Bildiğiniz gibi herkes farklı dilleri aynı şekilde çeviremeyebiliyor. Beğendiğiniz editörün hangi mangaları çeviri ile Türkçeye çevirdiğini de görebilirsiniz. Hemen hemen her manga serisi için Webtoonlara buradan ulaşmak mümkün.

Ayatoon.com

Ayatoon.com tasarım bakımından en çok beğendiğimiz Manga okuma sitelerinden biri oldu. Gece okuyanlar için gece modu da mevcut. Bu modu aktif hale getirdiğinizde gözleriniz daha az yorulacaktır. Bununla beraber sitede kategoriler menüsü de bulunuyor. Bu bölümden fantastik, dram, komedi ve daha bir çok türde Manga bulabilirsiniz. Yeni çıkan Mangaları kısa sürede Türkçe‘ye çevirip okuyucularıyla paylaşan bir platformdur.

Webtoonhatti.com

Webtoonhatti.com internet sitesinin blog kısmı da var. Burada çeşitli Manga önerileri ve buna benzer içerikler paylaşılmaktadır. Bununla birlikte internet sitesinden beğendiğiniz türe göre Manga seçimi yapıp Webtoonları okumaya başlayabilirsiniz. Eğer manga okumayı seviyorsanız bu siteleri kesinlikle takip etmenizi öneriyoruz.

Webtoonların popülaritesi son yıllarda artmıştır ve çeşitli dijital platformlar aracılığıyla geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmaktadır. Okuyucular, webtoonları çevrimiçi olarak ücretsiz olarak okuyabildiği gibi, bazı platformlarda ücretli olarak da erişilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir