Haber

Whatsapp çöktü mü? 3 Nisan 2024 Son Dakika

Whatsapp çöktü mü 3 Nisan 2024 saat 21:30 civarlarında Whatsapp’ta gönderilen mesajlar iletilmemeye başladı. Dolayısıyla da birçok Wp kullanıcısı uygulamanın çöküp çökmediğini merak etti. Bizler de konu ile ilgili olarak Whatsapp’tan mesaj gönderdiğimizde tek tik olduğunu yani karşı tarafa iletilmediğini gördük. Bu durumun neden kaynaklandığı ile ilgili olarak Whatsapp tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat problem 15 dakikalık bir sürecin ardından çözüldü ve Whatsapp mesajları iletmeye başladı.

Whatsapp çöktü mü son dakika, haberleri arasında yerini aldı. 2024 yılında da Whatsapp çeşitli güncellemeler, sunucu problemleri ve diğer nedenlerden dolayı kısa süreliğine kullanıma kapanabiliyor. Genel olarak Whatsapp’ın kullanıma kapanmasının nedeni güncellemeler, sunucu kaynaklı problemler ve diğer problemler olacak şekilde üç ana başlığa ayrılabilir.

Whatsapp çöktü mü 3 Nisan 2024

Whatsapp çöktü mü sorusunun yanıtına kısmen de olsa evet diyebiliriz. Genelde Whatsapp çöktüğünde 2 saat, 4 saat ve 6 saatlik zaman dilimleri arasında kendine geliyordu. Fakat 3 Nisan 2024 tarihindeki mesaj iletmeme probleminde bu hata yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürdü.

Whatsapp neden çöktü? Whatsapp Twitter hesabına baktığımızda konu ile alakalı olarak herhangi bir açıklama bulunmuyor. Problemin sadece Türkiye kaynaklı mı yoksa Dünya çapında yaşanan kısa süreli bir problem mi olduğu da bilinmemekte. Lakin, şu an itibariyle Whatsapp kullanıma açık durumda.

Whatsapp Neden Çöktü?

Whatsapp’ta mesajların iletilmediğini gören akıllı cihaz kullanıcıları dolayısıyla bu hatanın neden kaynaklandığını da merak ediyorlar. Whatsapp tarafından resmi bir açıklama yapılmadı, fakat büyük olasılıkla kısa süreli sunucu problemi yaşandı diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir